Skocz do zawartości

Spalanie Forester SH 2012


sebn5

Rekomendowane odpowiedzi

Po mieście mam teraz 10.2 latem do ok 9.5 zejdę (jeżdżę krótkie odcinki 5km w jedna i 5 km w druga). W trasie ostatnio wykrecilem 8.6 przy przepisowej jeździe z użyciem tempomatu. Latem czasami miałem 7.8 w trasie ogólnie wszystko zależy od nogi i prędkości;)

 

Nie wspomniałeś o silniku, mój jest benzynowy.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków i stylu jazdy. Musisz się nastawić, że 8,0 l/100km do osiągnięcia tylko na trasie bez udziału miasta, i raczej nie często Ci się uda uzyskać taki wynik. Miasto, tu też zależy jakie, ale nie licz na mniej niż 10l/100km, a raczej na pewno więcej. Jazda mieszana - przynajmniej u mnie 9-10l/100km. Jeżeli chcesz wykorzystywać max moment i moc, czyli kręcić powyżej 4000 obr/min, to dodaj do powyższych wartości 30%. Relatywnie wysokie spalanie rekompensuje całkowita bezawaryjność jednostki napędowej. Jeżeli te wartości są dla Ciebie nieakceptowalne możesz wybrać diesla, w moim przypadku nawet przez sekundę, o tym nie myślałem - dlaczego?, przeglądnij chociażby to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XT zawsze cały zbiornik

U mnie na 5000 km, 70%trasa i autostrady raczej zgodnie z przepisami ale aktywnie, 30% miasto i korki, komputer pokazuje 10,8l/100km

Ale na drodze krajowej, płasko, mały ruch, tempomat, max 100km/h spalanie na poziomie 7-8 l/1000km (komputer) nie jest wielkim osiągnięciem.

Potrafi także bez problemu w mieście czy na autostradzie pokazać średnie na poziomie 15-16l

Nalezy uwzględnić korektę na błędne wskazania komputera na poziomie 0,4-1 l.

Tak jak pisali powyżej najwięcej zależy od techniki jazdy, terenu (płasko czy góry), warunków atmosferyczny (silny wiatr) obciążenia.

Płynności jazdy i teren ma baaardzo duże znaczenie. Sprawdzone na stałych trasach.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda XV ale z tym samym silnikiem co forek tzn.fb20

miasto 10-15l/100 miasto miastu nie równe, krótkie odcinki dużo stania w korkach , SS wyłączony, miasto głównie Wrocław

trasa do 100km/h 6-7l/100kmh

autostarda 140km/h 10-11l/100km powyżej spalanie idze w górę , raz jak sie  mocno spieszyłem Wrocław - Kraków A4 spaliłem cały bak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem czy naprawdę wiesz, bo nikt Ci nie napisał o XT w modelu SH B)

... a tak BTW temat był wałkowany długo i namiętnie swego czasu, tam masz wszystko.

Edytowane przez elo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24/04/2017 o 11:52, MKK napisał:

W XT zawsze cały zbiornik

U mnie na 5000 km,

 

 

 

No to sporo ... Ja w XT mam problemy żeby do 450 km dociągnąć na jednym zbiorniku ... Albo muszę popracować nad techniką jazdy albo mam coś z silnikiem ...

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał, ale w SJ, nie SH:faja:. Ponadto autorowi pytania chodziło zapewne o wolnego ssaka, a nie o DIT-a.

Nigdzie o tym nie wspomniał, a autor wątku pytał o SH

Wujek ma XT SJ, w trasie schodzi do 7 nawet do 6,5 litrów wg komputera ( z tankowania nie liczył). W mieście mówił że i 15 wżłopie...

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...