Skocz do zawartości

Renowacja dekli Forester


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

W szybkim skrócie przedstawiam renowację dekli do felg z Forestera dr.elich'a bo jak je zobaczyłem w niedzielę podczas mikrospota - normalnie 7 nieszczęść ;)

 

1 etap - aby dokładnie zmyć starą farbę deklom zafundowałem kąpiel w krecie

large.5900dccacfd43_dekle1.jpg.fd816ce49

 

efekt oczywiście oczekiwany i kolejno

 

2. etap - podkład biały (oczywiście japoński) modelarski żeby baza miała czego się trzymać ;)

 

large.5900dccba750a_dekle2.jpg.880fb8692

 

3 etap - farbka akrylowa (a jakże japońska) z palety Tamiya

 

large.5900dcca1e952_dekle4.jpg.9b6d1ebbb

 

4 etap - lakier clear (nie japoński) + pasty fine i finihz również Tamiya i efekt chyba zadowalający ;)

 

large.5900dccd188c5_dekle3.jpg.89cd2c0e9

 

Dziękuję za uwagę :)

 

 

 

  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kriskristoffers napisał:

W szybkim skrócie przedstawiam renowację dekli do felg z Forestera dr.elich'a bo jak je zobaczyłem w niedzielę podczas mikrospota - normalnie 7 nieszczęść ;)

 

1 etap - aby dokładnie zmyć starą farbę deklom zafundowałem kąpiel w krecie

large.5900dccacfd43_dekle1.jpg.fd816ce49

 

efekt oczywiście oczekiwany i kolejno

 

2. etap - podkład biały (oczywiście japoński) modelarski żeby baza miała czego się trzymać ;)

 

large.5900dccba750a_dekle2.jpg.880fb8692

 

3 etap - farbka akrylowa (a jakże japońska) z palety Tamiya

 

large.5900dcca1e952_dekle4.jpg.9b6d1ebbb

 

4 etap - lakier clear (nie japoński) + pasty fine i finihz również Tamiya i efekt chyba zadowalający ;)

 

large.5900dccd188c5_dekle3.jpg.89cd2c0e9

 

Dziękuję za uwagę :)

 

 

 

Zaskoczyłeś mnie.

3 lata temu robiłem to na zasadzie odtłuszczenia i psiknięcia srebrnym lakierem do plastiku w sprayu dobranym na podstawie starego koloru. Oczywiście bez wysokiego połysku. Nie chce się złuszczyć do dzisiaj, ale Twoja metoda mi się podoba bardziej. :D

Zainteresowało mnie wykończenie na wysoki połysk. Jak to działa? Mieszasz dwa składniki z tubek i pędzelkiem lakierujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kriskristoffers napisał:

Tubki to pasty polerskie. Lakier bezbarwny szlif papierem 1500 potem 4000, a następnie pasta grubsza FINE i wykończeniowa FINISH ;) 

Czyli klasycznie, a ja myślałem, że to jakieś magiczne tubki. :D

To do kompletu fotkę lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No to lipa.Nie wiadomo jak zachowa sie aluminium w krecie.Generalnie zaczyna zlazić lakier i trzeba dekle troche "wyklepać" bo nie wiem w jaki sposób się zdeformowały.Felgi poszły do renowacji, ale dekle mi oddali-wersja zrób to sam. No i szukam sposobu jak zregenerować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli aluminowe też jest szansa oddać w Twojw ręce? Mam bardzo brzydki setup zimowy. Na aucie wyglądają jednak calkiem dobrze,więc pewnie pójdą do piaskowania i malowania. Jeśli nie zgodzą się tknąć dekli to można się do Ciebie uśmiechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kret w żelu nie żadne granulki bo się poparzyć można a farby nie zmyjesz. Z letnią wodą rozcieńczyć tylko ostrożnie bo wali strasznie i parzy. Po kilku godzinach moczenia wyciągnij przepłucz i znowu do kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolejna renowacja tm razem do OBK II sąsiada :) Dekle lekko zmęczone

 

IMG_20180417_185732653.thumb.jpg.d7a7976ef014a88760526b32434ecd3d.jpg

 

Pierwszy krok to zmycie starego lakieru w krecie i szpachla dla podratowanie powierzchni

 

IMG_20180417_190456882.thumb.jpg.c2acdba6a47b3d228b1e6eca21bf0888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kret w żelu nie żadne granulki bo się poparzyć można a farby nie zmyjesz. Z letnią wodą rozcieńczyć tylko ostrożnie bo wali strasznie i parzy. Po kilku godzinach moczenia wyciągnij przepłucz i znowu do kreta.

Krótki update renowacji ALUMINIOWYCH dekli z użyciem kreta-zeżarło
Tak, że nie próbujcie.
Trzeba znaleźć inną metodę.
BTW... może ktoś ma na zbyciu kpl zapasowych dekli
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium Ci zeżarło? To ile trzymałeś w tym krecie? @dr.elich miał być Titanium Silver, ale oddałem bo kolega będzie malował zderzak to lakiernik ma mu prysnąć w lakierni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminium Ci zeżarło? To ile trzymałeś w tym krecie?

No zeżarło. Nie trzymane były długo, do tego był rozwodniony. Po głębszym wczytaniu się w instrukcję Kreta jest tam jak byk napisane żeby nie używać do instalacji aluminiowych...
Dekle to nie instalacja, ale jednak aluminiowe.Tam gdzie była stara farba dekle przetrwały jako tako lecz tam gdzie jej nie było powstały wżery. Generalnie nadają się na złom metali kolorowych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...