Skocz do zawartości

Zabezpieczenie nadkoli w lanosie


hati

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 
Po zimie zauwazylem kilka odpryskow lakieru na nadkolach w lanosie, od strony opony, sam rant. Trzeba to bedzie jakos uzupelnic lakierem ale zastanawiam sie czy ktos ma patent na zabezpieczenie tego na przyszlosc? Jakas masa elastyczna czy cos ? Sam lakier na pewno nie raz jeszcze odpadnie po ataku kamieniem a widze ze sie nie popisali mali inzynierowie w tym temacie. Zabezpieczyli jakąś folią przezroczystą fabrycznie tylko te miejsca poszerzen tylnych nadkoli, od zewnatrz, natomiast rant nadkola od strony koła - to goły lakier.

Na zdjeciu miejsce z widocznym ubytkiem lakieru. 
Dostałem już info na temat naklejenia folii ale moze jest jeszcze jakiś inny dobry patent na to?

20170331_090409_male.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xkorespondent napisał:

Może guma/folia w sprayu?

Podobno działa, a zawsze można zerwać:)

 

Sprawdzilem na alledrogo i chyba nadaje się, wygląda że dość łatwo to będzie nałożyc. Zobaczymy ile to wytrzyma. Dzięki za trop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W foresterach, które były bardziej terenową wersją imprezy fabrycznie te ranty są ochronione czarną grubą gumą z osnową wewnętrzną ze stali = jest to opaska na wzór twardych uszczelek drzwiowych. Ważne aby je wymienić co parę lat bo stal wewnątrz zaczyna byc ogniskiem korozji. 

Obecnie sam się przymierzam aby je zakupić w aso lub poświęcić jeszcze kilka wieczorów i po internecie szukać nadkoli z tworzywa sztucznego na wzór jak z przodu.

 

Jak ta opaska was interesuje to foto mogę w tygodniu zrobić dla potomnych bo ostatniej nie wyrzuciłem aby mieć na wzór.

 

Ale wolałbym pełne nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...