Skocz do zawartości

Casting - felgi,opony,nakrętki - STI '04


Machoń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Niestety musiałem sprzedać komplet swoich kół. Felgi ROTA nie należą do najmocniejszych i są podatne na przeciążenia więc decyzja o zmianie kół.

Teraz pytanie do Was Drodzy Forumowicze: Proszę pomóżcie skompletować koła do niebieskiego STI '04.

Czekam na wasze sugestie co do wyglądu, odpowiednich wymiarów i właściwych parametrów.... Z góry dzięki za pomoc.

 

Generalnie charakter samochodu ma być możliwie bliski serii bez fajerwerków w postaci jakiś ekstrawaganckich wzorów felg. 

 

1. FELGI :  

 

Mają być 5x100 17" i kolor złoty - to musi być !

- Millennium Revolution - lekko ciężkawe do masywniejszego bloba.... do GC - super !

- OZ Crono - ramiona nie dochodzą do rantów i optycznie 17" wygląda na zbyt małą felgę - dosyć prosty wygląd

- OZ Alleggerita - zalatuje rotami 

 

Mój typ to OZ Ultraleggera - jakie są wasze opinie ? Mocna, wytrzymała felga ? Nadaje się również na tor ( średnio 3 wyjazdy w roku na tor ) ?? Wygląda ładnie ale te ramiona sprawiają wrażenie dość delikatnych a po przygodzie z ROTA'mi, poza wyglądem zwracam uwagę też na wytrzymałość.

Pasuje / nie pasuje, mocna / słaba ? 

 

Może jeszcze podrzucicie jakieś propozycję, wasze fotki felg na aucie.... ?

 

2. OPONY :

 

Były założone RE070 - i może ponownie takie założyć ? Mają jakieś metalowe wzmocnienia. Dobrze mi się jeździło na nich ale wymagają temperatury.

 

Lubię ładny, sportowy wygląd....Toyo R888 - chyba dość mocno ukierunkowane na tor także obawiam się że jako jedyne letnie pewnie za radykalne.

Podobają mi się Yokohama PARADA - miał ktoś ?

Jakieś inne propozycje ?

 

3. NAKRĘTKI :

 

Jaki kolor do złotych felg ? Niebieskie mi się podobają - w kolorze nadwozia , a może złote ? 

 

Jakie parametry mają być nakrętek do subaru ? Znalazłem takie info: 12x1,25 .... to takie mają być ? Co oznaczają te dane ? 

Taka mi się podoba, są jeszcze dłuższe.... to jakie mają być ?

 

 

 

Kute_nakretki_D1Spec_12x1_5_blue_[2300]_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kowal napisał:

Revo 18" :)

Nakrętki stożek M12x1.25

 

IMAG1892.jpg

Nakrętka srebrna , tania , chyba po 1,50 zł za sztukę

IMAG1755.jpg

 

:thumbup::thumbup::thumbup: Mam takie same, 18x8. Dla mnie to nr 1 do bloba, chłopaki na torze upalają i nie narzekają na revo. Twarda jak byk, najechałem na wielki kamień leżący na drodze, rozwaliło opone a felga nic. 

Piękne klasyczne koło:wub:

YoAmYhK.jpg

 

wSjxphn.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bucky napisał:

 12x1.25mm to nic innego jak średnica i skok gwintu

 

6 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Złoty arcasting + czarne nakrętki (np. TPI).?

Tych D1 Spec bym się obawiał, jest masa podróbek niewiadomej jakości.

Gwint 12mm, skok gwintu 1,25mm

 

Dziękuje za informację.... Te D1Spec są ładne ale skoro jest ryzyko podróby to może się nie napalać.... chyba, że ma ktoś pewne źródło ?

Złoty Arcasting... szczerze to nie brałem takiej felgi pod uwagę, nawet nie wiedziałem, że takowe są ;) Trochę ROTO podobne, pasowałoby na żywo zobaczyć jakie robią wrażenie w 3D. Ktoś to w ogóle ma ? Mocna jest ?

 

5 godzin temu, kowal napisał:

Revo 18" :)

 

Piękny ten Twój blob kowal :D Przy tym rozmiarze Revo wygląda już lżej i całkiem ładnie ! Ta felga widzę, że ma proporcjonalny do długości ramion współczynnik piękna ;) Boję się trochę o te 18" .... czy pakować się w taki rozmiar z piastami 5x100, doradzają mi żebym na Kielcach nie jeździł na takim kole (piasty, łożyska, napędy) - ale ja przecież ze mnie żaden upalator ;) 

Przemyślę te felgi i ten rozmiar.... ale na ten moment 80% dla 17" , 20% dla 18" 

 

2 godziny temu, Mateusz22 napisał:

 

:thumbup::thumbup::thumbup: Mam takie same, 18x8. Dla mnie to nr 1 do bloba, chłopaki na torze upalają i nie narzekają na revo. Twarda jak byk, najechałem na wielki kamień leżący na drodze, rozwaliło opone a felga nic. 

Piękne klasyczne koło:wub:

 

Kolejny zacny blobik - gratulację takiego stanu - widzę, że jest nas więcej :thumbup:

Też słyszałem, że to wytrzymała felga... ale dalej jakoś ta 18" troszkę budzi we mnie obawy.... i troszkę bardziej mimo wszystko pasuje do lekkiej wyglądowo budy GC ale żebyście mnie źle nie zrozumieli, w blobie też wygląda ładnie. 

Co do samej felgi, to raz bardzo mi się podoba, klasyczna i ponadczasowa, szczególnie w 18-tce.... a innym razem wydaje mi się prosta, ciężka i taka bardziej pospolita.... wiem, że się teraz trochę naraziłem....może jeszcze po prostu nie jestem na nią gotowy. 

Dzięki, że wrzuciliście fotki, mogę zobaczyć jak blob wygląda w różnych butach ;)

 

Mateusz22 i kowal.... macie dokładnie 8"/18" ? A jakie ET ? Jakie parametry opony ? Bez żadnych dystansów rozumiem ...? Nic tam nie ociera na hopkach ?

 

5 godzin temu, KamilP napisał:

Ultralaggera maja b.dobre opinie, wiec jak Ci sie podobaja to smialo.

Mi jeszcze bardzo podobaja sie Evo Corse Sanremo czy Speedline Corse Turini.

 

Nakretki TPI XR Nuts - bardzo fajne i komplet z zabezpieczeniami mozna kupic za ~250pln.

 

Rzucę okiem na te TPI - nie wiem nic o nich ..... ;) Dzięki

EvoCorse - kumpel ma w MY16 - ciekawe ale jednak wyglądają jak protoplasta Ultraleggery - raczej odpadają.

 

1 godzinę temu, Ayu napisał:

Wg mnie na co dzień, na zestaw letni idealne są felgi 18"  z oponą 225/40/18 dla budy GD.

Mój typ na felgi:

1. Ultraleggera

2. Speedline

3. Revo

 

Speedline identyczne jak Revo.... dobrze patrzyłem chyba.... jak dla mnie zero różnicy, czy może jestem w błędzie ?

Kusicie tymi 18".... na dziś mam za duży mętlik w głowie. No właśnie - widzę też że Ultra na I miejscu u Ciebie....hmmmmm

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 18x8 et nie pamietam, spr musze. Opona 225/40 i nigdy nigdzie nic nie przytarlo, zaladowany do pelna czy na torze i nigdy nic, siada idealnie w nadkola, żadnych dystansow czy innych ustrojstw nie potrzeba. 

Kazdy ma swoje gusta, podoba Ci sie JR montuj, OZ montuj, revo montuj. To jest Twoje autko, czasami trzeba kilku rzeczy sprobowac żeby dokladnie Tobie spasowalo... Cos sie nie spodoba? Giełda i na sprzedaż. 

18" na codzień fajne jest, tragedii nie ma a wygląd sie poprawia wzgledem  17"

Jesli chcesz na tor, to drugi komplet jakichs ori felg sti kupić i śmigac :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Oz ultralaggera 8x17 i jest to bardzo lekka felga, ale czy mocna?

W rallylandzie (plyty betonowe) na cieciu zakretu rant delikatnie podgial sie ale bez koniecznosci wywazania/prostowania jezdzilem dalej, na kolejnym treningu na lekkiej hopce centralnie pod kolo dostal sie kamien i podejrzewalem ze felga pekla, nic z tego, wyskoczyl guz, a na wulkanizacji gosc powiedzial ze nie bylo lekko przywrocic jej ksztalt.

 

Mam tez komplet Oz rallyasfalto 8x18 i potwierdzam ze 18" zdecydowanie lepiej wyglada w budzie GD

 

nakretki jak wyzej tylko stal/kuta stal, alu jesli nie przypilnujesz to pierwszy lepszy Heniu przekreci pneumatem, choc tak naprawde to zawsze trzeba zwrocic na to uwage i dokrecac samemu ;) 

 

REVO !  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Daniel_125 napisał:

Trochę z innej beczki- wie ktoś może gdzie dostanę felgi Speedline Corse Turini 18" 5x100 ET48? Potrzeba mi 2 sztuki a nigdzie już ich nie można dostać bo produkcja się skończyła.

 

Spytaj Komancza z XXL rally ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2017 o 21:33, Mateusz22 napisał:

 

:thumbup::thumbup::thumbup: Mam takie same, 18x8. Dla mnie to nr 1 do bloba, chłopaki na torze upalają i nie narzekają na revo. Twarda jak byk, najechałem na wielki kamień leżący na drodze, rozwaliło opone a felga nic. 

Piękne klasyczne koło:wub:

YoAmYhK.jpg

 

wSjxphn.jpg

 

 

kuuurde...ten blob wygląda idealnie. 

Czy te felgi były rowniez 17"?

Edytowane przez vonsal
dobra, inaczej - jasne, ze byly 17stki. Czy ma ktos bloba STI na 17" Revo? Chcialbym porownac, jak to wyglada ;)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 9.05.2017 o 18:47, Pan Dziedzic napisał:

Machoń, zakładaj fele ori  STI :) 

 

Wiem, że to dobra i solidna felga ale zależy mi na bardziej wyrazistym wyglądzie ;) Podobne miałem w forku ;)

 

Wybór padł na OZ Ultraleggera ..... tylko pozostaje dobór parametrów.

Poprzednie felgi miałem w rozmiarze 7.5 cala  a OZ są do wyboru 7.5 lub 8.0   Które wybrać ? Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie ?

Opona pozostanie w seryjnym rozmiarze: 225/45/17. Powinno być nawet chyba lepiej przy 8.0 bo ją na boki ciut lepiej rozciągnie. Chyba nic nie będzie ocierać ? Dobrze ja to rozumuję ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kowal napisał:

@Machoń ja mam Oz 17x8 et 48 i przy oponie 225/45/17 nic nie ociera i ładnie wypełnia nadkola

 

IMAG1965.jpg

 

O to to to ! :D Dokładnie takie same parametry chcę założyć 17X8ET48 225/45/17.... No ładna ta felga :thumbup: Teraz mam pogląd jak to wygląda. 

Dzięki za info i fotkę.

@kowal A możesz jeszcze w wolnej chwili, tak przy okazji , cyknąć fotkę z bliska, samo koło, tak w miarę równolegle żeby mieć jeszcze wyobrażenie jak ma się sama felga do opony i czy jest różnica z 7.5 cala. Sorki, że tak wybrzydzam ale jak Ci się uda coś takiego zrobić to będzie gitara ;)

 

U mnie tak to teraz wygląda przy 7.5x17ET45 225/45/17

 

_DSC0578.JPG

IMG_20170615_215520.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...