Skocz do zawartości

Lotka Forester III


Fuerte

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie do osób które już coś takiego robiły. Chodzi o to że nie bardzo wiem jak sie zabrać do zamontowania lotki na tylnej klapie. Lotka jest montowana na 4 śrubach. Na klapie w miejscu w którym powinny być wkręcone śruby jest dosyć dużo blachy :/

Może mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić tak żeby nic nie przeciekało i nie odpadło ? :)IMG_20170415_1620177.thumb.jpg.71da4b7b3875c53b2985cc21179f33c4.jpgIMG_20170415_1620069.thumb.jpg.e803b4f87c7982e9cfd2939f697014eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się martwił o dokładne odbicie lotki na klapie co by trafić później śrubami. Robiłem to i nie ukrywam trochę gimnastyki było. Ogólnie przed założeniem lotki zabezpieczylem profile zamknięte takim specjalnym preparatem. Z tego co pamiętam to najpierw musisz zdemontować wszystkie plastiki i światło stop. Ja wwiercalem się z góry tylko przez jedną blachę. Potem za pomocą drucika powkladalem śruby (główki są w profilach) i przykrecilem. Odbicie otworów na klapie zrobiłem fajnym patentem. Dobralem śruby o tym samym gwincie, uciąłem i porobilem ostre "stożki". Później wkrecasz stożki, przykladasz lotke, delikatne PUK i wiesz gdzie wiercic:) otwory zabezpieczylem chyba jakaś specjalna żywica (tata mi dal) a zaślepki poszły na silikon. 0bb856d930215f9914ff618a56f185f1.jpgd457156b45b3fe2e3ad59411c4c138f8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, slim2102 napisał:

Ja bym się martwił o dokładne odbicie lotki na klapie co by trafić później śrubami. Robiłem to i nie ukrywam trochę gimnastyki było. Ogólnie przed założeniem lotki zabezpieczylem profile zamknięte takim specjalnym preparatem. Z tego co pamiętam to najpierw musisz zdemontować wszystkie plastiki i światło stop. Ja wwiercalem się z góry tylko przez jedną blachę. Potem za pomocą drucika powkladalem śruby (główki są w profilach) i przykrecilem. Odbicie otworów na klapie zrobiłem fajnym patentem. Dobralem śruby o tym samym gwincie, uciąłem i porobilem ostre "stożki". Później wkrecasz stożki, przykladasz lotke, delikatne PUK i wiesz gdzie wiercic:) otwory zabezpieczylem chyba jakaś specjalna żywica (tata mi dal) a zaślepki poszły na silikon. 0bb856d930215f9914ff618a56f185f1.jpgd457156b45b3fe2e3ad59411c4c138f8.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Dałbys rade podesłać zdjecie od środka ? Chciałbym zobaczyc jak to tam wygląda

 

17 godzin temu, radek_shin napisał:

A nie rozważaliście kleju do szyb samochodowych?

Wysłane z mojego E6653 przy użyciu Tapatalka
 

Wlasnie tez myslalem o tym ale troche sie boje :D



Mysle o kompromisie i zrobie to chyba na 2 wkreach na konach + klej na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slim2102 napisał:

Mogę podesłać, ale dopiero w poniedziałek będę na miejscu i mam plan zająć się furka, umyć i takie tam. Przy okazji spróbuję ponownie dostać się do srubek i cyknac fotkę.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

Spoko :) Dzięki za fatygę, czekam na zdjecia w takim razie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...