Skocz do zawartości

Serwis ASO a Instalacja LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

nie wiem czy takie pytanie było czy też nie ale zadam jeśli się nikt nie obrazi

mam kilka pytań, mam nadzieję że uzyskam na nie odpowiedzi:

 

Czy jeśli auto jest serwisowane/będzie w ASO i:

a) wymieniony olej, filtry, etc. ORI

b)wymieniane podzespoły - tudzież części eksploatacyjne ORI

c) wymieniany rozrząd w ASO - Ori

d) oraz inne elementy które się zwyczajnie zużywają ORI

 

a ma Instalację LPG.. to czy:

 

a), b), c), d) - podlegają pełnej pisemnej gwarancji 2 letniej bądź km, czy nie też nie - które daje SIP(ASO) ?

 

Dziękuję+pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
  • aflinta odblokował(a) ten temat

@aflinta Dziękuję za wiadomość i możliwość wyjaśnienia.

W kwestii doprecyzowania chciałbym wyjaśnić(rozszerzyć to co miałem na myśli)

Czy ASO daje gwarancję na wykonaną usługę i części jakie zamontuje w przeglądach/naprawach pogwarancyjnych samochodu ?
Jak to się ma np. zamontowana instalacja LPG a wymieniony kompletny rozrząd oczywiście Oryginalny w ASO ?
Dziękuję za informację.
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up..

 

Szanowny Dziale Techniczny - zbliża mi się kolejna wymiana oleju a przy tym elementów eksploatacyjnych w ASO Dukiewicz.

Prośba o odpowiedź na moje pytanie - nie wiem co robić - jestem w [kropce]

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy ASO daje gwarancję na wykonaną usługę i części jakie zamontuje w przeglądach/naprawach pogwarancyjnych samochodu ?
Jak to się ma np. zamontowana instalacja LPG a wymieniony kompletny rozrząd oczywiście Oryginalny w ASO ?"

w ASO - Koper  na  zamontowane części i robociznę jest dwuletnia gwarancja .:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej Koper napisał:

"Czy ASO daje gwarancję na wykonaną usługę i części jakie zamontuje w przeglądach/naprawach pogwarancyjnych samochodu ?
Jak to się ma np. zamontowana instalacja LPG a wymieniony kompletny rozrząd oczywiście Oryginalny w ASO ?"

w ASO - Koper  na  zamontowane części i robociznę jest dwuletnia gwarancja .:)

 

O taką odpowiedź mi chodziło. Panie Andrzeju bardzo dziękuję.

Obaw w takim razie nie mam.

Temat można zamknąć.

Z uwagi na gest ASO Andrzeja Kopera, oczekuję decyzji naszej Dyrekcji.. Pan Andrzej udziela gwarancji.. to że mam Gaz ale pytanie jak nasza Dyrekcja na to patrzy... żeby nie było "odpukać" coś się stanie i będzie przepychanka..

 

mając wiadomości na forum, skrzętnie je dokumentuję będę miał 100% podstawę "w razie W" do dochodzenia swoich praw przed "Niezawisłymi sądami"

 

Wykładam "dolce" oczekuję usługi w 100 % zgodnej z tym co Gwarantuje SIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2017 o 19:51, Pawulon83 napisał:

mam Gaz ale pytanie jak nasza Dyrekcja na to patrzy

 

Kwestia montażu gazu i jego wpływu na gwarancję była już wielokrotnie omawiana. Powyżej kolega wkleił stosowną opinię DT. Odnośnie zapatrywania Dyrekcji na tę kwestię to też była ona wielokrotnie artykułowana, choćby tu:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Urabus napisał:

 

Kwestia montażu gazu i jego wpływu na gwarancję była już wielokrotnie omawiana. Powyżej kolega wkleił stosowną opinię DT. Odnośnie zapatrywania Dyrekcji na tę kwestię to też była ona wielokrotnie artykułowana, choćby tu:

 

 

Zaraz zaraz to ja już nie bardzo rozumiem, skoro ASO Koper - daje gwarancję a SIP nie to jaki jest związek SIP -- ASO ?

Dobry gest ASO ? a Zły gest SIP ?

Przecież każde Subaru to samochód a nie prom kosmiczny że musi latać na paliwie rakietowym.

Chcę wykonywać wszystkie naprawy w ASO od wymiany do wymiany (to co poleca Serwis,) a to że mając LPG - SIP traktuje mnie jako gorszy sort.. no brawo :)

to może powinna być jasna odpowiedź.. masz LPG - masz zakaz wjazdu do ASO Subaru na terenie PL

 

Niemniej jednak chylę czoło z uwagi na gest Pana Andrzeja i związku z tym dokonam stosownych napraw i przeglądu w jego Serwisie.

 

 

Edytowane przez Pawulon83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawulon83 napisał:

Zaraz zaraz to ja już nie bardzo rozumiem, skoro ASO Koper - daje gwarancję a SIP nie to jaki jest związek SIP -- ASO ?

 

Są to niezależne firmy związane ze sobą umową współpracy.

 

8 godzin temu, Pawulon83 napisał:

Przecież każde Subaru to samochód a nie prom kosmiczny że musi latać na paliwie rakietowym.

 

Oczywiście... ale w instrukcji masz wyraźnie określone na jakim paliwie należy "latać" ;) Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś "latał" na innym... tylko ryzyko tego latania musisz wziąć na siebie... w zakresie związku przyczynowo -skutkowego między ewentualną awarią, a mieszanką na której "latasz". Nie chodzi tu tylko o LPG, można np. pomyłkowo zatankować samochód z silnikiem diesela benzyną, czy też odwrotnie... i wynikłych z tego awarii również nie obejmuje gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
14 godzin temu, Pawulon83 napisał:

Zaraz zaraz to ja już nie bardzo rozumiem, skoro ASO Koper - daje gwarancję a SIP nie to jaki jest związek SIP -- ASO ?

 

14 godzin temu, Karenz napisał:

odpowiedź dyrekcji odnosi się do umowy gwarancyjnej na przedmiot czyli samochód który ci sprzedają a ASO daje gwarancje na swoją usługę i użyte części

Zgadza się.

Przykład : w samochodzie z LPG po wymianie rozrządu wystąpi konieczność naprawy / wymiany głowic ( uszkodzone gniazda zaworowe ) to - zakładając że samochód jeszcze na gwarancji  - nie będzie to podlegało gwarancji samochodu.

Jeżeli w w/w samochodzie wystąpi usterka układu rozrządu ( w ramach 2-letniego okresu) to będzie to podlegało gwarancji części.

15 godzin temu, Pawulon83 napisał:

Chcę wykonywać wszystkie naprawy w ASO od wymiany do wymiany (to co poleca Serwis,) a to że mając LPG - SIP traktuje mnie jako gorszy sort.. no brawo

Wprawdzie sam w myśl aktualnie obowiązującej ( mniej czy więcej oficjalnie ) definicji zaliczam się do "gorszego sortu", lecz ani osobiście, ani jako firma takiego podziału nie dokonujemy. Każdy ma prawo jeździć jak chce, na paliwie jakim chce i nie mnie oceniać, czy jest to słuszne czy nie.

Ale podobnie jak kodeks drogowy informuje, za jakie zachowania niezgodne z nim należy oczekiwać mandatu, tak my informujemy jaki rodzaj eksploatacji samochodu, czy też w przypadku jakich przeróbek auta traci się gwarancję, czy też dopuszczenie do ruchu. Serwisujemy w ASO samochody posiadające gwarancję, jak i gwarancji nie posiadające. Stąd też sformułowanie :

15 godzin temu, Pawulon83 napisał:

 

to może powinna być jasna odpowiedź.. masz LPG - masz zakaz wjazdu do ASO Subaru na terenie PL

pozbawione jest podstaw racjonalnych.

 

Mam nadzieję, że udało mi się wyjaśnić Pańskie wątpliwości

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...