Skocz do zawartości

Cykanie elektrozaworu skrzyni na postoju z D/R (4EAT)


PLKR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

ostatnio zauważyłem, że na postoju z zapięta skrzynią na D dobiega od spodu pukanie elektrozaworu (na 100% elektrozawór - potwierdzone w warsztacie od automatów). Skrzynia działa jak należy. Facet z warsztatu powiedział, że nie ma się czym przejmować.

Nasłuchiwałem u kumpla w legasiaku IV US i u niego był podobny dźwięk, ale zdecydowanie cichszy. Nie wiem czy ten dźwięk wydobywa się podczas jazdy - nie mam nigdzie blisko hamowni.

 

Spotkał się ktoś z Was z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie pukanie, ale ostatnio zauważyłem, że na postoju na N i P jest cisza, a na D i R słychać tak jak by silniczek elektryczny, coś jak by delikatny pisk i też się zastanawiam czy to normalne. Wydaje mi się, że przed wymianą oleju tego nie słyszałem, ale nie jestem pewnie bo krótko po kupnie zmieniłem olej. 

U was też są takie dźwięki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cyka tylko jak się naciśnie gaz (wyłączony silnik, włączony zapłon). Spróbuj wyregulować TPS (powinien mieć 0.5V bez wciskania gazu), zresetować ECU i TCU – np. odepnij klemę na noc, a potem przed pierwszym uruchomieniem nie dotykaj gazu, włącz zapłon, poczekaj, wyłącz zapłon, włącz zapłon, zapal silnik, poczekaj z 10 minut na wolnych obrotach aż się ustabilizują i silnik się zagrzeje, potem delikatnie pojeździj aż się TCU i ECU na nowo ogarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • PLKR zmienił(a) tytuł na Cykanie elektrozaworu skrzyni na postoju z D/R (4EAT)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...