Skocz do zawartości

Urwany zaczep od żarówki


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Spaliła mi się żarówka od świateł dziennych (H4), kupiłem nową, chciałem wymienić, patrzę a tam żarówka jest zamocowana przy pomocy trytki, na szybko nie pozostało mi nic innego jak montaż nowej żarówki w analogiczny druciarski sposób. Brakuje tego drucika do zatrzaskiwania żarówki, ale też chyba jest ułamany kawałek mocowania o który ta blaszka powinna się zahaczać. 

 

Chciałbym to naprawić i tu pytanie... jak? Mogę oczywiście kupić po prostu całą lampę (koło 300zł z przesyłką), ale moja jest całkiem ok poza tym mocowaniem żarówki. Da się w Legacy IV przedlift wymienić samą soczewkę? albo najlepiej samo mocowanie? To jest rozbieralne? 

jakie światła dzienne... mijania, oczywiscie chodzi mi o światła mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora roku z nad tym myślę- poprzednik założył jakieś watowane czajnis szit i plastiki pokruszyly się od temperatury. Jedyny pomysł to kombinacje z adapterami do ksenonow ale to cofnie żarówkę o kilka mm i lampa nie będzie miała geometrii.
Poluje na jakieś lampy z rozbitka ale na razie bezskuteczne.
Rozklejac nie próbowałem ale opalarka powinna dać radę.
Gdzie znalazłeś lampy po 300? Nowe? Jak patrzyłem to min 400-500 za używki w kiepskim stanie.
Daj znać jak coś opatentujesz bo sam bym uzyl


Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro coś było z urwanym mocowaniem (lampy nie żarówki). Trzeba by lampę wyjąć i obejrzeć, jak się da przełożyć sam tył obudowy soczewki to można kupić prawą/lewą albo z anglika i powinno pasować. Co więcej przyglądałem się trochę jakiejś lampie od Nissana Almery która u rodziców zalega i na moje oko mocowanie było identyczne, aczkolwiek nie wiem czy rozbieralne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, za 250 pln wymienili mi mocowanie (lampę trzeba rozkleić i ponownie zgrzać) i operacja trwała około godzinki zrobione od ręki na miejscu w zakładzie tylko to niestety w Garwolinie było. Ale jak nie jest potrzebne auto to można to załatwić drogą wysyłkową. Już ponad dwa lata temu to robiłem i lampa jest szczelna i nie paruje. Dodatkowo mogą założyć mocniejszą soczewkę ale to bym polecił w wymienić parami żeby lampy jednakowo świeciły. Wiec decyzja należy do Ciebie czy robić samemu czy wysłać do zrobienia bo wyjazd to dla Ciebie trochę kilometrów będzie :) 

Lampy angielskie też przerabiają tylko to wymaga wymiany przesłony "świeci w odwrotną stronę" 

Edytowane przez Allfex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.04.2017 o 11:21, Tinuviel napisał:

znalazłem firmę we Wrocławiu, może coś poradzą:

http://regeneracja-hc.com/cennik/legacy-iv-2003-2009/

 

chociaż to bardziej regeneracja, ale może mają na podmianę coś.

Chyba nie we Wrocławiu:

ul.Szkolna 46, Turew
64-000 Kościan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...