Skocz do zawartości

ej22 sohc fakty i mity


Ma'lthael

Rekomendowane odpowiedzi

Wszędzie w sieci masz napisane że była taka wersja ej22 nie napisano jedynie jaką miała moc oprócz tego ze 10% większą i o 3 % mniejsze spalanie to prostą matematyką impreza znajomka idealnie pasuje do tych informacji a powłoki to bez mikroskopu za bardzo nie zobaczysz chyba ze masz wzrok porównywalny z Supermanem tego typu powłoki rzadko kiedy maja więcej jak kilka setnych milimetra a reszta to zwykłe tulejki nikasil więc rozbieranie nic tu nie pomoże:D chyba że mamy takowy silnik i dostęp do laboratorium i wtedy można by potwierdzić jasno czy był w tym molibdenek czy nie i ile miało to fizycznie mocy. Ja w swojej 1.8t mam podkuwane części w fabryce a na forum audi kłótnia była o to ze ludzie już na noże szli w końcu ktoś rozkręcił silnik porównał wszystko i się okazało ze było jakoś utwardzone i silniki 1.8t aeb wytrzymywały bez problemu blisko 300 hp podczas gdy kolejne wersje ledwie 250 hp i korby się wyginały ze kończyło się miejscami destrukcją silnika:rolleyes: u nas jest taki problem że nie mamy silnika i nie mamy możliwości nawet bo wziąć na stół operacyjny. A tak jak mówiłem jedyne wyświetlania o ej22 160 hp to są niestety o turbo dziadku a nie mam nawet dokładnych informacji jakie silniki były nawet montowane w outbackach sport tylko tyle ze ej22 i czasami ej25 ale które generacje jakie moce to już nic...

Edytowane przez Ma'lthael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzone u znajomka to był ej22 my97 sohc impreza outback sport fabrycznie z grzaniem foteli na zamówienie skrzynia manual 5b bez redukcji. Zarejestrowany w 1997 r. w evansville i przez 5 lat tam jeżdżący kupiony w 2002 roku w Baltimore i tam do 2007 roku ujeżdżany i miałeś racje andre82 to był jedyny taki egzemplarz z tą mocą fabrycznie podrasowany wolnyssak do tej mocy znajomy potwierdził że jedyne co zmienił to filtr powietrza w pudle z wkładki na stożek i żadna impreza bez turba nie dawała jemu rady. Zwracam każdemu honor:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w gf (2001r) ze stanów oryginalnie wsadzonym ej22 sohc, koni nie wiem ile ma według sprzedającego coś około 143 według wikipedi 136 koni. Dopiero jak poprawie wydech i wsadzę wkładkę filtra z k&n to podjadę na hamowanie, ale to pewnie w okolicach wakacji. Tak to 201 tyś mil przebiegu (321 tyś km), spalanie oleju 0,7L-1L na 7 tyś km, czyli znikome, upg oryginalne, nie poci się, odpala, chodzi od kupna tak samo ogólnie silnik bardzo udany według mnie, byle by dbać. 51 tyś km ze mną i ponad 2 lata i silnikowo nic się nie działo. 

Edytowane przez Hiszpanu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BartZ napisał:

Podstawą tych silników był EJ20. Z niego zrobiono 18 i 22. Te trzy konstrukcje z grubsza rzecz biorąc są bliźniacze. 

A to nie właśnie ej18 był podstawą dla ej20 i ej22 właśnie ze względu na najgrubszą średnicę ścianek cylindra?

Bo jak kiedyś czytałem to ecu osprzęt mocowanie do skrzyni jest identyczne i można je przerzucać do woli bez żadnej praktycznie rzeźby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 20:35, Ma'lthael napisał:

Sama Wikia też tylko wspomina o wersji 160 hp że taka była

 

Np w legacy I US. Dokładnie to 163 kuce i do tego zaturbione.

I to ten właśnie EJ22 jest źródłem legendy. Ze względu na

Cytat

fully closed deck, oil squirters

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...