Skocz do zawartości

Forester MY17 NA CVT – czy ma wirtualne biegi?


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, mechanik napisał:


Przetestuj wolnego ssaka i sam oceń. Moc i moment w nadmiarze stanowczo w 2.0i nie występują dlatego między innymi wybrałem wersję z manualem. Tak też postąpił kupujący, który odbył wcześniej jazdę próbną wersją z CVT. Jego wrażenie było jedno 'Panie, wyje, a nie jedzie, tu w manualu zupełnie inaczej' ale jak to kiedyś mówiono jednemu się podoba Kasia innemu Marysia emoji4.png najlepiej samemu się przejechać.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
 

To ma być samochód dla żony i musi być bez turbo i automat... gdyby był dla mnie to tylko FXT... teraz jeździ naszym foresterem i jest bardzo zadowolona - chodzi jak nowy ;) wiec pewnie poczekamy trochę z zakupem nowego bo na sile to nie ma co... może w tym czasie zrobią wirtualne biegi w n/a.

Edytowane przez Lukasz123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lukasz123 napisał:

To ma być samochód dla żony i musi być bez turbo i automat... gdyby był dla mnie to tylko FXT... teraz jeździ naszym foresterem i jest bardzo zadowolona - chodzi jak nowy ;) wiec pewnie poczekamy trochę z zakupem nowego bo na sile to nie ma co... może w tym czasie zrobią wirtualne biegi w n/a.

 

hm.... moja żona to własnie najlepiej w FXT się czuje. Tyle ze to "samica" drapieżnika jeśli chodzi o jazdę w mieście. Na trasach pokorna jak baranek :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi - wnioskuję z nich, że nikt z uczestników tematu nie ma ani nie jeździł forkiem NA CVT po liftingu.

Rozmawiałem na ten temat z @raju - dostałem informację - cytuję: "skrzynia w Foresterze działa jak 6-cio stopniowy  automat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ale to FXT tak właśnie działa 

W trybie #s ma 8. Ale prawdę mówiąc nie liczyłem

Forester 2.0 ma w mojej ocenie troszkę braki mocy ale na pewno Pani żona wie lepiej

Będzie na pewno zadowolona

Ale faktem jest, że zwłaszcza w mieście FXT kusi. Oj kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spawalniczy napisał:

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi - wnioskuję z nich, że nikt z uczestników tematu nie ma ani nie jeździł forkiem NA CVT po liftingu.

Rozmawiałem na ten temat z @raju - dostałem informację - cytuję: "skrzynia w Foresterze działa jak 6-cio stopniowy  automat".

To by było super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w kwestii skrzyni i CVT.

Czy prawidłowo robię, jak redukuję łopatkami w trybie [ I ] gdy dojeżdżam do jakiegoś skrzyżowania itp (hamuje silnikiem)? Wtedy skrzynia z D przełącza się na M i jak dojadę do skrzyżowania albo chwilę po znowu przełącza się na D.

Niby można hamować normalnie ale japońce lubią wysokie obroty i taki styl jazdy a i na spalanie to lekko wpływa i chociażby zużycie klocków.

Edytowane przez ElemenT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29/03/2017 o 10:06, ElemenT napisał:

Czy prawidłowo robię, jak redukuję łopatkami w trybie [ I ] gdy dojeżdżam do jakiegoś skrzyżowania itp (hamuje silnikiem)?

Tak prawidłowo robisz. A dlaczego masz wątpliwości? Jak może zauważyłeś software sterujący skrzynią nie pozwala na przykład wrzucić zbyt niskiego biegu, nie pozwala jednym słowem na popsucie przekłądni.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 10:15, spawalniczy napisał:

Jeszcze dopytałem i mam potwierdzenie, że skrzynia CVT w forku NA po ostatnim liftingu działa zupełnie inaczej niż w XV po ostatnim liftingu.

Krótko mówiąc jest tak, jak w OBK.

Czyli ma wirtualne biegi... i nie muszę szukać innego nowego auta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 29.03.2017 o 10:15, spawalniczy napisał:

Jeszcze dopytałem i mam potwierdzenie, że skrzynia CVT w forku NA po ostatnim liftingu działa zupełnie inaczej niż w XV po ostatnim liftingu.

Krótko mówiąc jest tak, jak w OBK.

 

Po testach praktycznych muszę napisać, że niestety skrzynia CVT w Foresterze MY17 nie symuluje biegów w analogiczny sposób, jak to robi skrzynia w OBK.

Być może działa inaczej niż przed liftem ale na pewno nie tak samo jak w OBK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, spawalniczy napisał:

 

Po testach praktycznych muszę napisać, że niestety skrzynia CVT w Foresterze MY17 nie symuluje biegów w analogiczny sposób, jak to robi skrzynia w OBK.

Być może działa inaczej niż przed liftem ale na pewno nie tak samo jak w OBK.

W nowym OBKu benzynie , tak jak I w starym dieslu, przy lagodnym przyspieszaniu skrzynia jest bezstopniowa. Natomiast przy ostrym wcisnieciu pedalu gazu zachowuje sie jak 6-stopniowa, a w dieslu 7-stopniowa. Takie same przelozenia jak w trybie recznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...