Skocz do zawartości

Obecny model XV - kiedy koniec produkcji


Pablo_3City

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
11 godzin temu, Pablo_3City napisał:

ile mam czasu na podjecie decyzji

Odpowiedź nie jest łatwa. Wprawdzie nowego XV oczekujemy dopiero gdzieś w IV kwartale ( pomimo wczesnej prezentacji w Genewie), lecz z uwagi na zapotrzebowanie w Polsce ( prawie wyłącznie 2.0 ) może być dłuższy okres oczekiwania ( przy zamówieniu z produkcji nawet 5 miesięcy ).

Naturalnie - w przypadku pozytywnej decyzji - możemy się postarać dokonać "handlu wymiennego" z zachodnim sąsiadem, lecz także w ich przypadku nie znam aktualnej dostępności ( choć tam nie ma tak silnej polaryzacji na rzecz 2.0 ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka wlasnie odpowiedz otrzymalem w gdanski salonie - nikt nie jest zainteresowany wersja 1.6, wiec wchodzi w gre jedynie zamowienie do produkcji, tym samym czas oczekiwania j.w. Dla mnie jest to swiadomy wybor wlasnie ze wzgledu na reduktor, kwestie osiagow zalatwia nam posiadane juz auto. Jesli dobrze zrozumialem z informacji prasowych nowy model bedzie w Europie oferowany wylacznie w specyfikacji 2.0i + CVT, a wiec wersja 1.6i mimo, ze w japoni podobno dostepna, nie bedzie w EU oferowana. Stad moje pytanie: do kiedy produkowany bedzie obecny (stary) model, lub do kiedy najpozniej musze zlozyc zamowienie na obecny model 1.6, zeby fabryka zdarzyla wyprodukowac te wersje zanim produkcja sie zakonczy. Zakladajac jednak, ze wyprodukowanie zajmie 5 miesiecy, a produkcja obecnego modelu zakonczy sie z koncem roku, rozumiem ze nalezaloby zlozyc zamowienie mniej wiecej do czerwca? Prosze o potwierdzenie, czy moje rozumowanie jest poprawne. Przepraszam jesli wyrazilem sie niejasno.

 

Pozdrawiam Dyrekcje

Pawel

Edytowane przez Pablo_3City
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Obawiam się, że wnioski nie są prawidłowe.

Samochód trafia do Europy Ok. 2 miesiące po produkcji ( czas transportu ).

Przerwa produkcyjna pomiędzy samym modelem i jego następcą to zazwyczaj miesiąc.

Zamówienia składamy 2,5 miesiąca przed produkcją.

Jeżeli przyjmiemy, że niwy model pojawi się w IV kwartale, to jego produkcja powinna mieć miejsce w połowie III Q.

Czyli zamówienie powinno obejmować produkcję najpóźniej początek III  Q, czyli lipiec. Tak więc zamówienie powinno być złożone na początku maja.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...