Jump to content

Pompa wspomagania do WRX Bugeye 2001


Recommended Posts

Pytanie może trochę lamerskie, ale próbuje ustalić jak wyszukać pasującą pompę wspomagania kierownicy do mojego Buga WRX z silnikiem EJ205.

Czy są jakieś zamienniki tych pomp czy tylko WRX Wagon z dokładnie roku 2001 wchodzi w grę? Czy np. z takiego WRX 2005 by pasowała bo jakby nie patrzeć silnik to EJ205?

Link to post
Share on other sites

Pompa przede wszystkim musi mieć króćce na przewody w tym samym miejscu co Twoja a reszta spasuje i będzie działać. Zrób zdjęcie swojej pompy i szukaj po aukcjach takiej samej.

Link to post
Share on other sites

zmartwię Cię,   1:1  pasuje tylko pompa wspomagania z  WRX i STI 2001-2002.
Z  nowszych  tj 2003-2007 owszem pasuje ale wejście na zasilanie ze zbiornika jest z innej strony i montaż takiej pompy wymaga  przeróbek.

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, emdzejj napisał:

Podłączając się pod temat. Mam spory wyciek z pompy, czy regeneracja, uszczelnienie wchodzi w grę ? Czy lepiej szukać używki ?

IMHO z używkami jest loteria. Jak nie hałasowała możesz spróbować uszczelnić, koszt nie jest wielki.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna kwestia, "panratownik" zrob zdjecie swojej pompy bo skoro masz wrx-a buga eu to ma taki sam silnik jak GTek 99/00 218km, a pompe z takiego GTka mialem okazje niedawno rozbierac, i rozni sie paroma sprawami, w ogole masz zbiorniczek przy pompie czy nie ?, moze byc inna wtyczka czujnika, moze byc inny wklad krocca cisnieniowego.

Link to post
Share on other sites

GT i WRX maja zupełnie inne pompy, z WRX żaden z przewodów przekładni czy to na zasilanie czy to na powrót nie będzie pasował.

 

Jeśli pompa tylko cieknie to lepiej ją uszczelnić, do pomp z roczników 2001-2002  da się kupić oem zestaw uszczelnień i nie jest on wybitnie drogi.

 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...