Skocz do zawartości

Subaru Ascent SUV


Bobej

Rekomendowane odpowiedzi

@Guliwer a ja mam odwrotnie, do 50 brakuje mi tylko 6 lat.  Większe i niekoniecznie po pińcset koni  a taki FXT byłby już dziś ok. Dlatego chcę się pozbyć STi, u mnie się marnuje do jazdy po bułki :)

Fajny ten film o Ascencie. IMO będzie sukces sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho auto kompletnie nudne i nieciekawe.

Nic szczegolnego. 

 

Srodek kompletnie bez wyobrazni. Proponuje dla porownania spojrzec na nowa mazde, nowe volvo itd. Nie chodzi o to ze to inne segmenty ale o to ze projektanci maja jakas wizje a tu, no jakis pomysl jest ale eh no nuda panie.

 

:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mio1 napisał:

A ja myślałem ,że wraz z upływem lat koledzy chcą wygodnie wsiadać /wysiadać z samochodu, mnie łamanie kręgosłupa już nie bawi dlatego wybrałem Forestera.

Nie jesteś odosobniony

A Ascent mi się podoba

Choć w moim przypadku woziłbym jeszcze więcej powietrza niż obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ayu napisał:

@Guliwer a ja mam odwrotnie, do 50 brakuje mi tylko 6 lat.  Większe i niekoniecznie po pińcset koni  a taki FXT byłby już dziś ok. Dlatego chcę się pozbyć STi, u mnie się marnuje do jazdy po bułki :)

Fajny ten film o Ascencie. IMO będzie sukces sprzedaży. 

 

zdecydowanie bedzie hiciorem sprzedaz w USA i Kanadzie B)

 

 

 

p.s. myslalem, ze zmieniasz STI na cos bardziej radykalnego?

22 minuty temu, piwozniak napisał:

Imho auto kompletnie nudne i nieciekawe.

Nic szczegolnego. 

 

Srodek kompletnie bez wyobrazni. Proponuje dla porownania spojrzec na nowa mazde, nowe volvo itd. Nie chodzi o to ze to inne segmenty ale o to ze projektanci maja jakas wizje a tu, no jakis pomysl jest ale eh no nuda panie.

 

:/

 

 

stylistycznych fajerwerkow nie ma (i w Subaru raczej nigdy nie bylo, poza kilkoma modelami - np. SVX czy B9), ale nie jest tak zle, imho

 

oby tylko nie bylo problemow z tym nowym silnikiem jak w przypadku SBD czy 2.5T (o ile w STI awaria silnika to tylko okazja do jego zakucia i zastryzku mocy, o tyle w rodzinnym SUVie to bedzie sytuacja nie do zaakceptowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

zdecydowanie bedzie hiciorem sprzedaz w USA i Kanadzie B)

 

 

 

p.s. myslalem, ze zmieniasz STI na cos bardziej radykalnego?

Wg mnie w Subaru zapomniano całkowicie o offroadzie. W przeciwieństwie do Jeepa. Porównuję Ascent z Grand Cherokee, wielkość porównywalna jednak w Jeepie pamietano o możliwościach w terenie. Jest porządny reduktor, możliwości brodzenia, dla bardziej wymagających wersja Traikhawk z konkretnymi osłonami podwozia. Są też wersje na asfalt, SRT8, czy Trackhawk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, msi napisał:

No i mógłby konkurować ze Skodą Kodiaq :) Dyrekcjo ściągnijcie go do Europy :)

 

Może Dyrekcja ściągnęłaby kilkanaście sztuk w ramach jakiejś edycji limitowanej tak, jak to robi(ła) Toyota z LC V8 lub Mazda z CX9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mechanik napisał:

Wg mnie w Subaru zapomniano całkowicie o offroadzie. W przeciwieństwie do Jeepa. Porównuję Ascent z Grand Cherokee, wielkość porównywalna jednak w Jeepie pamietano o możliwościach w terenie. Jest porządny reduktor, możliwości brodzenia, dla bardziej wymagających wersja Traikhawk z konkretnymi osłonami podwozia. Są też wersje na asfalt, SRT8, czy Trackhawk.

 

Zależy co rozumiemy pod dość szerokim pojęciem offroad. ;)

 

Ascent ma podobny prześwit jak forek, kąty pewnie trochę gorsze, ale znając Amerykanów zaraz zaoferują lift kity. Do tego ciut większe koła i osłony też się pojawią. Do turystyki typu Subariada napęd Ascenta też w zupełności wystarczy. Tam gdzie kończyły się możliwości forka 2.0 NA z reduktorem (tak, wiem że to namiastka reduktora) nowy XT wyjeżdżał bez problemu. Na cięższy offroad i tak żadne Subaru nigdy się nie nadawało bo to auta typu SUV a nie terenówki na ramie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Guzik napisał:

Może Dyrekcja ściągnęłaby kilkanaście sztuk w ramach jakiejś edycji limitowanej tak, jak to robi(ła) Toyota z LC V8 lub Mazda z CX9?

Raczej kiepsko to widze, homologacja itd...itp. Import prywatny pozostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Big son of the b*tch. :)  Rzadko się zdarza by koła na felgach 20 wyglądały na malutkie. :)

Robi wrażenie, trzeba przyznać. Mi zachowawczy design się podoba - to gwarancja, że wóz się tak szybko wizualnie nie zestarzeje. Brak fajerwerków stylistycznych wewnątrz również odbieram jako zaletę.

Przykro, że na bank będzie importowany do Rosji i na Ukrainę a w Polsce możemy sobie tylko filmiki pooglądać.

 

 

Edytowane przez Ryba Piła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Ryba Piła napisał:

 

(...) Przykro, że na bank będzie importowany do Rosji i na Ukrainę a w Polsce możemy sobie tylko filmiki pooglądać.

 

 

to sie jeszcze okaze - oba kraje przezywaja nie najlepsze czasy, Subaraki obecnie sa tam bardzo drogie i srednio sie sprzedaja...

 

i tak, juz zapytalem sie znajomego z Rosji, pracujacego w ASO - na razie nie ma potwierdzenia co do dostepnosci Ascenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wdawać się w politykę (to nie to forum), więc sytuacji gospodarczej Rosji i Ukrainy wraz z podaniem przyczyn w/wym nie zamierzam komentować. :)

Ale jest faktem obłędne rozwarstwienie społeczne w tych krajach i wciąż duża liczba ludności.

A to (plus powszechnie znana jakość tamtejszych dróg) oznacza wciąż mnóstwo klientów na duże SUV-y.

10 lat temu na Teneryfie wpadł mi magazyn dla turystów wydawany po rosyjsku. I wspominali w tamtym magazynie, że na Kanary przybywa rokrocznie ok. 80 tys Rosjan.

Więc są Rosjanie i Rosjanie. Dla jednych bimber, sało i kartoszka, dla drugich butiki Cartiera i salony Brabusa (jest w Petersburgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
29 minut temu, Ryba Piła napisał:

Przykro, że na bank będzie importowany do Rosji i na Ukrainę

Aktualnie eksport do Europy ( także do Rosji ) nie jest planowany.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dyrekcja napisał:

Aktualnie eksport do Europy ( także do Rosji ) nie jest planowany.

 

Pozdrowienia

 

Ale Rosja to nie Europa. :)

Oczywiście szanuję dostęp do informacji u źródła ale nie wierzę by Rosjanie sobie taki wóz odpuścili. :)

Stawiam flaszkę dobrej szkockiej, że Ascent wejdzie do oficjalnej oferty na Rosję i Ukrainę.Teraz może planów nie ma, ale klienci ich zmuszą...vox populi-vox Dei! :)

Przy okazji, skoro Dyrekcja szanowna się zniżyła do mnie łodezwać: to Polmotor ma w tym Koszalinie sprzedaż Subaru czy tylko service?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
10 minut temu, Ryba Piła napisał:

Przy okazji, skoro Dyrekcja szanowna się zniżyła do mnie łodezwać

? "Zniżyła" ?  Niezależnie od pełnionej funkcji mam normalne uprawnienia Forumowicza. Czyli na samym Forum obowiązuję oczywiście znane hasło : Wolność ( oczywiście w ramach prawa i regulaminu :) ), równość oraz braterstwo ( czy też siostrzaństwo ).

14 minut temu, Ryba Piła napisał:

Polmotor ma w tym Koszalinie sprzedaż Subaru czy tylko service?

Serwis.

 

15 minut temu, Ryba Piła napisał:

Ale Rosja to nie Europa.

Geograficznie Rosja jest zarówno w Europie, jak i w Azji. Jako że tamtejszy importer jest ulokowany w Europie ...

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piwozniak napisał:

Imho auto kompletnie nudne i nieciekawe.

Nic szczegolnego. 

 

Srodek kompletnie bez wyobrazni. Proponuje dla porownania spojrzec na nowa mazde, nowe volvo itd. Nie chodzi o to ze to inne segmenty ale o to ze projektanci maja jakas wizje a tu, no jakis pomysl jest ale eh no nuda panie.

 

:/

 

 

O gustach sie nie dyskutuje - ale prosty design dłużej bedzie wyglądał „ok” porównaj sobie Legacy z 2008 roku (to juz prawie 10letnie auto!) np z E klasą z tego samego okresu. Legacy bez dokładnej znajomosci roku produkcji ciężko przypisać do roku produkcji, podczas gdy Merc optycznie jeszcze „beczka” i każdy widzi, ze ma sporo lat na karku.

 

2008_subaru_legacy_2_5_gt_spec_b-pic-354

 

mercedesbenz-eclass-2008-11.jpg

 

 

 

3 godziny temu, mechanik napisał:

Wg mnie w Subaru zapomniano całkowicie o offroadzie. W przeciwieństwie do Jeepa. Porównuję Ascent z Grand Cherokee, wielkość porównywalna jednak w Jeepie pamietano o możliwościach w terenie. Jest porządny reduktor, możliwości brodzenia, dla bardziej wymagających wersja Traikhawk z konkretnymi osłonami podwozia. Są też wersje na asfalt, SRT8, czy Trackhawk.

 

Pegi słusznie napisał: czy kiedykolwiek pamiętało? ;) Jeep ma chyba najbardziej offroadowy rodowód ze wszystkich marek, wiec gdyby ich model flagowy nie miał właściwości terenowych, to by to była wielka strata dla wizerunku. Subaru nie ma tradycji offroadowych, dopiero z wprowadzeniem Forka aktualnej generacji zaczęli iść w kierunku *crossovera o ponadprzeciętnych możliwościach terenowych* Ascent to poza tym całkowicie nowy model, bo nawet sporo większy od Tribeci i podejrzewam, ze w swojej klasie i tak bedzie w seryjnym specu miał wiecej potencjału przeprawowego-turystycznego niz porównywalne duże crossovery od Hondy czy Toyoty i innych. 

Edytowane przez Than_Junior
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryba Piła napisał:

Stawiam flaszkę dobrej szkockiej, że Ascent wejdzie do oficjalnej oferty na Rosję i Ukrainę.

Ja bym był ostrożny, bo np. mój rocznik kosztuje 21.931,70 PLN

glenglassaugh-50-year-oldcask-3510-rare-cask-release-batch-3-whisky.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...