Skocz do zawartości

Tapicerka skórzana czyszczenie co polecacie?


PrezesKrecina

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda coraz lepsza więc chciałbym skorzystać z okazji i wyczyścić/zakonserwować tapicerkę skórzaną. Kolor czarny jak na zdjęciu.

 

Polecacie jakieś specyfiki? 

 

Tapicerka jest w dobrym stanie, chodzi mi o pielęgnacje nie o barwienie czy odnawianie skóry.

 

Dzięki

papa subaru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz brudną to ciepła woda, szare mydło i gąbka a potem to http://www.ara.szczecin.pl/produkty/do-obuwia-i-skór/balsam-do-pielęgnacji-wyrobów-ze-skóry-ara

Jak chcesz tylko zakonserwować to tylko balsam. Tą arą konserwowałem skóry w domu i w samochodach i w mojej opinii jest najlepsza. Raz na miesiąc przeczyść skórę nawilżanymi chusteczkami dla dzieci tylko nie kupuj najtańszych marketowych bo zostają po nich ślady szczególnie na czarnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam colourlock, tylko w wersji slabszej. Jest wystarczajacy, stosuje od 2lat i nie mam zastrzeżeń. Pierwsze czyszczenie jest najgorsze, potem juz latwiej. Wybralem slabszy, do jasnej tapicerki. 

 

 

O skore trzeba dbac bo peknie jak u mnie ;)

 

Na zdjęciu próbka jak wyglada skora po zimie i po czyszczeniu.

20170228_173309.jpg

Edytowane przez konrads
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marcinboro napisał:

Ja używam Gliptone. Drogie, ale bardzo dobre.

Najpierw środek do czyszczenia, potem środek do konserwacji. Po tym zostaje mocny zapach skóry.

ja też tego używam - najpierw spray czyszczący później mleczko konserwujące. Nie wystarczy skóry przecierać tylko wodą czy chusteczkami. Tak samo jak ze skórą człowieka, używanie odpowiednich kremów opóźnia proces starzenia i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PrezesKrecina napisał:

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Skórę mam w b.dobrym stanie i czystą chodzi mi bardziej o konserwację żeby była miękka i nie popękała jak u kolegi powyżej.

jak masz chęć i czas to ja zawsze stosuję mydło i tłuszcz do skór to jest zestaw najlepiej utrzymujący kondycję tapicerki skórzanej.

Żadne spray'e czy pianki nie doczyszczą skóry tak jak dedykowane mydło i trochę pracy własnej. Potem kilka razy tłuszcz i można zacząć stosować doraźnie dobre mleczka, a raz na rok, latem, tłuszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ozarek napisał:

jak masz chęć i czas to ja zawsze stosuję mydło i tłuszcz do skór to jest zestaw najlepiej utrzymujący kondycję tapicerki skórzanej.

Żadne spray'e czy pianki nie doczyszczą skóry tak jak dedykowane mydło i trochę pracy własnej. Potem kilka razy tłuszcz i można zacząć stosować doraźnie dobre mleczka, a raz na rok, latem, tłuszcz.

 

o mydle to w necie niektórzy piszą, że nie wolno używać mydła, ponieważ ma ono odczyn zasadowy i może pozostawić trwałe ślady na skórze

co masz na myśli pisząc "dedykowane mydło"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PrezesKrecina napisał:

o mydle to w necie niektórzy piszą, że nie wolno używać mydła, ponieważ ma ono odczyn zasadowy i może pozostawić trwałe ślady na skórze

co masz na myśli pisząc "dedykowane mydło"? 

napisałem wyraźnie mydło i tłuszcz do skór. Produkty dedykowane do czyszczenia i konserwacji skór licowych.

Saphir, Tarrago, Avel znajdziesz trochę ich produktów zarówno do konserwacji jak i renowacji skóry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...