Skocz do zawartości

Nowy Forester - dodanie czujników parkowania


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich - to mój pierwszy post na tym zacnym forum !
 

Jestem na etapie zakupu nowego Subaru Forester 2.0i Exclusive.
Przy okazji dopowiem, że wybór to wynik wielu miesięcy poszukiwań, jazd próbnych, analiz wad i zalet.

A że przesiadka z Alfy Romeo 159 to tym bardziej ciężko ;)

 

Ale do meritum: jak wiadomo Forester oferowany w Polsce nie ma w standardzie czujników parkowania.

Planuję coś takiego założyć gdyż jestem przyzwyczajony. Dealer proponuje mi czujniki X-SAFE.


Nic mi ta nazwa nie mówi. Czy polecacie do swoich Foresterów zakładanie czujników parkowania ? Czy warto ? Zna ktoś te X-SAFE ? 
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dottoree napisał:

Z przodu? Z tyłu moim zdaniem nie ma sensu, kamera w zupełności wystarcza...

 

Myślałem tył-przód, ale właśnie mnie nurtowała ta kamera - czy wystarcza. Nie mam doświadczeń. Niektórzy piszą, że kamera nie wystarczy.

A na sam przód warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jest wyłączany. Tak samo jak fabryczne czujniki przód-tył w Alfie 159. Z tyłu dwa razy zdarzyło się, że woda zamarzła na sensorach w zimie i piszczały.

Ale to fabryczne. Z niefabrycznymi może być różnie.  Jeżeli kamera zdaje egzamin to rzeczywiście o tylnych nie ma co myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał zakładać, to przód i tył, mam taki set, i sobie chwalę. Faktycznie przód lubi wariować szczególnie w zimie, ale zawsze można wyłączyć dźwięk jak, to kogoś irytuje. Jeżeli chodzi, o kamerę, to używam jej tylko w celu upewnienia się, czy coś za mną nie stoi. Jakoś nie mogę przyzwyczaić się do kamery, może dlatego, iż nigdy jej nie miałem, a całe życie cofałem na lusterka, czy, to w osobówkach, czy też w >3,5 T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam komplet.

Kamera moim zdaniem bardzo dobrze "patrzy"

A przód można odłączyć.

Inna sprawa, ze natężenie dźwięku jest wysokie i może denerwować. Ja nie mogę się przyzwyczaić.

Gratuluje wyboru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i kamerę i czujniki.

Wg mnie jedno uzupełnia drugie i ja sobie chwalę oba rozwiązania.

 

Faktycznie w dużym deszczu, gdy auto z przodu podnosi bardzo dużo wody, czujnik potrafi się wzbudzić.

Ale tylko wtedy gdy jedziemy dość blisko tego auta. Wyjaśniłem sobie więc, że to dodatkowa zaleta  - ostrzega mnie żebym trzymał większy odstęp ;).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujników i nie planuje ich zakładać, jest kamerka wsteczna i to mi wystarcza w zupełności.

Dokładnie tak. Widoczność z auta bez zarzutu, całą machę widać. Kamera pomaga dodatkowo.
Nic więcej nie trzeba moim zdaniem.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki i polecam . Kamera w czasie  deszczu w nocy - szczególnie jesienią i zimą nie daje wcale tak dużo . Z przodu lubią wariować w czasie deszczu oraz sporadycznie piknięcie nie wiadomo z jakiego powodu . Ale podobno powinno na codzień jeździć z wyłączonymi a używać tylko przy dojeżdżaniu do przeszkody czy parkowaniu (jest włącznik). Co do głośności jest Ok. Montowałem w Aso i pytali jaka ma być głośność  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujniki z przodu - założył dealer przy sprzedaży. Kamera daje znacznie wyższą precyzję (jak nie jest brudna) ale czujniki pozwalają rozglądać się wokół gdy jest jakiś ruch z boków. Razem to dream team.  Z przodu nie mam i mógłbym powiedzieć, że nie trzeba, bo w forku widać prawie całą maskę, ale nie powiem, bo róg otarłem o ścianę w garażu.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszyscy piszecie tu o czujnikach X-SAFE o których wspomniał kolega Siemek?

 

Ja tez przy zakupie poprosiłem o komplet (przód/tył) i nie narzekam. W deszczu czy w trasie, gdy drogi są brudne, to jeden przejazd i tylna kamera już jest bezużyteczna. Czujniki świetnie ja uzupełniają. Widoczność w nocy tez delikatnie mówiąc marna... jeśli nie beznadziejna. 

 

 

Tyle ze moje to Valeo z wyświetlaczem na desce ( lekka kicha stylistyczna - może zrobię fote dzisiaj, to wrzucę) , tył to standard, a przód włącza się z odpaleniem na chwile, lub gdy skrzynie przestawię na D. Po chwili się dezaktywuje. 

więc nie ma mowy o używaniu ich w korku... 

Myślałem ze dealerzy zakładają jeden model we wszystkich salonach

IMG_20170328_093146.jpg

Edytowane przez Mateusz_tr
no i jest zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Mateusz_tr napisał:

Czy wszyscy piszecie tu o czujnikach X-SAFE o których wspomniał kolega Siemek?

 

Ja tez przy zakupie poprosiłem o komplet (przód/tył) i nie narzekam. W deszczu czy w trasie, gdy drogi są brudne, to jeden przejazd i tylna kamera już jest bezużyteczna. Czujniki świetnie ja uzupełniają. Widoczność w nocy tez delikatnie mówiąc marna... jeśli nie beznadziejna. 

 

 

Tyle ze moje to Valeo z wyświetlaczem na desce ( lekka kicha stylistyczna - może zrobię fote dzisiaj, to wrzucę) , tył to standard, a przód włącza się z odpaleniem na chwile, lub gdy skrzynie przestawię na D. Po chwili się dezaktywuje. 

więc nie ma mowy o używaniu ich w korku... 

Myślałem ze dealerzy zakładają jeden model we wszystkich salonach

 

Dzięki wszystkim za opinie w sprawie. Wg mnie każdy dealer ma dowolność w wyborze firmy od czujników. Mój dealer kiedyś zakładał właśnie z wyświetlaczem, a teraz X-Safe bez wyświetlacza - jest włącznik/wyłącznik przednich przy bezpiecznikach z lewej strony pod kierownicą. Same raczej się nie deaktywują. Tylne aktywują się standardowo przy biegu wstecznym. Tyle. Wiem. Dziś decyzja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w JM montowałem przy zakupie z przodu i tyłu. Tych z przodu praktycznie nie używam. Włącza się je osobnym przyciskiem, żeby nie denerwowały w korku. Generalnie rozwiązanie raczej słabe. W Peugeocie fajnie to rozwiązali - przednie mają mniej więcej o połowę mniejszy zasięg, a jak system przez jakieś 3 sekundy nie zarejestruje zmiany odległości to się "usypia". Całkiem fajnie to działa... dopóki nie masz na nich śmiegu/lodu i komunikatu o błędzie systemu :D

 

Czujniki z tyłu to dla mnie MUST BE. Kamera w FXT jest naprawdę świetna (wysoko zamontowana, duże pole widzenia), ale pamiętaj, że po przejeździe w deszczu będzie niemiłosiernie upaćkana. Warto zainwestować w doposażenie kamery o czujniki. Zwróci się po pierwszym incydencie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj je gdziekolwiek indziej albo sam , montaż czujników to banał a policzą ci za to z kilka ładnych stówek 

Miałem w poprzednim aucie czujniki z kamerką i przestałem całkowicie słuchać czujników . 

W forku nie odczuwam ich braku .

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karenz napisał:

zamontuj je gdziekolwiek indziej albo sam , montaż czujników to banał a policzą ci za to z kilka ładnych stówek 

Miałem w poprzednim aucie czujniki z kamerką i przestałem całkowicie słuchać czujników . 

W forku nie odczuwam ich braku .

 

żeby to było parę stówek to bym się nie zastanawiał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Karenz napisał:

Nie wiem ile ci krzyknęli ale 200-300 zł to jest maks za taką usługę poza aso plus czujniki to w 500 zł się zamykasz 

 

Mówimy o aucie nowym, na gwarancji i montaż ewentualny tylko w ASO, w ramach gwarancji na auto, z oryginalnych części zamawianych w Subaru. Poza ASO lub samemu to oczywiście parę stówek, w układzie jaki opisuję odpowiednio więcej, Dlatego decyzja jest trudniejsza, ale tak jest i tyle. Dzięki za opinie. Po południu decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karenz napisał:

heh śmiem twierdzić że subaru żadnych czujników nie sprzedaje , zamówią ci w intercarsie dodadzą 60 %  marży i policzą 3-4 rbg . 

gwarancja na co ?

na plastikową osłonę zderzaka ? bo niczego innego sie nie modyfikuje 

 

Zgadza się. Nie ma co tego kontynuować bo to nie było przedmiotem wątku. Na allegro masa czujników za grosze, różnej maści, lepsze gorsze.

Do decyzji każdego użytkownika auta czy potrzebuje czujników i ile może zapłacić. Co ciekawe na innych rynkach niż Polska Subaru oficjalnie montuje w Foresterach czujniki, są nawet widoczne w konfiguratorach aut nowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czujników marki Subaru, podobnie jak nie ma alarmu marki Subaru. Wszystko to jest gdzies kupowane przez dealera napewno nie w Subaru :) . Natomiast najwygodniejszą opcja jest zakup wszystkiego w ASO i montaż również w ASO z prostej przyczyny : ASO jest gwarantem na czujniki ( bo Ci je sprzedało ) ASO jest  gwarantem na usługę montażu. Dlatego w  razie awarii oddajesz auto do ASO i się niczym martwic nie  musisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...