Skocz do zawartości

Sonda lambda Subaru Impreza '06 GG 1.5


slawoos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Padła mi sonda lambda (obwód grzałki) przed katalizatorem. Niestety mam problem, żeby kupić właściwą. Już wiem, że oryginał tyle że serwis chce sprowadzać z Japonii lub z Niemiec za chore pieniądze. Na Alle znalazłem kilka, ale nie potrafię ustalić konkretnego kodu tej sondy. Denso nie ma mojego silnika w katalogu, występuje jakiś BluePrint znacznie droższy niż Denso do podobnych modeli. Jeden sprzedawca twierdzi że Denso DOX-0308 będzie pasować, a jeszcze na innej jest DOX-0361 który występuje jako następca DOX-0308.  Proszę o poradę. Mogę podać nr VIN jeśli by to miało pomóc. Póki co znalazłem taką stronę w której występuje zarówno Bue Print który wiem, że będzie pasował jak i lista zamienników m.in. Denso

http://baza.edpol.pl:8080/partscatalogue/articledetail.aspx?a=&b=&c=&d=&node=&pnode=&t=1&ta=ADS77018&te=0350&tg=03922&tl=&item=ADS77018~6HP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zasadzie to chyba jest podobnie z 2.0 ale gdyby to ktoś mógł potwierdzić... Znalazłem jeszcze za pomocą kamery inspekcyjnej info na tej sondzie.  Wyczytałem że to jest denso 07H10 i jesli dobrze widziałem to nr 2400-2130.w katalogu denso nie występuje jednak cos takiego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś potrzebował to podaję dla potomnych. Wymieniłem sondę lambda przed katalizatorem w Imprezce 1.5 105KM silnik EL15. Okazuje się, że na rynku po nr VIN wyskakuje tylko jedna sonda dystrybuowana przez BluePrint za około 700zł. Jej zamiennikiem jest Denso DOX-0361, który kosztuje połowę tej ceny. Założyłem taką sondę i pasuje wszystko. Błędy się nie pojawiają, kabelek, wtyczka też jest OK. W perspektywie sprowadzania sondy lambda z Japonii co proponował serwis to chyba sprawę załatwiłem nieco taniej i tak samo dobrze. Stara sonda wyszła elegancko (po dwóch dniach przygotowywania WD-ekiem).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...