Skocz do zawartości

Łożysko i przegub


Mich86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko. W moim Bugu WRX mam luz na łożysku prawego przedniego koła. Czy razem z łożyskiem powinienem od razu wymienić przegub? Łożysko jest w całkiem przystępnej cenie ale razem z przegubem robi się już dość drogo. Jeszcze nic nie tryka przy manewrowaniu ale może już niedługo zacznie a chciałbym uniknąć podwójnej roboty. Jak można sprawdzić przegub na sucho?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wyjąć wieloklin z piasty i poruszać ręką dookoła drugą ręką trzymając za pręt półosi.

Jak jest coś z nim nie tak to da się wyczuć taki moment luzu powinien obracać się z lekkim oporem i bez przeskoków.

Jak jest jeszcze oryginał '01 rok to może być w słabym stanie u mnie np. wogóle nie dawał żadnych dźwięków

a bieżnie były tak wyżłobione że strach dalej było z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mich86 napisał:

Witam

Mam pytanko. W moim Bugu WRX mam luz na łożysku prawego przedniego koła. Czy razem z łożyskiem powinienem od razu wymienić przegub? Łożysko jest w całkiem przystępnej cenie ale razem z przegubem robi się już dość drogo. Jeszcze nic nie tryka przy manewrowaniu ale może już niedługo zacznie a chciałbym uniknąć podwójnej roboty. Jak można sprawdzić przegub na sucho?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi 

 

Na 99% przegub nie , ale piasta może tak 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję. W takim razie kupię łożysko, rozbiore i mam nadzieję że na łożysku się skończy :)

A jeszcze jedno pytanie, czy są łożyska do wersji WRX konkretnie i są mocniejsze czy nie ma różnicy w jakości np z tymi w forkach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...