Skocz do zawartości

Nowy Forester - dodanie czujników parkowania


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Karas napisał:

nie ma czujników marki Subaru, podobnie jak nie ma alarmu marki Subaru. Wszystko to jest gdzies kupowane przez dealera napewno nie w Subaru :) . Natomiast najwygodniejszą opcja jest zakup wszystkiego w ASO i montaż również w ASO z prostej przyczyny : ASO jest gwarantem na czujniki ( bo Ci je sprzedało ) ASO jest  gwarantem na usługę montażu. Dlatego w  razie awarii oddajesz auto do ASO i się niczym martwic nie  musisz

 

Zgadza się. Dzięki. Dlatego do auta nowego rozważam albo czujniki w ASO albo wcale ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, GREGG napisał:

 

W innych markach można zamówić alarm "z fabryki" i pewnie o taka różnicę pojęciową tutaj chodzi. Wiadomo przecież, że tych elementów żaden producent aut sam nie robi 

 

producent auta tak naprawde  produkuje  nie wiele elementów auta. Zleca je podwykonawcy który robi produkt o parametrach zleconych przez zamawiającego i pakuje w pudeleczka z logiem Subaru i tak mamy produkt oem. 

10 minut temu, Karenz napisał:

Tu się z alarmem nie zgodzę bo takowy posiadam. Alarm jest brandowany oznakowaniem subaru okablowanie jest na styk do wyznaczonych miejsc montażu .

mi aso montowało alarm  ETS Polska ale to było w 2014 roku być może cos się zmieniło . Więc zapewne jest tak jak piszesz

 

edytowałem bo nie wiem jak to teraz w Subaru wygląda a nie chce nikogo w błąd wprowadzac 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karas napisał:

producent auta tak naprawde  produkuje  nie wiele elementów auta. Zleca je podwykonawcy który robi produkt o parametrach zleconych przez zamawiającego i pakuje w pudeleczka z logiem Subaru i tak mamy produkt oem. 

 

Hehe akurat o tym co nieco wiem z uwagi na swoja pracę. Większość ludzi nie ma pojęcia, jak daleko zaszła specjalizacja, globalizacja i oszczędności w tych sprawach. Jakby wiedzieli np. co się znajduje teraz pod maską aut "premium"...  

 

43 minuty temu, Karenz napisał:

Tu się z alarmem nie zgodzę bo takowy posiadam. Alarm jest brandowany oznakowaniem subaru okablowanie jest na styk do wyznaczonych miejsc montażu .

 

W takim razie może coś się od niedawna zmieniło bo zawsze były alarmy dokładane lokalnie. Albo po prostu zainwestowali w odpowiednie naklejki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Karenz napisał:

Mój alarm montował elektryk w aso na moich oczach mam do niego instrukcje obsługi sygnowana subaru

instrukcja instrukcją a naklejki naklejkami ale czy np jak w katalogu oem czesci wpiszesz nr katalogowy tego alarmu to wyskoczy np we Francji, Holandii czy Czechach jak  np w przypadku oem klocków, filtrów itp itd czy jest to "lokalny "wyrób zlecony przez importera ?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...