Skocz do zawartości

Awaria:( :( :(!!!!!Pomocy!


Duchu

Rekomendowane odpowiedzi

to rzeczywiscie przykra sprawa, ale uzywanego diesle kupuja chyba TYLKO nieswiadomi, ja zawsze odradzam; mozesz zrobic jeszcze tak; kupic (np u mnie na aukcjach z ubezpieczalni szwajcarskich) silnie rozbity w tyl/bok model Diesel, dla silnika - bawic sie w sprzedanie pozostalosci na czesci, a motor wstawic do swojego Legacy. Bilans wyjdzie na +, ale czas, praca. p.s. cale auto w CH z dieslem kupisz za grosze, ale ZAWSZE ma wade motoru!

wszedlem na szybko na ogloszenia w Szwajcarii, tak to wyglada, za grosze, ale wszytko z uszkodzonymi dieslami...

Zrzut ekranu 2017-04-15 o 09.49.40.png

tu ewentualnie jest rozwiazanie dla Ciebie:

http://www.autazeszwajcarii.pl/auctions/car/120221-subarutyplegacywagonmodell20dawd062013a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomej padł motor w OBK MY08 przy chyba 180xxx jakoś w zeszłym tygodniu. Kupiła używane auto od dealera w zeszłym roku i jest załamana :(

Znajomy nadal powozi OBK MY08 z pierwszym motorem, obecny przebieg ponad 240xxx, kupił używane od dealera ze 3-4 lata temu...

Oboje są sąsiadami :D

 

Reguły nie ma.

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palmall napisał:

 

Już i tak ma dużo problemów.

Po co proponujesz mu nowe ?

Ten konkretny egzemplarz jest prostowany, naciągany, a po uszkodzeniach widać, że doszło do silnika.

Dodatkowo brak chłodnic i osprzętu, który będzie potrzebny ( np. airbox )

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje mu ścieżkę w jaką można iść, nie konkretny egzemplarz do przekładki.

Prostowany i naciągany może sobie akurat być, buda nie jest istotna w tym przypadku bo ma swoją, zresztą wnioskujesz to po zdjęciach. To samo dotyczy się stanu silnika.

Airbox i chłodnice to akurat najmniejszy problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś prawie zawał nie dopadł.

W Krakowie awaryjne hamowanie i zmiana pasa. Patrzę a silnik nie pracuje. Kilka prób odpalenia, a tu nic. Kontrolki się zapalają i gasną w odpowiedni sposób, a auto nie reaguje na kluczyk. Przeszła mi przez myśl awaria wału. Po dziesiątej próbie wyszedłem z auta na chwilę. Doszło do mnie dwóch panów, aby zepchnąć ze skrzyżowania. Przekręcam kluczyk, a tu odpala jak gdyby nigdy nic :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak zgaśnie gorący, to trzeba chwilę pokręcić :) Albo się przejść chwilę :D 

A, no i kręcąc, gaz wciskam do dechy. Tak mnie kiedyś uczono, choć to pewnie dotyczyło tylko gaźnikowych silników, żeby nie zalać, ale mam wrażenie, że pomaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ale zobaczcie coś ciekawego:

- my narzekamy na jakość paliwa, dróg, sposób użytkowania diesla w naszym kraju, większość padniętych silników ma przebiegi 180.ooo km i w górę,

- na przykładzie szwajcarskich ogłoszeń - oni mają znacznie wcześniej padnięte silniki !!!

 

Więc to chyba my mamy większe zboczenie motoryzacyjne i dmuchamy, chuchamy, itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Subaru sprzedane za grosze..lepsze takie rozwiązanie niż złomowanie ;) I gdzie teraz szukać pewnego samochodu? jak na każdym kroku " Prawdziwa perła z Niemiec"

Prywatnych ofert sprzedaży praktycznie zero..:/ chyba trzeba jeszcze trochę odłożyć i udać się do salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano łatwo to nie jest- 8 tys km i 4 miechy, a kupiłem 80 km od domu. Dzwoniłem do gościa 12 minut po tym jak wystawil a 3 godziny później wracałem z bananem na ryju To było prawie 2 lata temu a banan do tej pory

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, qfl napisał:

Kup anglika i przełóż silnik, resztę cześci możesz sprzedać na allegro 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-ladny-diesel-anglik-forester-auto-rhd-ID6yQGJD.html#5466bd5bc7

Ty myślisz, że w UK żyją sami naiwniacy, którzy rozdają DOBRE samochody za półdarmo? :D

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2017 o 09:22, qfl napisał:

Kup anglika i przełóż silnik, resztę cześci możesz sprzedać na allegro 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-ladny-diesel-anglik-forester-auto-rhd-ID6yQGJD.html#5466bd5bc7

 

Osz... prawie się oplułem przy śniadaniu :D

 

Kolega tyle co przeżył szok po zakupie diesla a tu mu następną okazję podsuwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...