Skocz do zawartości

17 luty UŁĘŻ sobota na wypasie


vert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wal na PW, a nie ujadasz na FORUM,

 

Nie jestem PSEM aby ujadać więc licz się ze słowami. Co do pełnomocnictwa to nie mam ale za moment sobie wystawie i myśle że będą tutaj osoby które mi je podpiszą. Co do Al-a to o nic mnie nie prosił bo potrafi sam załatwiać takie sprawy. Napisałem tylko abyś najpierw popatrzył na siebie a potem krytykował bo względem chłopaków i AL'a zachowałes się ... (już sam sobie wstaw słowo jakie ci pasuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie było bardzo fajnie (poza mrozem :P) i ja tam byłem zadowolony. Troche długo czekało się na próbę, przy takiej ilości osob z 3-4 by się przydały. Ale na szczęscie potem już sie zluzowało.

 

4. Bardzo nie podobało mi się to, że ktoś nagle wjeżdżał przed wszystkich i startował poza kolejnością.
MIKKI startowali poza kolejnoscia ludzie ktorzy dojechali pozniej.mieli tak jak wy zapoznanie plus jazdy na czas.Mikki tak czy owak jakos nad tym sie zastanowie.

 

 

Tu niestety Verciu sie mylisz. Sam osobiście doświadczyłem czegoś takiego (mówię o próbie bez śniegu, gdzie start/meta były w tym samym miejscu).

Jako, że śmigałem sobie sam (bez instruktorów lub z pasażerem) czekałem aż auto jednego z instruktorów dojedzie do startu i w tymże czasie ja startowałem (tyle że sam).

Niektórzy tak jak ja, również jeździli bez intruktorów. No i było to tak:

 

- widzę nadjeżdza auto z naprzeciwka, czyli ja zaraz mogę startowac

- auto zamiast przejechac linię mety/startu jakies 100m przedemną zawróciło sobie i pojechało próbę jeszcze raz... a ja jak pałka czekam dalej w kolejce....

 

Palcem nie będę pokazywał, ale dosyc aktywna osoba na forum.

 

To tak informacyjnie (nie żebym miał pretensje o to). Powinna byc osoba wypuszczająca imo. Tym bardziej że (cały czas mówie o tej łatwej próbie gdzie śniegu nie było) koncząc próbę, na długiej prostej dojeżdzając do startu/mety można było swobodnie 180 osiągnąc (ja przy 230km a wiadomo że niektorzy mają więcej) a druga osoba już zaczynała slalom - czasami jadąc za szybko i trochę miotając się po bokach. Na szczęście nikt kontroli nie stracił i nie wjechał na mój tor jazdy. Było by ok gdyby osoba wypuszczająca zezwoliła na start drugiej osoby po moim dojechaniu do mety.

 

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy, a tych z Ułęża to już po raz drugi.

 

Dzięki Devlinowi miałem przyjemność się z Wami spotkać w bardzo sprzyjającej atmosferze. Zająłem zaszczytne siedzisko pilota w ciągniku rolniczym co nas zaprowadziło na pierwsze miejsce, od końca ale zawsze to wyróżnienie :wink: Oczywiście gratulacje dla zwycięzców, ale pamiętajcie że daliśmy Wam fory :lol:

 

Byłem na kilku już tego typu imprezach, niektórych bardzo drogich, ale wierzcie mi, ta była najlepiej zorganizowana -> gratulacje dla świerzo upieczonych organizatorów :!:

 

Wszyscy z nas się czegoś nauczyli, niektórzy że trzeba się odpowiednio troszczyć o elementy eksploatacyjne (opony, klocki), inni że na lotnisku wieje a pogoda bywa zwodnicza, a jeszcze inni że nie są jeszcze mistrzami w jeździe potworem - ale oczywiście jeszcze kilka takich zlotów i na pewno będą :grin:

 

Mam nadzieję że mnie przyjmniecie do swego grona jako przyjaciela z krainy zaćmionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wątek i ja go przegapiłem!!! Ale strata! :mrgreen:

 

Kilka uwag:

 

1. Nie wiem, za co Rallymen dostał ostrzeżenia i dlaczego tylko on aż dwa na raz. Jeśli nie zostanie mi to wytłumaczone, oraz to, dlaczego tylko Rallymen dostał 2 paski, podczas gdy wypowiedzi innych Forumowiczów były równie ostre, uprzejmie proszę o zabranie mi praw moderatora.

 

2. Wydaje mi się, że w całej dyskusji pokutuje u różnica w postrzeganiu tej imprezy. Bo jeśli traktujemy ją jako imprezę czysto komercyjną, a więc nastawioną w ostatecznym rozrachunku na zysk, to uczestnicy mają prawo mieć zastrzeżenia, że zostali wprowadzeni w błąd - i nie ma to znaczenia, czy było to niedopatrzenie organizatorów, czy robota celowa, czy niezadbanie o pełną informację było zwykłą lekkomyślnością ze strony organizatorów (obstawiam to trzecie).

 

Jeśli jednak była to impreza towarzyska, to ok - wszyscy jadą na tym samym wózku i ponoszą konsekwencje wspólnych działań i decyzji.

 

Według mnie cały problem tej imprezy polegał na tym, że pod płaszczykiem imprezy towarzyskiej była to impreza komercyjna (między innymi dlatego zrezygnowałem z uczestnictwa w niej). I organizatorzy zachowują się trochę, jak dzieci - wtedy, kiedy jest wygodniej, oczekują przymknięcia oka na niedopatrzenia - takiego, jakiego oczekuje się od znajomych, na imprezie towarzyskiej. Gdy jednak przyszło do ustalenia ceny, litości nie było; znając ceny wynajęcia toru i instruktorów trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że była to impreza czysto komercyjna.

 

Gdybm poszedł dalej teorią spiskową, dodałbym, że tak naprawdę celem jej zorganizowania imprezy w Ułężu było zdobycie przez firmę Rally Events referencji. Teraz, jak ta firma będzie szła do tzw. biznesu sprzedawać track-day'e łysiejącym dyrektorom z brzuszkami, będzie mogła rzucić na biurko komplet zdjęć z Ułęża i powiedzieć: "nie jesteśmy nowicjuszami, już takie imprezy z powodzeniem organizowaliśmy" i tłuc na tym szmal.

 

Żeby było jasne - ja nie mam nic do verta i nie moją sprawą jest to, czy i ile na tym zarobił, albo ile dołożył, i po co to zorganizował, oraz czy firma Rally Events wejdzie na GPW, czy też za rok będzie już historią. Cały ten wywód był po to, by sprzeciwić się skazywaniu Rallymena na potępienie za to, że odważył się być niezadowolony z komerycjynej imprezy, za którą zapłacił 300 PLN i oczekiwał warunków zgodnych z opisem ("śnieg na torze").

 

3. Michal - to kiedy jest ta następna impreza szkoły jazdy Evolution? :twisted::mrgreen: Ja wiem, że na Twoich imprezach śnieg jest zawsze :mrgreen::mrgreen::mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, za co Rallymen dostał ostrzeżenia i dlaczego tylko on aż dwa na raz. Jeśli nie zostanie mi to wytłumaczone, oraz to, dlaczego tylko Rallymen dostał 2 paski, podczas gdy wypowiedzi innych Forumowiczów były równie ostre, uprzejmie proszę o zabranie mi praw moderatora.

 

 

Chodziło mi wyłaczne o totalnie żenujący sposób wypowiadania się tego forumowicza, mam dziwne wrażenie że w RL by tego nie powiedział.

 

Krytyka jako taka jak już wskazałem pewniebyła trafiona o tyle że rzeczywisce jakaś informacja o braku śniegupewnie powinna się była pojawić, ale to torchę niepowazne szczególnie że sam zainteresowany ostatnio nawalił w innej sprawie. Ostrzeżenia są teraz 40 dniowe i można je dawać o wiele śmielej. Uważam że inni forumowicze zachowali się tak jak się zachowali poniekąd z mojej/naszej winy czyli z powodu braku reakcji moderatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam sie bardzo podobalo (dla mnie najwyzsza wartoscią jest bycie wpuszczonym na lotnisko gdzie mozna upalac do woli).

Skoro placilismy 'odrobine' wiecej niz za samo wpuszczenie i chłopaki chcą się tym zająć profesjonalnie/zarobkowo to na prosbe Verta kilka konstruktywnych uwag ktore nie powinny zrujnowac jego budzetu :wink:

 

- Dokładna mapka prób (20 min. roboty). Strzalki z kierunkiem jazdy to troszke mało :wink: Ja nie bylem w stanie ogarnac z ktorej strony trzeba atakowac pachołki, gdzie jest bramka, a gdzie szykana/slalom - szczegolnie na pierwszej probie (gdzie tych pacholkow było sporo). Poza tym taka mapka to fajny souvenir i podkladka pod "rajdowe opowiesci" kierowane do płci przeciwnej (przeciez nie pokaze, ze przejechalem po kwadracie 2x i to niby ten wielki wyczyn :wink: :lol: :cool: ).

 

- Zakup megafonu. Kiedys organizowalem wyscigi na 1/4 mili i wiem jak ciezko ogarnac ludzi bez pomocy 'techniki' :wink: Koszt ~150PLN

 

- Regulamin 'Rajdu' (10 min. roboty). Czyli krotka notka rozdawana kazdemu razem z mapka, co liczymy, jak liczymy, za co są kary i jakie itp. Mysle, że większośc osób była zaskoczona, że nie liczy się najlepszy czas tylko suma wszystkich trzech - ja np. pojechalem relaksacyjnie końcówke jednej z prób po tym jak profesjonalnie schowana pod siedzeniem puszka z Red Bullem wturlała się pod pedały i stracilem szanse na swoj najlepszy czas przez wyjmowanie jej z tego nieciekawego miejsca :lol:

 

- Bardziej rozwinięta "baza". Osoby ktory przyjechały jako publiczność miały troche ciężkie życie. Przydałoby się zrobić ze dwie ławeczki w zamkniętym namiocie. No i puscic jakąś muzykę - wiadomo, że to łagodzi obyczaje :wink:

 

Ogolnie jak najwiecej takich imprez. Formula rywalizacji, ale takiej bez zbednego napinania się, bardzo mi sie podobała (zawsze to ciekawsze niz same uwagi od instruktora, ze kazdy zakret biore za szybko :twisted: ). Zycze dalszych sukcesow w organizacji podobnych eventow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bylo to moje pierwsze upalanie na tego typu imprezie i moze dlatego pomimo wspomnianych przez innych niedociagniec jestem zadowolony i to pomimo tego ze wrocilem na zimówkach typu slick a w miedzyczasie musialem wymienic klocki :lol:

Dzieki Azrael za paliwko bo bez niego bym tyle nie pojezdzil :wink:

Pozdrawiam wszystkich spotkanych forumowiczow :cool: i do zobaczenia kolejny raz w Ułężu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi przemku.oczywiscie ze firma ktora bedzie funkcjonowac mam nadzieje pelna para ma na celu zarabiac kase. co do spotu w ulezu.

 

Wynajecie toru

wynajecie kibla

2 instruktorow

4 osoby do obslugi toru

2 fotografow

1 filmowiec

hotel oplacony dla wszystkich z obslogi

wynajecie rajdowki plus kierowcy

catering

 

 

PRZEMEQ zarobilem na nowe STI.zastanow sie co piszesz.jedziesz do szkoly MICHLA

za 550 i jestes zadowolony( no chyba ze on to robi HARYTATYWNIE pewnie tak skoro tam jezdzisz...

 

AL za ulez czyli jazde tylko z nim bierze 250 bez wodotryskow

 

powiem ci jedno przemku drogi dolozylem do tej imprezy i to sporo.

wiedzac ze to start i marketing na przyszlosc.

 

pozdrawiam cie serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem?

 

Ja mam. Uważam, że zachowałeś się jak psi organ nie informując przed imprezą o niemożności przyjazdu. W kolejce czekało kilka osób i frekwencja mogła dopisać przy odrobinie chęci ze strony tak twojej jak i pozostałych nieobecnych.

 

:mrgreen:Lucek, jesteś moim idolem:!:

 

BTW, teraz kilka moich złotych mysli.

 

Wg mnie impreza na 5 z plusem :!: i to nie dlatego, ze Vert raczył mnie swoją malinówką.

Namiocik sie sprawdził, ognisko grzało nasze zadki, jedzonko super, laski sie lansowały, brunetki, blondynki, rude :mrgreen: , jak foczki, jedna obok drugiej... , próby ok, no moze tak jak napisali moi poprzednicy, mapki troszke niedokładne... :roll:

 

rallyman, mnie skrzynka do WRX troszke bardziej szarpnie, niz ciebie opony :evil:

 

i na koniec, dziękuje, zacznę od:

Barta1000, za transport w obie strony, jak zwykle łaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kwaterę u siory, impry, sexy-kotki na chacie :wink: , wódkę w uchu :mrgreen: i ewryfink :!:

 

Lolek, Niuniek, za wszystko, za pomoc, wsparcie, chęć zawracania do mnie po 200 km, dobre słowa, setki telefonów itp. Dzieki chlopaki, w tym przypadku sprawdziło sie przyslowie, ze prawdziwych przyjaciół poznaje sie w biedzie :!: RESPECT :!:

Kubuś, dzięki jak zwykle za wszystko, za udostępnienie czarnej mamby i jeszcze raz wielkie SORRY, ze narobilem Ci klopotów :!:

Zrobie naprawde wszystko, ze uporać sie z tą skrzynką jak najszybciej.

Depi, za calokształt i wsparcie :!:

 

Carfit, gratulejszyn i fajowo było znów zobaczyć twoją paskudna gębę :mrgreen:

aha i jestem zły, ze nie wspomniałes publicznie o tym, że jak ja siedziałem na prawym, to dzięki moim cennym wskazówkom :roll: co do jazdy osiąnęlismy najlepszy czas :mrgreen:

 

Miki, dzięki za holowanie i namiary na twoich mechaników. (reszte masz na PW)

 

No i na koniec dzięki wszystkim, starym i nowym znajomym za towarzystwo :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, gratulejszyn i fajowo było znów zobaczyć twoją paskudna gębę :mrgreen:

aha i jestem zły, ze nie wspomniałes publicznie o tym, że jak ja siedziałem na prawym, to dzięki moim cennym wskazówkom :roll: co do jazdy osiąnęlismy najlepszy czas :mrgreen:

 

guma jest mi straśnie przykro że o Tobię nie wspomniałem :oops: To tylko dzieki Tobie mam wazonik !!! :mrgreen: :wink: , ale byłem wczoraj mocno podekscytowany "pogodoaferą" i zapomniałem o najważniejszych rzeczach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paski dla Rallyman-a to trzeba jakoś cofnac bo Przemeq odbierze sobie prawa moderatora :!: Też uważam że troche za szybkie i aż 2....że uzasadnial pewna opinie

Pozdr.AK

 

ja proponuje ze by kolega przemek przeczytal caly watek.

a i bede wdzieczny ze jak to mowi sie na wsi niech nie wcina sie miedzy wodke a zakaske.

 

dyskusja tak.a opinie ludzi ktorych nie bylo: nie

 

Rozumiem doskonale ze przemek broni interesow swojego przyjaciela Michala ale mam wrazenie ze mamy kapitalizm i szkole jazdy czy firme eventowa moze zalozyc kazdy.

tak wiec przemek jesli zalozy swoja szkole z radoscia przyjade :mrgreen:

 

na koniec mam propozycje do moderatora

 

moze zalozyc nowy watek PT: VERT i spolka tu dajemy im dobre rady ev jesli jestesmy sfrustrowani rowniez mozemu sie w tym watku wyzyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, Mam koleżeńską prośbę. Proszę jak Ciebie nie było na tej imprezie o nie udzielanie nam dobrych rad - OK?

 

A gdzie ja Ci udzieliłem rady? Czy fakt, że nie jeździłeś lamborghini musi od razu oznaczać, że nie masz prawa mieć opinii na temat tego samochodu?

 

Oceniam to, co jestem w stanie ocenić, na podstawie opisu na forum. A fakty są niepodważalne:

- Rallymen dostał dwa paski na raz; inni nie dostali żadnych przy podobnym, a nawet ostrzejszym stylu wypowiedzi

- informacja od organizatorów o śniegu na torze pojawiła się na forum

- impreza miała charakter komercyjny (była organizowana przez firmę), a nie zrzutkowy, a więc pomiędzy firmą Verta a jeżdżącymi powstał stosunek: sprzedawca usługi - klient. A w kraju o gospodarce rynkowej klient ma prawo wyrazić swoje zdanie na temat poziomu usługi. Podobnie zresztą, jak sprzedawca usługi ma prawo się "bronić".

 

Gdzie tu się mylę? Albo w której części mojej wypowiedzi jest ona niepełna, a jej niekompletność wynika z nieobecności na torze?

 

Zostaw je dla Szkoły Evolution która miejmy nadzieję jak Rally Events też wejdzie na GPW. EOT

 

Po to mam forum, żeby sobie opinii nie zostawiać, a je wypowiadać, nawet jeśli Ci się to nie podoba.

 

Szczególnie, gdy mam pełne wewnętrzne przekonanie, że atakowanie Rallymena jest nieuzasadnione. Niestety widzę, że niepopularne opinie racji bytu nie mają.

 

Przypomina mi się słynna Ring-gate: ja tam też broniłem pewnej racji, a wielu Forumowiczów nie potrafiło oddzielić problemu od osoby i zajęło się atakowaniem mnie, a nie problemu. Do dziś paru, którzy potem ochłonęli i wiedzą, że powinni mnie za tamtą sprawę przeprosić, nie zrobiło tego...

 

Z tym większą przyjemnością będę kontynuował dyskusję w tym wątku :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...