Jump to content

Urwany zaczep od żarówki

Tinuviel

Recommended Posts

Spaliła mi się żarówka od świateł dziennych (H4), kupiłem nową, chciałem wymienić, patrzę a tam żarówka jest zamocowana przy pomocy trytki, na szybko nie pozostało mi nic innego jak montaż nowej żarówki w analogiczny druciarski sposób. Brakuje tego drucika do zatrzaskiwania żarówki, ale też chyba jest ułamany kawałek mocowania o który ta blaszka powinna się zahaczać. 

Chciałbym to naprawić i tu pytanie... jak? Mogę oczywiście kupić po prostu całą lampę (koło 300zł z przesyłką), ale moja jest całkiem ok poza tym mocowaniem żarówki. Da się w Legacy IV przedlift wymienić samą soczewkę? albo najlepiej samo mocowanie? To jest rozbieralne? 

jakie światła dzienne... mijania, oczywiscie chodzi mi o światła mijania.

Od półtora roku z nad tym myślę- poprzednik założył jakieś watowane czajnis szit i plastiki pokruszyly się od temperatury. Jedyny pomysł to kombinacje z adapterami do ksenonow ale to cofnie żarówkę o kilka mm i lampa nie będzie miała geometrii.
Poluje na jakieś lampy z rozbitka ale na razie bezskuteczne.
Rozklejac nie próbowałem ale opalarka powinna dać radę.
Gdzie znalazłeś lampy po 300? Nowe? Jak patrzyłem to min 400-500 za używki w kiepskim stanie.
Daj znać jak coś opatentujesz bo sam bym uzyl

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

na allegro coś było z urwanym mocowaniem (lampy nie żarówki). Trzeba by lampę wyjąć i obejrzeć, jak się da przełożyć sam tył obudowy soczewki to można kupić prawą/lewą albo z anglika i powinno pasować. Co więcej przyglądałem się trochę jakiejś lampie od Nissana Almery która u rodziców zalega i na moje oko mocowanie było identyczne, aczkolwiek nie wiem czy rozbieralne. 

Miałem podobny problem, za 250 pln wymienili mi mocowanie (lampę trzeba rozkleić i ponownie zgrzać) i operacja trwała około godzinki zrobione od ręki na miejscu w zakładzie tylko to niestety w Garwolinie było. Ale jak nie jest potrzebne auto to można to załatwić drogą wysyłkową. Już ponad dwa lata temu to robiłem i lampa jest szczelna i nie paruje. Dodatkowo mogą założyć mocniejszą soczewkę ale to bym polecił w wymienić parami żeby lampy jednakowo świeciły. Wiec decyzja należy do Ciebie czy robić samemu czy wysłać do zrobienia bo wyjazd to dla Ciebie trochę kilometrów będzie :) 

Lampy angielskie też przerabiają tylko to wymaga wymiany przesłony "świeci w odwrotną stronę" 

Edited by Allfex