Skocz do zawartości

Problem z regulacją temperatury OTB 2011


sheriff_leg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Outback `11 - problem z regulacją temperatury.
Przy tych temperaturach które mamy za oknem mam wrażenie że działa na zasadzie 0/1. Przy ustawieniu temp na max - grzeje bardzo ładnie, przy zmniejszeniu temperatury do 19/20 st dalej leci ciepłe powietrze. Zmiana odczuwalnej temperatury zaczyna się dopiero przy 17/16 stopniach (czuć że leci chłodniejsze - przy temperaturze ustawionej na min leci zimne powietrze). Nie ma także znaczenia czy jest włączony kompresor AC czy nie (wyraźnie słychać że sprzęgiełko się załącza więc kompresor sprawny).
Komputer nie wykazuje żądnych błędów - jakiś patent co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karas napisał:

może  wczesniej nie zwracałeś na to uwagi :)

Temat 0/1 działania klimy przewijał sie już w paru  wątkach jak dobrze poszukasz na forum to znajdziesz

Tak, przewijał się temat uszkodzonego czujnika temperatury wewnętrznej, który często powoduje takie problemy :-)
 

2 godziny temu, sheriff_leg napisał:

Na pewno ?
Jak do tej pory przed dwa lata użytkowania działała normalnie - po zimie już tak samo nie działa - więc chyba to nie to ze TTTM.. ;)

Ściągnij sobie manual serwisowy, jest w nim opisana procedura diagnostyki układu krok po kroku, będziesz wiedział co się zepsuło, najczęściej to wina czujnika temperatury. Ale pewność będziesz miał po zrobieniu diagnostyki.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, skwaro napisał:

Tak, przewijał się temat uszkodzonego czujnika temperatury wewnętrznej, który często powoduje takie problemy :-)
 

Ściągnij sobie manual serwisowy, jest w nim opisana procedura diagnostyki układu krok po kroku, będziesz wiedział co się zepsuło, najczęściej to wina czujnika temperatury. Ale pewność będziesz miał po zrobieniu diagnostyki.

Czyli "test odkurzacza"?:D

 

Subaru Legacy MY05 Service Manual EUDM HVAC SYSTEM (AUTO AC) (DIAGNOSTICS).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, skwaro napisał:

przewijał się temat uszkodzonego czujnika temperatury wewnętrznej, który często powoduje takie problemy

 

Albo siłownik na drugiej klapie.

W Dzierżoniowie widziałem wybebeszonego obk-a my12 do wymiany zaciętego siłownika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  -spróbuję z tym odkurzaczem ;)
OBD jak i samodiagnostyka jak już wcześniej napisałem nie wykazała błędów (chyba że coś źle sprawdzałem - ale same "20" ).
Problem także zauważyła małżonka że "sterowanie klimatyzacją nie działa" więc coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...