Jump to content
Sign in to follow this  
czwartek

Warsztaty SJR - Tor Łódź (sobota 8.04.2017)

Recommended Posts

WSJR1.jpg

Zapraszamy na pierwszą edycję wyjątkowego szkolenia połączonego z intensywnymi jazdami na Torze Łódź. Szkoła Jazdy Racing przygotowała program zaawansowanego szkolenia z zakresu dynamicznej jazdy samochodem. Zapraszamy kierowców amatorów oraz zawodników, którzy chcą poprawić precyzję oraz skuteczność jazdy na czas. Ilość miejsc ograniczona!

Plan imprezy zakłada przeprowadzenie trzech warsztatów teoretycznych w formie pogadanki (każda ok. 15min-20min) po których nastąpi cześć praktyczna – jazdy w sesjach w kilku różnych konfiguracjach toru.

Konspekt warsztatów:

Szkolenie 1 – przygotowanie do jazdy, techniki jazdy, zakręty.
Praktyka 1 – ćwiczenia z użyciem płyt poślizgowych, jazdy w sesjach po trasie szkoleniowej.

Szkolenie 2 – optymalizacja toru jazdy, umiejętność odczytywania trasy.
Praktyka 2 – jazdy w sesjach po trasie ‘rajdowej’.

Szkolenie 3 – zaawansowane techniki jazdy, kierowanie przesunięciem masy w zakrętach.
Praktyka 3 – jazdy w sesjach po trasie ‘wyścigowej’.

Podsumowanie szkolenia oraz ćwiczeń. Wyróżnienie wybitnych uczestników.

Bramy ośrodka otwieramy od 8:00 i zapraszamy do rejestracji w biurze. Na teren mogą wjechać tylko samochody uczestników – pozostałe auta towarzyszące i lawety prosimy zaparkować poza terenem. Szkolenie zaczynamy od godziny 9:00 – krótka odprawa organizacyjna, podział na grupy i zaczynamy od pierwszych warsztatów – szkolenia w sali wykładowej. Kawa i herbata będzie dostępna przez cały czas trwania imprezy. Po zakończeniu zajęć praktycznych nr 2 ogłosimy przerwę na obiad – menu do wyboru (przy rejestracji należy wskazać swoje preferencje). Podsumowanie oraz zakończenie imprezy o godzinie 17:00.

Nasza oferta:

• Wyjątkowe szkolenie z wykorzystaniem pełnej infrastruktury Toru Łódź.
  • Wykłady w formie krótkiej pogadanki poprzedzające intensywne sesje treningowe.
  • Jazdy w sesjach w 3ech różnych konfiguracjach głównej pętli Toru.
  • Doświadczona kadra instruktorów służąca pomocą.

Zapisy oraz więcej informacji:

http://racing.pl/2017/warsztaty-szkoly-jazdy-racing-tor-lodz/

Edited by czwartek

Na Torze Łodź obowiązuje ograniczenie głośności samochodu do 98db.

masz babo placek :unsure:

Jak najszybciej i najprościej zmierzyć decybele, bo nie wiem ile mam? :D

I drugie pytanie: czy rzeczywiście przed wjazdem na obiekt sprawdzane są decybele?

36 minut temu, gniechus napisał:

Jak najszybciej i najprościej zmierzyć decybele, bo nie wiem ile mam? :D

Pierwsza lepsza stacja diagnostyczna

36 minut temu, gniechus napisał:

I drugie pytanie: czy rzeczywiście przed wjazdem na obiekt sprawdzane są decybele?

Z tego co wiem - teraz tak.......ale ja swojego zmierzyłem i mam ok 95 tak więc jestem bezpieczny :)

Rozumiem, że pomiar jest dokonywany przy określonych obrotach - jakich?

Dnia 25.03.2017 o 13:28, czwartek napisał:

WSJR1.jpg

Zapraszamy na pierwszą edycję wyjątkowego szkolenia połączonego z intensywnymi jazdami na Torze Łódź. Szkoła Jazdy Racing przygotowała program zaawansowanego szkolenia z zakresu dynamicznej jazdy samochodem. Zapraszamy kierowców amatorów oraz zawodników, którzy chcą poprawić precyzję oraz skuteczność jazdy na czas. Ilość miejsc ograniczona!

Plan imprezy zakłada przeprowadzenie trzech warsztatów teoretycznych w formie pogadanki (każda ok. 15min-20min) po których nastąpi cześć praktyczna – jazdy w sesjach w kilku różnych konfiguracjach toru.

Konspekt warsztatów:

Szkolenie 1 – przygotowanie do jazdy, techniki jazdy, zakręty.
Praktyka 1 – ćwiczenia z użyciem płyt poślizgowych, jazdy w sesjach po trasie szkoleniowej.

Szkolenie 2 – optymalizacja toru jazdy, umiejętność odczytywania trasy.
Praktyka 2 – jazdy w sesjach po trasie ‘rajdowej’.

Szkolenie 3 – zaawansowane techniki jazdy, kierowanie przesunięciem masy w zakrętach.
Praktyka 3 – jazdy w sesjach po trasie ‘wyścigowej’.

Podsumowanie szkolenia oraz ćwiczeń. Wyróżnienie wybitnych uczestników.

Bramy ośrodka otwieramy od 8:00 i zapraszamy do rejestracji w biurze. Na teren mogą wjechać tylko samochody uczestników – pozostałe auta towarzyszące i lawety prosimy zaparkować poza terenem. Szkolenie zaczynamy od godziny 9:00 – krótka odprawa organizacyjna, podział na grupy i zaczynamy od pierwszych warsztatów – szkolenia w sali wykładowej. Kawa i herbata będzie dostępna przez cały czas trwania imprezy. Po zakończeniu zajęć praktycznych nr 2 ogłosimy przerwę na obiad – menu do wyboru (przy rejestracji należy wskazać swoje preferencje). Podsumowanie oraz zakończenie imprezy o godzinie 17:00.

Nasza oferta:

• Wyjątkowe szkolenie z wykorzystaniem pełnej infrastruktury Toru Łódź.
  • Wykłady w formie krótkiej pogadanki poprzedzające intensywne sesje treningowe.
  • Jazdy w sesjach w 3ech różnych konfiguracjach głównej pętli Toru.
  • Doświadczona kadra instruktorów służąca pomocą.

Zapisy oraz więcej informacji:

http://racing.pl/2017/warsztaty-szkoly-jazdy-racing-tor-lodz/

Może warto się  zastanowić, czy nie zrobić np grup/lklas.

Inaczej jeżdżą wrx/sti czy gti inaczej np Forester czy OBK

Może bym i pojechał ale jak maja za mną mrugać to troszkę mi byłoby wstyd:yahoo:

A chętnie bym pokręcił troszkę pod czyimś okiem

5 godzin temu, gniechus napisał:

Rozumiem, że pomiar jest dokonywany przy określonych obrotach - jakich?

"12. ograniczenia emisji hałasu do wartości maksymalnej 98 dB w warunkach pomiarowych (2/3 maksymalnych obrotów nie mniej niż 3800 obrotów silnika, 0,5m od wylotu wydechu lub pomiar dynamiczny samochodu poruszającego się) hałas nie większy niż 98db. Pomiar sonometrem może być dokonywany przed rozpoczęciem jazd oraz w ich trakcie (pomiar dynamiczny) "

Proszę :)

Korci, korci...

Trzeba podyskutować z portfelem ;)

Dnia 27.03.2017 o 11:56, MKK napisał:

Może bym i pojechał ale jak maja za mną mrugać to troszkę mi byłoby wstyd:yahoo:

Z tego co zrozumiałem nie jest to wyścig ani żadna jazda na czas.

Jest to szkolenie z elementami praktycznymi.

No ale nie mnie tu potwierdzać/zaprzeczać

2 godziny temu, BladeRunner napisał:

Korci, korci...

Trzeba podyskutować z portfelem ;)

Zapisałem się, zobaczymy co to takiego :)

Dnia 28.03.2017 o 13:32, woyt napisał:

Zapisałem się, zobaczymy co to takiego

To przy okazji, miloby bylo jakbys napisal jak jest z glosnoscia. Bo widze duzo samochodow jest na granicy a szkoda by bylo jechac na tor 08.04 albo 09.04 (ja akurat w niedziele :)), i po 1 kolku wracac do domu...

Przed chwilą, yaareq napisał:

To przy okazji, miloby bylo jakbys napisal jak jest z glosnoscia. Bo widze duzo samochodow jest na granicy a szkoda by bylo jechac na tor 08.04 albo 09.04 (ja akurat w niedziele :)), i po 1 kolku wracac do domu...

Nic prostszego - podjedź na stację diagnostyczną i sprawdź wydech.

Stacji jak psów - co skrzyżowanie :)

6 minut temu, woyt napisał:

Nic prostszego - podjedź na stację diagnostyczną i sprawdź wydech.

Polemizowalbym.

Przy 3500 mam jakies 94dB

Przy 4000 mam chyba kolo 97dB

zakres obrotow to jakies 7000+ czyli...

a teraz, jezeli dobrze rozumiem, to ograniczenie glosnosci nie dotyczy 'warunkow laboratoryjnych' ale generalnie calego eventu...

czy zatem zamierzasz mierzyc glosnosc przy "odcince" czy jezdzic tylko do zakresu obrotow w ktorym nie przekraczasz 98dB :evil2:

" Na Torze Łodź obowiązuje ograniczenie głośności samochodu do 98db. Prosimy o staranne przygotowanie samochodu do jazd aby nie tracić czasu w dniu imprezy. "

Edited by yaareq

23 godziny temu, yaareq napisał:

Polemizowalbym.

Przy 3500 mam jakies 94dB

Przy 4000 mam chyba kolo 97dB

zakres obrotow to jakies 7000+ czyli...

Czyli jest ok ;)

Podjedź na stację, zmierz i weź wydruk.

Stacja ma przygotowane do tego badań stanowisko więc jeśli wyjdzie że jest ok, to to jest bardziej wiarygodne niż badanie na torze (odludzie, echo, itp)

"12. ograniczenia emisji hałasu do wartości maksymalnej 98 dB w warunkach pomiarowych (2/3 maksymalnych obrotów nie mniej niż 3800 obrotów silnika, 0,5m od wylotu wydechu lub pomiar dynamiczny samochodu poruszającego się) hałas nie większy niż 98db. Pomiar sonometrem może być dokonywany przed rozpoczęciem jazd oraz w ich trakcie (pomiar dynamiczny) "

Ja zamierzam podjechać jeszcze raz i wziąć wydruk.

1 godzinę temu, woyt napisał:

Czyli jest ok ;)

przekonamy sie :) ale tej wersji bym sie trzymal.

Tak czy siak, jakiekolwiek informacje z 1wszej reki, bylyby cenne.

Zapisany.

Bylem na stacji zmierzyc dB, na przelocie mialem 103 wiec za duzo ale z załozonym silencerem bylo juz 94dB wiec chyba ok

Dnia 3/27/2017 o 11:56, MKK napisał:

Może warto się  zastanowić, czy nie zrobić np grup/lklas.

Inaczej jeżdżą wrx/sti czy gti inaczej np Forester czy OBK

Zapraszamy amatorów w seryjnych autach jak i ambitnych zawodników w swoich rajdówkach. Podczas pierwszego spotkania zrobimy podział na grupy.

Pamiętajcie, że tutaj będziemy ćwiczyć różne konfiguracje Toru dlatego nie zawsze auto bedzie decydowac :D

Nie wazne Czym, wazne Jak!

Zapraszam niezdecydowanych, namawiajcie znajomych - mamy jeszcze wolne miejsca na Warsztaty!

Limitowana liczba miejsc gwarantuje odpowiedni poziom skutecznosci szkolenia oraz treningu na Torze.

Bardzo dziękuje za fachowe odpowiedzi w sprawie glosnosci wydechu. Jesli ktoś ma za duży przelot z opcją silencera to proszę go zamontować :)

Ograniczenie jest spowodowane regulaminem Toru Łódź, do którego musimy się dopasować. Pamiętajcie, że większość Subaraków ma jeszcze turbinę, która elegancko wycisza bulgot silnika więc jeśli nie strzeli "marchewki" to pewnie zmieści się w 98db. :D

Sprawdzenie głośności będzie realizowane przez obsługę Toru:

23 godziny temu, czwartek napisał:

Pamiętajcie, że tutaj będziemy ćwiczyć różne konfiguracje Toru dlatego nie zawsze auto bedzie decydowac :D

Jak mniemam pomiaru czasu nie będzie bo to nie wyścig? :)

Opon na wymianę raczej nie zabierać?

Dnia 3/30/2017 o 21:33, Wibo napisał:

Zapisany.

Bylem na stacji zmierzyc dB, na przelocie mialem 103 wiec za duzo ale z załozonym silencerem bylo juz 94dB wiec chyba ok

:yahoo:

Dnia 4/4/2017 o 11:50, woyt napisał:

Jak mniemam pomiaru czasu nie będzie bo to nie wyścig? :)

Opon na wymianę raczej nie zabierać?

Planujemy raczej pomeczyc Was szkoleniowo. Jazda na czas tez bedzie elementem :)
Nie chcialem pisac i odrazu obiecac ale w planach jest uruchomienie fotokomorki aby sprawdzic Was na jednym cwiczeniu (zapasowo mamy tez stopery).

Dlatego opony na wymiane... jesli masz dobre to nie ale jesli takie na trening to zapas na powrot moze byc wskazany. Asfalt na Torze Łódź jest dobrej jakości wiec nie ma nadmiernego zuzycia opon. Prognoza tez zapowiada ochłodzenie wiec może łaskawie pokropi troche dla lepszych efektow szkoleniowych :D