Skocz do zawartości

co to za przewód?


geos

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent to forester 2003 2.0 bez turbo. popatrzyłem mu dziś do gardzieli i wokół tej rurki co zaznaczyłem na zdjęciu jest jakby mokrawo. nie mam też takich zakończeń metalowych jak na zdjęciu. od czego jest ten przewód i czy może być trochę mokro na zakończeniach?

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, brunon napisał:

Jak się poci na łączeniu tej gumy z alu rurką to trzeba najlepiej wymienić cały przewód lub zacisnąć to co jest- na chwile pomoże.

Mój kumpel miał to samo w Forze.

To że sie poci na styku gumy z metalem nie oznacza ,że trzeba to wymienić, róznica temperatury w ciepłe dni i włączona klima tak własnie działa na ten przewód., Jeśli klima(sprężarka) raz po razie się włącza i wyłącza to trzeba sprawdzić jaka jest ilość czynnika w instalacji, pózniej następują inne czynnosci które diagnozuja układ klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musi być zielone wystarczy że będzie tłuste zaolejone.

zielone będzie gdy masz czynnik chłodniczy z kontrastem = a to nie zawsze na pierwszym montażu było stosowane.

olej w układzie sprężarkowym musi być zawsze więc ...

 

ewentualnie pianka/płyn do sprawdzania szczelności układów gazowych jak do instalacji gazowej i szybki test podczas pracy klimatyzacji lub najzwyczajniej okresowa konserwacja i próba szczelności azotem przed napełnieniem czynnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...