Skocz do zawartości

Subaru Ascent SUV


Bobej

Rekomendowane odpowiedzi

Ascent jest fajny... na zywo to zdecydowanie przerosniety Forester niz wydluzony Outback, przy rodzinie z 2 dzieci w fotelikach odwroconych do tylu - to tak naprawde jedyna opcja w gamie Subaru.  Rynek USA napedza motoryzacje na calym swiecie - do niedawna Europa patrzyla na amerykanskie Automaty, SUVy, krazowniki szos, czy nawet muscle cars - z politowaniem - teraz to wszystko to norma na swiecie.  Ascent jest brakujaca czescia oferty Subaru na rynku USA - i fajnie ze go zrobili.  Ciekaw jestem jak bedzie sie prezentowal tuning silnika w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 15:04, Eryk napisał:

przy rodzinie z 2 dzieci w fotelikach odwroconych do tylu - to tak naprawde jedyna opcja w gamie Subaru

 

Trochę to przesada. Z fotelem kierowcy odsuniętym na maksa do tyłu bez problemu mieszczę dwa niemałe foteliki RWF (Axkid Rekid i Klippan Kiss 2) w OBKu MY10 EU. I jeszcze od biedy żona się między nimi mieści. :)

Edytowane przez Sammael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grzes124 napisał:

U mnie obecnie fotelik RWF (BeSafe) w forku jest tak ustawiony, że fotel pasażera prawie max do przodu jest przesunięty :). Dzieci tak szybko rosną...

Outback jest aż tak duży ? :blink:

 

Nie jest :) ani poprzedni, ani obecny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 11:42, msi napisał:

I fotelik axkid pewnie na maksa do pionu ustawiony, co? Mam ten fotelik i przymierzałem do wielu aut ;) więc w to fotel na Maksa do tyłu nie wierzę :)

 

Możesz nie wierzyć, Twój wybór.

Za fotelem kierowcy jest akurat Kiss – to fotel do 18 kg, więc jest nieco mniejszy. Mam 186 cm wzrostu, inaczej niż na fotelu odsuniętym na maksa nie zmieściłbym się za kierownicą. Rekid przypięty jest na pasy za fotelem pasażera (na ISOFIX zajmuje więcej miejsca) i jest wyregulowany tak, żeby dziecku nie opadała głowa gdy śpi - jest najbardziej odchylony do tyłu względem swojej podstawy (kanapa jest dość skośna), tak samo jak oparcia kanapy, żeby dzieci miały więcej miejsca na nogi. Na fotelu pasażera (z Axkidem za nim) też się spokojnie mieszczę, z fotelem odsuniętym do tyłu na ok. 3/4 zakresu. Może nawet dałoby się odsunąć go bardziej pionizując bardziej oparcie fotela pasażera, ale niestety przeszkadzają w tym pasy kotwiące Rekida.

 

Dużego doświadczenia z Forkami nie mam, ale wydaje mi się, że Outback ma więcej miejsca w kabinie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sammael napisał:

Rekid przypięty jest na pasy za fotelem pasażera (na ISOFIX zajmuje więcej miejsca)

I wszystko jasne :) nie napisałeś o tym istotnym fakcie wcześniej, a skoro fotelik ma isofixa to zakładam, że każdy go używa. I wpinając go na isofix nie ma takiego auta, w którym fotel można odsunąć na maksa. Nawet w Superbie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz moje obie wypowiedzi, ze zrozumieniem. Fotel odsunięty na maksa jest przed Kissem. Co nie zmienia faktu, że wożę dwójkę dzieci w RWFach w Subaru, które nie jest Ascentem (bo od tego się zaczęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sammael napisał:

Przeczytaj jeszcze raz moje obie wypowiedzi, ze zrozumieniem. Fotel odsunięty na maksa jest przed Kissem. Co nie zmienia faktu, że wożę dwójkę dzieci w RWFach w Subaru, które nie jest Ascentem (bo od tego się zaczęło).

Widzisz, napisałeś na początku:

 

"Z fotelem kierowcy odsuniętym na maksa do tyłu bez problemu mieszczę dwa niemałe foteliki RWF (Axkid Rekid i Klippan Kiss 2) w OBKu MY10 EU. I jeszcze od biedy żona się między nimi mieści. :)

 

Do czego się odniosłem pisząc, że nie jest to możliwe. Nie napisałeś, który fotelik gdzie jest wpięty, czy na isofix czy nie. W kolejnej wypowiedzi, przyłapany na niedopowiedzeniu trochę prostujesz i wyjaśniasz. Nie zarzucaj komuś braku czytania ze zrozumieniem jak sam nie podajesz precyzyjnych informacji :p Ja umiem czytać,  ze zrozumieniem również :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co, według Ciebie, w mojej pierwszej wypowiedzi nie jest możliwe i co było niedopowiedzeniem. W wątku padło stwierdzenie, że Ascent to jedyne Subaru do którego zmieszczą się dwa RWFy, więc podałem kontrprzykład (bez zbytniego offtopowania w wątku o Ascencie – nie wchodząc w szczegóły co, gdzie i jak mam zapięte w Outbacku). To Ty błędnie założyłeś, że Axkida mam za fotelem kierowcy i jeszcze zamontowanego na ISOFIX, bo "każdy go używa" i zarzuciłeś mi wożenie dziecka w niebezpieczny sposób (z pionowo ustawionym fotelem) i pisanie nieprawdy. Jeśli zakładasz że każdy montuje Rekida na ISOFIX, przeczytaj lepiej dokładnie instrukcję, zanim posadzisz w nim dziecko ważące więcej niż 18 kg – wożąc dzieci 18-25 kg trzeba go zapinać na pasy.

 

Jako, że nie mam ani czasu ani ochoty na bezsensowną dyskusję, EOT z mojej strony w tym offtopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja troszke skrecila na boczny tor... ale o co chodzi z tymi fotelikami... Otoz o to ze foteliki w USA musza byc odwrocone do tylu do czasu ukonczenia przez dziecko 2 lat... takze nie chodzi tutaj o przenosne foteliki... w 2015 Outback dalo rade z jednym dzieckiem do przodu drugim do tylu - z dwojka mogloby byc ciezko.  Dodajac jeszcze dziadka czy babcie na tylnia kanape to juz problem... Ascent oferuje tutaj rozwiazanie trgo problemu w ofercie Subaru, ktorej nie bylo wraz ze zniknieciem Tribeki.

 

Nie ma sie tutaj co nadymac... ze to tylko na rynek USA, ze tam sa inne realia itp, wszystko przychodzi do Europy z USA, jak juz wczesniej wspomnialem.  Niestety, dla Subaru Europa nie jest priorytetem na chwile obecna... Ale kto wie co bedzie w przyszlosci - plyta powoziowa Ascenta moze byc uzyta w wersji hybrydowej lub elektrycznej - co mogloby otworzyc nowe rynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czego brakuje w Subaru (w sumie to w chyba w każdym aucie oprócz CRV oraz tych z ISOFIXami pod 3 foteliki) jest dodatkowy asymetryczny punkt mocowania ISOFIX tak, że fotelik możne wpiąć mniej więcej w 2/3 tylnej kanapy.

Hmm, także tego...  https://www.chip.pl/2018/09/cala-partia-subaru-ascent-zostanie-zniszczona-z-powodu-bledu-robotow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

Ja bym rozmontował i sprzedawał jako altanki ogrodowe

 

Rozkręcą na części a budy zmielą.

 

Tak będzie sensownie, ekonomicznie i ekologicznie a tytuł artykułu jest aby wzbudzić zainteresowanie.  ;) 

 

 

BTW... wcześniej się nie interesowałem tym modelem ale teraz widzę że byłby dla nas idealny jako kolejne auto :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chojny napisał:

 

Rozkręcą na części a budy zmielą.

 

Tak będzie sensownie, ekonomicznie i ekologicznie a tytuł artykułu jest aby wzbudzić zainteresowanie.  ;) 

Właśnie o to mi chodzi że mogliby rozmontować do gołej blachy a budy sprzedawać jako te altanki. Z ej255/257 robi się stoliki a Ascentów byłyby altanki:mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2018 o 15:22, Eryk napisał:

takze nie chodzi tutaj o przenosne foteliki... w 2015 Outback dalo rade z jednym dzieckiem do przodu drugim do tylu - z dwojka mogloby byc ciezko

 

Mi też nie chodziło o "przenośne foteliki" – Rekid i Kiss 2 to fotele montowane tyłem do kierunku jazdy (RWF), odpowiednio dla dzieci 9-25 kg i 0-18 kg (wożę w nich dzieci 4,5- i 2,5-letnie) – są dość duże, każdy z nich waży kilkanaście kg. Oba jednocześnie wchodzą do Outbacka EU MY10 (OBK US to chyba ta sama albo bardzo podobno wymiarowo buda, 2015 wydaje mi się jeszcze większy w środku, ale do takiego nie mierzyłem foteli) i jeszcze niewielka osoba zmieści się między nimi. Nie twierdzę że wygodnie, ani że nie trzeba akrobacji, żeby tam wejść. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arkadias napisał:

Trzeba poczekać z zamawianiem, niech przejdzie wszystkie choroby wieku dziecięcego ☺️

ale przecież to nie choroba wieku dziecięcego tylko błąd danej partii, równie dobrze może może się zdarzyć w jakimkolwiek produkowanym od kilku lat modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał:

ale przecież to nie choroba wieku dziecięcego tylko błąd danej partii, równie dobrze może może się zdarzyć w jakimkolwiek produkowanym od kilku lat modelu

Pewnie tak, zabieg okoliczności. Jednak jak powiedział mój znajomy dealer samochodów, nigdy nie należy kupować prototypu.

A swoją drogą, czy ktoś już się przymierzał do importu indywidualnego? Może ktoś z Norwegii?

Edytowane przez arkadias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, arkadias napisał:

nigdy nie należy kupować prototypu.

A to to inna sprawa

 

12 godzin temu, arkadias napisał:

A swoją drogą, czy ktoś już się przymierzał do importu indywidualnego? Może ktoś z Norwegii?

Nie ma elektryka Norwegowie nie wezmą:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wpadłem dosłownie przed chwilą do salonu Subaru w USA, aby tak generalnie popatrzeć na ich ofertę, głównie Ascenta i nowego Forestera oraz może przy okazji karnąć się po raz kolejny WRXem 6MT, aby wzmocnić przebłyski, które mówią sercem WRX a rozumem najświeższy XT.

 

Wracając, wpadam do salonu, a tam "tylko" STi Type RA oraz szary Ascent Touring z brązową skórą (najwyższy model). Zaczepia mnie Pani, że chce mi asystować, więc mówię, że interesuje mnie to czego nie ma w EU, czyli Outback H6, Ascent i WRX. Kompletnie zapomniałem o nowym Foresterze. Pani mówi, że Ascent fantastyczny, idzie jak świeże bułeczki, (na stronie się chwalą, że codziennie przyjeżdża jakieś Subaru do salonu). Niestety "test drive" Ascentem nie zrobimy bo auto testowe sprzedało im się dzisiaj rano. Pani pokazuje mi Outbacka H6 ale nie mają ogólnie do jazd testowych, dosyć rzadko chodzi. Następnie mówi, że jazdę WRX mogą mi zrobić po ich placu, bo mają politykę niskiego przebiegu przy sprzedaży nówek :D (w USA mają specjalne tablice do test drive i można jechać dowolnym modelem z salonu nawet).

 

Przechodząc do meritum i najciekawszej sprawy. Nie minęło może 10 minut, wchodzimy z powrotem do środka, Pani otwiera mi Ascenta i mówi, że idzie po katalogi. Zdążyłem wsiąść za kierownicę, ustawić fotel, Pani wraca z katalogami i informuje lojalnie, że właśnie jej kolega sprzedał to auto, a nowy zadowolony właściciel właśnie wsiadł za mną do drugiego rzędu. :biglol: Pytam, tak z ciekawości, czy wyjedzie nim jeszcze dzisiaj (była sobota, godzina 18:45, zamykali o 19). Pani mówi, że tak, tablice mają na zapleczu i zajmuje to do dwóch godzin. W międzyczasie dostałem info, że mają jednego nowego Forestera, więc idę zajrzeć. 5 minut minęło, Ascent wyjechał z salonu a chwilę później bardzo szczęśliwe starsze małżeństwo  odjechało.

 

Podsumowując, Ascent na żywo jest dużo ładniejszy niż na zdjęciach (to chyba nic nowego dla Subaru). Jest bardzo przestronny oraz wygodny w środku i robi wrażenie auta z wyższej półki.  Jednym słowem, genialny! Nowy Forester na żywo (znowu to samo co wcześniej) ale w środku nie siedziałem. :) Pani jeszcze mówiła, że ciągle bestseller to Forester ale na drugim miejscu jest już Ascent. Ascent w najlepszej wersji 46 tyś. USD bez podatków. ...

 

----------------------------Edycja---------------

 

Specjalnie pisze kolejny post, mam nadzieję że zostanie mi wybaczone ale ważna sprawa. Jednak nie wyszło. :biglol:

 

Zapomniałem dodać, że Ascent coś Sobie tam mruczy. Państwo jak odjeżdżali, to nie żałowali gazu. :yahoo:

 

PS Każdy pyta: "why not 6 cylinder"?

Edytowane przez FilipBB
Dodatki
  • Dzięki! 2
  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...