Skocz do zawartości

Subaru Ascent SUV


Bobej

Rekomendowane odpowiedzi

Parametry silnika faktycznie niskie bo tyle to można było wycisnąć z 2.0dit , ale z drugiej strony w reklamie subaru chwali się długowiecznością swoich aut więc myślę, że o to chodzi w nowym 2.4

 

no a sam samochód wygląda jak Forester w wersji Outback..albo na odwrót ;)

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ok :) Wole samochody o prostym designie, bo wolniej sie starzeja. Takie Infiniti czy Lexusy zaraz beda wygladac staro.

 

Fakt, ze wszystkie nowinki techniczne marki sa dostepne to super sprawa! X-mode, EyeSight, CVT, kontrola ruchu poprzecznego, kozak! Jesli wykonanie wnetrza bedzie na poziomie Imprezy + dobra skora  to naprawde bedzie fajne auto, Do tego wybor miedzy tylna lawka vs. siedzenia "kapitanskie" - czyli moze z niego byc tez business cruiser, miodzio! Uciag przyczepy 2200kg, bardzo porzadnie. Silnik 2.4 DIT to calkiem nowa jednostka, wiec zapewne tez pojawi sie w innych modelach - oby rowniez w EU, byc moze w OBK...? 

Tak naprawde jedyny minus to taki, ze .... nie na EU ten samochod :( 

 

A jeszcze co do wygladu - no kurka wodna, zawsze wszyscy narzekali gdy concepty za bardzo odbiegaly od serii. Tu naprawde nie ma na co narzekac! W kolejnosci: VIZIV 7 ---> Ascent Concept ---> Ascent seria

 

 

Subaru-Viziv-7-SUV-concept-front-three-q

 

subaru-ascent-concept-previews-productio

2019-subaru-ascent-official-photos-and-i

 

CR-Cars-Inline-Subaru-Viziv-7-SUV-Concep

Subaru-Ascent_SUV_Concept-2017-1024-04.j

2019-Subaru-Ascent-rear-three-quarter-02 

 

 

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO Ascent wyglada nizle, z tego co pamietam to gdy byl zakamuflowany w czasie testow, jezdizl z Fordem Explorerem i Mazda CX-9.  Ten pierwszy jest duzym SUVem a ten drugi jest zwinnym SUVem.  Ciekawe jest tez to ze podobnie jak w Mazdzie CX-9, Subaru Ascent bedzie mialo silnik gdzie wieksza role odgrywac bedzie moment obrotowy dostepny w nizszym zakresie obrotow.  Nie wiadomo jak sie to bedzie prowadzic - Mazda CX-9 prowadzi sie bardzo dobrze. 

 

Wyglad Ascenta to rzeczywiscie mieszanka Forka z Outbackiem, wnetrze jest atrakcyjne, ciekawe czy pozycja za kierownica bedzie bardziej zblizona do Outbacka czy do Forka - podejrzewam ze do Forka.  Na rynku US, powinien sie dobrze sprzedawac - ciekaw jestem jaki bedzie zbiornik paliwa i jakie spalanie - w Tribece maly zbiornik paliwa wykreslil ja z mojej listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lukasz123 napisał:

Ascent concept jest super, ale "wydłużony forester" już niestety nie...

To już kwestia mocno indywidualna. Zastanawiałem się nad Forkiem często, ale za każdym razem miałem w głowie myśl, że ciut mały. Gdyby był większy. No i jest :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pencilpaul napisał:

To już kwestia mocno indywidualna. Zastanawiałem się nad Forkiem często, ale za każdym razem miałem w głowie myśl, że ciut mały. Gdyby był większy. No i jest :) 

Nowy Forek jest duży w środku, ale to już rzeczywiście subiektywne odczucia - na pewno Ascent technologicznie jest super...jak się podoba to brać - w końcu subaru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo ok Wole samochody o prostym designie, bo wolniej sie starzeja. Takie Infiniti czy Lexusy zaraz beda wygladac staro.

 

Fakt, ze wszystkie nowinki techniczne marki sa dostepne to super sprawa! X-mode, EyeSight, CVT, kontrola ruchu poprzecznego, kozak! Jesli wykonanie wnetrza bedzie na poziomie Imprezy + dobra skora  to naprawde bedzie fajne auto, Do tego wybor miedzy tylna lawka vs. siedzenia "kapitanskie" - czyli moze z niego byc tez business cruiser, miodzio! Uciag przyczepy 2200kg, bardzo porzadnie. Silnik 2.4 DIT to calkiem nowa jednostka, wiec zapewne tez pojawi sie w innych modelach - oby rowniez w EU, byc moze w OBK...? 

 

Tak naprawde jedyny minus to taki, ze .... nie na EU ten samochod  

 

A jeszcze co do wygladu - no kurka wodna, zawsze wszyscy narzekali gdy concepty za bardzo odbiegaly od serii. Tu naprawde nie ma na co narzekac! W kolejnosci: VIZIV 7 ---> Ascent Concept ---> Ascent seria

 

 

Subaru-Viziv-7-SUV-concept-front-three-quarter-1.jpg&key=d99ea4b3b776ac4bbedc0db10844c30d274d93f07c4473c612d63fb914af7398

 

subaru-ascent-concept-previews-production-three-row-suv-news-car-and-driver-photo-678887-s-original.jpg&key=45e7ea1e4e6d729a4b433aab4d652506c53837230646e766a6e2900ade430d25

2019-subaru-ascent-official-photos-and-info-news-car-and-driver-photo-696887-s-original.jpg&key=06361159cdecd427e218a54660f7b91a041bae0128766a3f6ce2e07cf91b4a3c

 

CR-Cars-Inline-Subaru-Viziv-7-SUV-Concept-r-11-16&key=cc8620e46b99b0223910d1fc9cf39d2493f03aa92e414b68e866e5079036511e

Subaru-Ascent_SUV_Concept-2017-1024-04.jpg&key=74b311a351eb0391df6ad61162c39d00c083ae44166e7d9440f5d70c0b57b91f

2019-Subaru-Ascent-rear-three-quarter-02.jpg&key=25e6ea87dbcddf2b43958e9a11fba3f552384219f35861f5c797ec68daa25f4e 

 

 

 

 

 

Jak dla mnie właśnie wszystkie smaczki zostały usunięte a szkoda. Z cielawego projektu został trochę zwyklak ;)

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to Subaru zalatuje nowym SSangYong Rexton. Jakby dołożyli do koreańskiego projektu logo plejad to pewnie ktoś nieobeznany w temacie pomyślałby, że to Subaru => http://www.ssangyong.pl/modele/rexton

 

... żeby była jasność. Nie pracuje w SsangYong :-)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dla tych ktorzy znaja marke Subaru, konserwatywne podejscie do aut produkcyjnych nie powinno byc niczym nowym.  Gdy FHI sprobowalo sie wylamac z Tribeca - niestety poleglo. Teraz z Outbackami odniesli sukces stawiajac na dosc konserwatywna stylistyke, i odnosza olbrzymi sukces w USA.  Ascent jest kontynuacja tego podejscia.  Niczego rewolucyjnego nie spodziewalbym sie po Subaru obecnie... no moze bedzie cos innego gdy nowe STI sie pojawi.

 

Ascent wpisuje sie bardzo dobrze w rynek USA, bo ma bardzo duza rzesze zwolennikow ktorzy siedza teraz w Toyocie Highlander czy Mazdzie CX-9 tylko dlatego ze Subaru nie mialo w ofercie SUVa z 3 rzedami siedzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, NonPhixion napisał:

Dla mnie to Subaru zalatuje nowym SSangYong Rexton. Jakby dołożyli do koreańskiego projektu logo plejad to pewnie ktoś nieobeznany w temacie pomyślałby, że to Subaru => http://www.ssangyong.pl/modele/rexton

 

... żeby była jasność. Nie pracuje w SsangYong :-)

 

Ascent to postęp co byśmy nie narzekali. Mnie się podoba, nawet bardzo. Wyobrażam sobie siebie w taki aucie jak skończę 50 lat :)

Byłem wczoraj na badaniach okresowych, zarówno u psychologa i u okulisty też więc uznaję, że mam świeże spojrzenie na rzeczywistość i nie widzę podobieństwa z Ssscośtam. Dziękuję za podrzucenie linka, jak zobaczyłem ceny za te dziwactwa to  dajcie na mszę żeby Subaru cen nie podwyższyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ayu napisał:

Dziękuję za podrzucenie linka, jak zobaczyłem ceny za te dziwactwa to  dajcie na mszę żeby Subaru cen nie podwyższyło.

Ayu, nie jestem fanem SsangYong, ale Rexton to nie jest ta sama liga co Forester jeżeli chodzi o wielkość :-) Mają jakiś inny wehikuł co niby w tym segmencie jest konkurencją.

 

Przed chwilą w Raport Turbo wspominali o Ascencie. Ma największy szklany dach w historii Subaru oraz najwięcej cup holderów, a o silniku jedynie szczątkowa wiadomość, że będzie nowe 2.4 tam instalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ascent będzie tani - a bedzie patrząc na ceny aut Subaru w USA forka, XV itp  ( np XV-77k pln w przliczeniu na PLN a ludziska zarabiają więcej  niż u nas)   

to imo odniesie murowany sukces w szczególności ze Amerykanie lubują się w olbrzymich autach.  W EU nie ma szans na pojawienie się tego smoka ze względu na  ekologie. Pozostanie prywatny Import

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze dla tych ktorzy znaja marke Subaru, konserwatywne podejscie do aut produkcyjnych nie powinno byc niczym nowym.  Gdy FHI sprobowalo sie wylamac z Tribeca - niestety poleglo. Teraz z Outbackami odniesli sukces stawiajac na dosc konserwatywna stylistyke, i odnosza olbrzymi sukces w USA.  Ascent jest kontynuacja tego podejscia.  Niczego rewolucyjnego nie spodziewalbym sie po Subaru obecnie... no moze bedzie cos innego gdy nowe STI sie pojawi.
 
Ascent wpisuje sie bardzo dobrze w rynek USA, bo ma bardzo duza rzesze zwolennikow ktorzy siedza teraz w Toyocie Highlander czy Mazdzie CX-9 tylko dlatego ze Subaru nie mialo w ofercie SUVa z 3 rzedami siedzen.
No tak tylko porównaj projekr tego Subaru a Mazdy CX9. Oczywiście to kwestia gustu ale dla mnie to Subaru jest tylko ok nic szałowego a CX9 jest właśnie tym jak powinien wyglądać ciekawy duży SUV.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Eryk said:

 - ciekaw jestem jaki bedzie zbiornik paliwa i jakie spalanie - w Tribece maly zbiornik paliwa wykreslil ja z mojej listy.

Ponoć 73 litrów. Źródło http://www.autoforum.cz/predstaveni/subaru-odhalilo-obri-levne-suv-pro-8-u-nas-by-mohlo-konkurovat-i-skode-kodiaq/

 

Jest też aż 19 cupholderów :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Topi napisał:

No i mógłby konkurować ze Skodą Kodiaq :) Dyrekcjo ściągnijcie go do Europy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayu napisał:

Ascent to postęp co byśmy nie narzekali. Mnie się podoba, nawet bardzo. Wyobrażam sobie siebie w taki aucie jak skończę 50 lat :)

Nie wiem ile Ci brakuje, ale zaręczam, że raczej nie. Z wiekiem (piszę o sobie), interesują mnie coraz mniejsze i mocniejsze samochody. Zacząłem od FXT :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Eryk napisał:

Filmik - bardzo fajny, wyglada na to ze naszego 2007 OBK wymienimy na Ascenta...  z tego co czytalem ceny maja zaczynac sie od niskich $30K w US... czyli pewnie $45 -50K z porzadniejszym wyposarzeniem...

No to przynajmniej wiadomo czego się spodziewać ale trzeba poczekać na cenniki i można pomarzyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...