Jump to content
PrezesKrecina

Tapicerka skórzana czyszczenie co polecacie?

Recommended Posts

Pogoda coraz lepsza więc chciałbym skorzystać z okazji i wyczyścić/zakonserwować tapicerkę skórzaną. Kolor czarny jak na zdjęciu.

Polecacie jakieś specyfiki? 

Tapicerka jest w dobrym stanie, chodzi mi o pielęgnacje nie o barwienie czy odnawianie skóry.

Dzięki

papa subaru.jpg

Byłem ostatnio w sklepie z chemia i polecili

Colourlock zestaw strong

Cena 104 zł.

• Upvote 1

A do tej ceraty w nowym Forku?

Jak masz brudną to ciepła woda, szare mydło i gąbka a potem to http://www.ara.szczecin.pl/produkty/do-obuwia-i-skór/balsam-do-pielęgnacji-wyrobów-ze-skóry-ara

Jak chcesz tylko zakonserwować to tylko balsam. Tą arą konserwowałem skóry w domu i w samochodach i w mojej opinii jest najlepsza. Raz na miesiąc przeczyść skórę nawilżanymi chusteczkami dla dzieci tylko nie kupuj najtańszych marketowych bo zostają po nich ślady szczególnie na czarnej skórze.

1 godzinę temu, panther_epa napisał:

Byłem ostatnio w sklepie z chemia i polecili

Colourlock zestaw strong

Cena 104 zł.

Również używam i polecam.

Ja używam Gliptone. Drogie, ale bardzo dobre.

Najpierw środek do czyszczenia, potem środek do konserwacji. Po tym zostaje mocny zapach skóry.

Polecam colourlock, tylko w wersji slabszej. Jest wystarczajacy, stosuje od 2lat i nie mam zastrzeżeń. Pierwsze czyszczenie jest najgorsze, potem juz latwiej. Wybralem slabszy, do jasnej tapicerki. 

O skore trzeba dbac bo peknie jak u mnie ;)

Na zdjęciu próbka jak wyglada skora po zimie i po czyszczeniu.

20170228_173309.jpg

Edited by konrads

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skórę mam w b.dobrym stanie i czystą chodzi mi bardziej o konserwację żeby była miękka i nie popękała jak u kolegi powyżej.

17 godzin temu, marcinboro napisał:

Ja używam Gliptone. Drogie, ale bardzo dobre.

Najpierw środek do czyszczenia, potem środek do konserwacji. Po tym zostaje mocny zapach skóry.

ja też tego używam - najpierw spray czyszczący później mleczko konserwujące. Nie wystarczy skóry przecierać tylko wodą czy chusteczkami. Tak samo jak ze skórą człowieka, używanie odpowiednich kremów opóźnia proces starzenia i tyle.

3 godziny temu, PrezesKrecina napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skórę mam w b.dobrym stanie i czystą chodzi mi bardziej o konserwację żeby była miękka i nie popękała jak u kolegi powyżej.

jak masz chęć i czas to ja zawsze stosuję mydło i tłuszcz do skór to jest zestaw najlepiej utrzymujący kondycję tapicerki skórzanej.

Żadne spray'e czy pianki nie doczyszczą skóry tak jak dedykowane mydło i trochę pracy własnej. Potem kilka razy tłuszcz i można zacząć stosować doraźnie dobre mleczka, a raz na rok, latem, tłuszcz.

22 minuty temu, ozarek napisał:

jak masz chęć i czas to ja zawsze stosuję mydło i tłuszcz do skór to jest zestaw najlepiej utrzymujący kondycję tapicerki skórzanej.

Żadne spray'e czy pianki nie doczyszczą skóry tak jak dedykowane mydło i trochę pracy własnej. Potem kilka razy tłuszcz i można zacząć stosować doraźnie dobre mleczka, a raz na rok, latem, tłuszcz.

o mydle to w necie niektórzy piszą, że nie wolno używać mydła, ponieważ ma ono odczyn zasadowy i może pozostawić trwałe ślady na skórze

co masz na myśli pisząc "dedykowane mydło"? 

Sprawdz zymola, ma dwie odżywki: standart i wypas. Do nówki customowej skóry  stosuje ten tańszy i fajne.

4 godziny temu, PrezesKrecina napisał:

o mydle to w necie niektórzy piszą, że nie wolno używać mydła, ponieważ ma ono odczyn zasadowy i może pozostawić trwałe ślady na skórze

co masz na myśli pisząc "dedykowane mydło"? 

napisałem wyraźnie mydło i tłuszcz do skór. Produkty dedykowane do czyszczenia i konserwacji skór licowych.

Saphir, Tarrago, Avel znajdziesz trochę ich produktów zarówno do konserwacji jak i renowacji skóry.

kiedyś używałem K2 Auron ale był za słaby na co niektóre zabrudzenia tapicerki, ostatnio postanowiłem spróbować nową wersję tego produktu K2 Auron Strong i działa o niebo lepiej 

Na skórze nie warto oszczędzać bo potem albo wygląd fatalny albo duże koszty. Używam więc Gliptone - drogo ale dobrze.