Jump to content

Forki SG na 18"

Recommended Posts

Dnia 5.04.2017 o 20:41, Krzychu91 napisał:

Macie zakaz wrzucania fotek na 18" Błagam :D

Ja nigdy nie lubiłem zakazów i nakazów dlatego na przekór ;):

IMG_2035.JPG

IMG_2042.JPG

19 godzin temu, Cinar napisał:

Ja nigdy nie lubiłem zakazów i nakazów dlatego na przekór ;):

IMG_2035.JPG

IMG_2042.JPG

Dzięki kolego ;) Co to za felga? I jaki rozmiar opon ? ;)

Felga Oz Prodrive 8" x 18", et bodaj 45, tak żeby weszła na złote Brembo. Opona 225/40/18 ale w przyszłym tygodniu wskoczą 235/40/18.

• Upvote 1

To małe masz te oponki. A 235/40R18 dużo większe nie będzie... Minimum to 225/45R18... a i tak licznik będzie jeszcze sporo przekłamywał.

U mnie na 235/45R18 przy licznikowych 140 km/h na GPSie mam 132km/h...

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie jest trochę inaczej. Mam seryjnie niższe zawieszenie i opony 215/50/17. 235/40/18 mają 0,5% mniejszą średnicę czyli tyle co nic. Wskazania prędkościomierza i gps się pokrywają.

Edited by Cinar
pomyłka

Jeśli ktoś ma dylemat jaki rozmiar opon 18" wybrać to mogę podpowiedzieć, że u mnie w SG polift na lekkim lifcie zawieszenia (+1 cal) wchodzi opona 235/60/16. Lewa strona przód z agresywną oponą AT i grubym bieżnikiem (11mm) minimalnie ociera o plastikowy tył nadkola przy max kompresji zawieszenia ale nie powoduje to żadnego problemu, otarcie jest ledwie widoczne i nieodczuwalne/niesłyszalne. W związku z tym myślę, że max rozmiar szosowy co wejdzie w SG przy fabrycznym zawiasie w 18" to 235/50/18 i tu już komfort powinien być niezły bo trochę gumy na feldze jest. W najgorszym wypadku można nieco podgrzać i dogiąć plastik w nadkolu. W SF będzie problem z niskim tylnym "kielichem" amortyzatora więc taki duży balon nie wejdzie.

• 1 month later...

Witam, pytanie jaki maksymalny profil wejdzie bez obcierania dla szerokości 225 przy R18? obecnie mam 225/40 R18 ale chce coś wyższego bo jest twardo i zastanawiam się nad profilem 50 w tym rozmiarze, tylko nie wiem czy podejdzie bez obcierki, jeśli ktoś ma doświadczenia albo zdjęcia z tym rozmiarem to będę wdzięczny.