Skocz do zawartości

W jakich modelach rozrząd na łańcuchach?


Nowy_na _SIP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do kupna Subaru (Forester / Legacy / Outback kombi), doczytałem, że rozrządy na łańcuchach (podobno są 2) jest praktycznie niezniszczalny. Więc chciałbym zakupić taki samochód z takim rozrządem. Wstępnie doczytałem, że łańcuch jest tylko w silnikach 3.0 i 3.6, ale ostatnio usłyszałem, że także wersje wolnossące 2.0 też. Ale te co oglądałem 2.0 / 2.5 PB to miały pasek.

Ktoś posiada więcej info, które modele o pojemności 2.0 / 2.5 posiada rozrząd na łańcuchach? Silnik 3.0 trochę mnie przerazą kosztami serwisowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wiem gdzie są paski, gdzie łańcuchy, ale wierz mi, to nie jest wyznacznikiem. Żadnym. Przykładowo w Outbacku są czasem problemy z łańcuchami, trzeba je wymieniać razem z rupieciami. Koszt niemały. Czytałem, że w okolicach 4-5 tys. Za to pasek w bokserach z całą resztą, czyli rolkami, pompą, wymienia się stosunkowo łatwo, co około 100.000km. I nie jest to jakoś strasznie drogie. Dzisiejsze rozwiązania z paskami są przeważnie lepsze niż z awaryjnymi i drogimi łańcuchami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczę do wątku z pytaniem - jaka jest częstotliwość oględzin łańcucha i napinaczy i takie coś się praktykuje? wydawało mi się że gdzieś widziałem 60k ale nie mogę nic odnaleźć o łańcuchu w instrukcji do mojego Forestera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...