Skocz do zawartości

Wygłuszenie maski - czy potrzebne?


svavo

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się za wiosenne porządki po maską ;). Wszystko udało się jako-tako wyczyścić, ale denerwuje mnie wygłuszenie maski - nie dość, że jest brudne i nie wiem czy da się to wyczyścić (po 13 latach mam wrażenie, że jest jakieś takie kruche) to jeszcze z jednej strony odstaje kawałek zewnętrznej warstwy... czy można pozbyć się tej maty bez uszczerbku dla maski (lakieru) i nie wiem czego tam więcej? Czy jest ona niezbędna a po zdjęciu potrzebny będzie remap :D.

IMG_20170228_153248.thumb.jpg.19c8c16c6bab13120aa2c82c91cc2b7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w GT-ku, starego wygłuszenia nie dało się uratować w moim przypadku, znalazłem używkę w bardzo dobrym stanie.

Demontując spinki wygłuszenie odchodzi, choć musisz uważać żeby ich nie uszkodzić co nie jest łatwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj zanim zacznie Ci się kruszyć i wpadać w zakamarki silnika,bo potem to jest nie do wyciágnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zdejme i spróbuje wyczyscic. Jak sie nie uda to najwyzej nie zamontuje. Czy lakier ucierpi, widzę, że zdania są podzielone. Chyba, ze znajde uzywke w dobrym stanie.

 

Apropos smieci nie do wyciagniecia to mam pełno wiórów jak sie sąsiedzi do cięcia drzew rzucili :angry:.

 

No więc wywaliłem to wygłuszenie. Nie wiem czy spinki będą nadawały się do ponownego użycia, ale samo wygłuszenie na pewno nie - sypieeeee się z tego strasznie ;). Rozglądnę się za jakąś używką (może ktoś z Was ma?), ale może by wstawić jakąś inną izolację? Może coś takiego czym owija się kolektory? Taka jakaś blacha/folia aluminiowa w jednym kawałku. Można by wyciąć pod wymiar i gitarra :).

Edytowane przez svavo
aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uszczerbek jest mały można bawić się w naprawę (sam naprawiałem w tym tygodniu - filc + silikon). Można zdemontować, w większości aut tego nie było, tzn. producent nie montował, można też zastosować maty wygłuszające, jak w poniższym linku:

https://www.bitmat.pl/Maty-wygluszajace/Wygluszenie-komory-silnika/GMS-010-Pianka-wygluszajaca-do-maski-komory-silnika-15mm-wygluszenie-wyciszenie-maszyn

 

mata.jpg

Edytowane przez Giresse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bitmat.pl polecili mi taką matę piankową. Podobno jest lepsza od butylowych ze względu na wysokie temperatury. Zastanawiam się tylko czy wyciąć dokładnie taki kształt jak oryginał, czy powycinać tylko małe kawałki, które będą pasowały między belki/wzmocnienia maski (pod podanym linkiem są oba przykłady).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
9 godzin temu, STomasz napisał:

W dwóch poprzednich autach nie miałem wygłuszenia maski i nic się nie działo.

Łuszczący się lakier od braku wygłuszenia to mit...

Nie taki do końca mit... Zależy od producenta. W starym Hyundaiu mata poszła się... ze starości. Nie dość, że na zewnątrz było głośniej, choć to było 1.3 to lakier najpierw popękał przy spryskiwaczach, a później zaczęła złazić ta najbardziej wierzchnia część, przezroczysta. Coś tam jednak to daje... 

W Subaraku kuna zrobiła mi dziurę na środku, poszedłem na szrot, kupiłem za 20PLN matę od A4 i dociąłem odpowiedni kształt, wkleiłem do starej i wszystko gra. Tylko trzeba uważać bo te plastikowe kołki pękają przy zdejmowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy poratujcie.

Jakieś "niemiłe" stworzenie dostało się pod maskę i zrobiło spustoszenie z wygłuszeniem.

Na szczęście przewody są OK.

Szukałem wygłuszenia po aukcjach internetowych ale niestety do Outback IV 2011r nie znalazłem.

Póki co dostepny jest oryginalny ale jego cena to...650zł.

Może macie jakiś pomysł gdzie mozna kupić zamiennik, może ktoś z was ma do sprzedania??

Z góry dziękuję za pomoc.

Wygłuszenie.JPG

Edytowane przez Starosta Gosiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2018 o 08:21, Orear napisał:

 

W Subaraku kuna zrobiła mi dziurę na środku, poszedłem na szrot, kupiłem za 20PLN matę od A4 i dociąłem odpowiedni kształt, wkleiłem do starej i wszystko gra. Tylko trzeba uważać bo te plastikowe kołki pękają przy zdejmowaniu. 

Cytując siebie, najniższy chyba koszt. Ewentualnie jeszcze można kupić uniwersalne lub cięte na metry wklejane. Najważniejsze żeby to nie miało prawa się zapalić od temperatury. 

A kuna, w moim przypadku, jakoś już nie wróciła jeśli o to chodzi... Lecz u Ciebie warto by coś wysypać lub zastawić pułapki i upolować głodomora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...