Jump to content

Pytanie o przepustnicę -Legacy III

dcd84

Recommended Posts

Ostatnio podczas czyszczenia przepustnicy okazało się, że śrubka od regulacji położenia talerza chodzi lużno.

Nie było na niej nakrętki kontrującej... W związku z tym nie wiem jak powinien być ustawiony ów talerz względem kanałów podciśnienia.

Czy powinien on znajdować się pomiędzy nimi czy może przy zamkniętej przepustnicy talerz ma blokować mniejszy otwór?

Na zdjęciu widać, o które kanały mi chodzi:

http://tufotki.pl/zXVIq

i  jeszcze jedna sprawa: czy wartość 4.26V na czujniku położenia przepustnicy (max otwarta) to prawidłowa wartość?

Na zamkniętej ustawione 0.48V - tu nie mam wątpliwości.

Edited by dcd84

19 godzin temu, dcd84 napisał:

Ostatnio podczas czyszczenia przepustnicy okazało się, że śrubka od regulacji położenia talerza chodzi lużno.

Mam w domu przepustnicę luzem z Forka 99 EJ20, więc sprawdzę jak to wygląda jak tylko wrócę do domu i dam cynk. Ale możesz jeszcze wrzucić fotkę przepustnicy, bo troszeczkę się mogą różnić, ja mam w Legacy troszkę inną od tej z Forka, mimo, że silniki te same.

Dnia 29.04.2017 o 09:52, dcd84 napisał:

Czy znajdzie się dobra dusza, która zdejmie u siebie obudowę filtra i zajrzy do przepustnicy? To ustawienie talerza nie daje mi spokoju...

Znajdzie się. ;)
Przepraszam Cie, że dopiero teraz Ci odpisuje... ale teraz miałem straszny nawał nieplanowanych zdarzeń i nie było jak i kiedy odpisać.
Sprawa wygląda następująco. Patrzyłem do przepustnicy którą mam od Forka - tam w ogóle nie ma takich otworów jak na Twoim zdjęciu. Ale, że byłem przelotem u kolegi który ma masę gratów do Subaru, wygrzebałem podobną przepustnicę do Twojej i w pozycji zamkniętej zasłaniała ten mniejszy otwór. U mnie będę wymieniał uszczelkę przepustnicy i czyścił przepływkę  więc cyknę Ci fotkę jak to wygląda u mnie. Jak się uda to zrobię z tym w sobotę, więc wrzucę ewentualną fotkę.