Skocz do zawartości

Uszczelki silnika 2,5 ej253


danielosa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jakiej firmy polecacie uszczelki silnika ? Aktualnie 'robi się' remont mojego motoru u mechanika i szukam uszczelek. Niestety znawca ze mnie żaden, dopiero panewka uświadomiła mnie z ilu części składa się silnik. Potrzebuje rady od 'wyjadaczy'. 

Czy strzelać w OEM ? Znaczna różnica jest pomiędzy powiedzmy firmą Comietic ? Bo jeżeli chodzi o różnicę cenową to jest -> pytanie czy idzie za tym jakość

 

Silnik to 2,5 ej253 z 2004 roku - remont dotyczy panewki, które klękła.

 

Mam jeszcze pare pytań odnośnie samego remontu.. ale to potem

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak EJ253 to oem , cometic wystrzegać sie jak ognia !

P.S. Ale jest warunek , powierzchnie muszą być igła , i głowicy i bloku !!!!

Edytowane przez carfit
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cometic tragedia? nie mam zamiaru ryzykować i wezmę oem. Tym bardziej, że remontuje silnik, bo chce subarakiem jeździć jeszcze troche..

 

Pierscienie tłokowe oem czy NPR ? Oem 2x droższe- czy również ogromna różnica jeżeli chodzi o jakość ?

Znasz może orientacyjny koszt wykonania panewek ? Mechanik woła mi 600-800 zł za komplet, stąd moje pytanie

Ostatnie już myślę pytanie dotyczące kosztów -> jaka orientacyjna cena remontu panewki (mówię o samej robociznie) w nie autoryzowanym serwisie ? czy 2k pln to dużo, mało ?

Jaki olej najlepiej lać ?

 

Przepraszam, że tak dużo pytań, jestem ciekawski

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, danielosa napisał:

Cometic tragedia? nie mam zamiaru ryzykować i wezmę oem. Tym bardziej, że remontuje silnik, bo chce subarakiem jeździć jeszcze troche..

 

Pierscienie tłokowe oem czy NPR ? Oem 2x droższe- czy również ogromna różnica jeżeli chodzi o jakość ?

Znasz może orientacyjny koszt wykonania panewek ? Mechanik woła mi 600-800 zł za komplet, stąd moje pytanie

Ostatnie już myślę pytanie dotyczące kosztów -> jaka orientacyjna cena remontu panewki (mówię o samej robociznie) w nie autoryzowanym serwisie ? czy 2k pln to dużo, mało ?

Jaki olej najlepiej lać ?

 

Przepraszam, że tak dużo pytań, jestem ciekawski

 

 

Chcesz, aby carfit ci wycenił, czy zrobił remont?

Zadajesz pytania, na które nie ma odpowiedzi przed weryfikacja stanu silnika. Może się skończyć na 3tys. Może kosztować nawet trzy razy tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, STomasz napisał:

A uszczelki dekli zaworów/świec też tylko OEM, czy wystarczą zamienniki? Bo różnie bywa z tymi zamiennikami...

tylko OEM !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...