Skocz do zawartości

Felgi 19" do Forester XT MY16 - pomysły


rafforester

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.04.2018 o 08:32, eddie_gt4 napisał:

moj pomysl na nowe letnie kolka (co prawda nie 19" :rolleyes: )

 

GTZ Corse (replika Spedline 2121) w rozmiarze 8x18 ET38

kupowalem te felgi z mysla o zalozeniu w Celinie, ale finalnie wyladowaly na Forku i chyba mu do twarzy w nich B)

 

20180429_100432.jpg.75de0b44ff9d0d7c7596dd5f8b63da7b.jpg

20180429_132740.jpg

91bcdb8e2eca00185dcab139b54a3e44.jpg

 

jako ciekawostka: Speedline 7,5x17 ET35 + 225/60-17 waza 24,5 kg, obecne GTZ 8x18 ET38 + 225/55-18 waza 22,8 kg... czyli 18 calowe kola okazaly sie lzejsze od 17"

 

przy okazji zwaze oryginalne kolka od FXT

GENIALNIE siadła ta felga na forku!

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, sredniaq napisał:

@eddie_gt4, ty masz jakieś nakładki na lusterka, czy lakierowanie? Wnętrze lamp przednich też chyba nie jest seryjne? A ten nakładki na progi to też jest dodatkowe wyposażenie?

 

Na lusterkach sa naklekji (akcesoryjne), na blotnikach nakladki (tez akcesoryjne)

 

Progi - seryjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2018 o 12:01, redhot76 napisał:

koledzy, czy ta felga  18'' et35 7,5' podejdzie do forestera SJ ?    link poniżej

http://www.schmer.pl/konfigurator-felg/felga/109242#

 

i jakie oponki polecacie (rozmiar) tak żeby nie było problemów

Podejdzie tylko pierścienie centrujące potrzebne będą. ET jest mniejsze więc auto będzie szerzej stało. Opony 225/55 optymalne. Na szerszych ucierpi prezyzja prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja założyłem felgi MAK 19 cali średnicy, szerokość 8 cali, ET 48 dedykowane do Forestera SJ. Opony 245/45 R 19. Wszystko jest idealnie. Samochód prowadzi się dużo lepiej niż na 18-stkach 225. No i wygląda jak dla mnie lepiej. Optycznie nabrał masy.

IMG_7784.jpeg

Edytowane przez MarekR
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze cal i autko w stylu amerykańskich raperów :)

Tak na poważnie to ładny styl felgi. Paduje mu. Gdziej je zakupiłeś jeśli można widzieć?  Jak z komfortem? Czy mógłbyś strzelić fotę auta z tyłu ale tak od dołu aby było ładnie widać jak auto stoi. Z boku nie widać czy felga wychodzi lekko poza obrys błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 20:26, MarekR napisał:

Ja założyłem felgi MAK 19 cali średnicy, szerokość 8 cali, ET 48 dedykowane do Forestera SJ. Opony 245/45 R 19. Wszystko jest idealnie. Samochód prowadzi się dużo lepiej niż na 18-stkach 225. No i wygląda jak dla mnie lepiej. Optycznie nabrał masy.

IMG_7784.jpeg

Jak dla mnie świetnie. Jeśli jeździ jak wygląda to tilko czekam jak opony zniszczę i będę zmuszony nowe kupić. Ile za fele? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 20:26, MarekR napisał:

Ja założyłem felgi MAK 19 cali średnicy, szerokość 8 cali, ET 48 dedykowane do Forestera SJ. Opony 245/45 R 19. Wszystko jest idealnie. Samochód prowadzi się dużo lepiej niż na 18-stkach 225. No i wygląda jak dla mnie lepiej. Optycznie nabrał masy.

IMG_7784.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 20:26, MarekR napisał:

Ja założyłem felgi MAK 19 cali średnicy, szerokość 8 cali, ET 48 dedykowane do Forestera SJ. Opony 245/45 R 19. Wszystko jest idealnie. Samochód prowadzi się dużo lepiej niż na 18-stkach 225. No i wygląda jak dla mnie lepiej. Optycznie nabrał masy.

IMG_7784.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga nie wychodzi poza obrys. Po ciężkich poszukiwaniach znalazłem te felgi ponieważ zależało mi na identycznym ET jak fabryczne wtedy oś felgi pozostaje na tym samym miejscu, obręcz poszerza się o 12mm na zewnątrz i do wewnątrz ze względu na szerokość 8 cali (fabrycznie 7). Komfort jazdy praktycznie jak na fabrycznych 18-stkach ponieważ przy oponie 245/45 jaką zastosowałem profil opony w wartościach bezwzględnych jest tylko 1,1 cm niższy w stosunku do fabrycznego, dodatkowo średnica całego koła jest praktycznie identyczna jak przy oponie 225/55  R18. Co do samej felgi. Włoska firma MAK model Wolf 5x100, ET 48, średnica otworu centralnego 56,10 (nie wymaga pierścieni centrujących poniewaz jest identyczna jak fabryczna). Forester prowadzi się fantastycznie, zwłaszcza na szybkich łukach. Ponieważ nie używam go do jazdy w terenie dla mnie jest to optymalne rozwiązanie a wygląd samochodu zmienia się bardzo na korzyść. Dodatkowo ma homologację TUV do Forestera. Jedyny problem w tym że ta felga jest obecnie bardzo cięzko dostępna - koniec produkcji. Jest identyczna ale niestety z ET 35. Ja znalazłem w firmie Schmer - mieli jeden komplet na stanie ale może jeszcze gdzieś się znajdzie. Koszt 1 sztuki między 900 a 1000 PLN

Co do proporcji felg do tarcz i zacisków odległość pomiędzy  obrysem tarcz a obrysem wewnętrznym felgi zwiększyła się tylko o 12mm ale oczywiście to może też razić przy fabrycznych obręczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 11:16, Michał Krupa napisał:

Proporcje felg do tarcz i zacisków są dla mnie nie do zaakceptowania -_-, zwłaszcza w japońskim aucie :D.

 

Dlatego ja proporcje odwróciłem :)  Ale z 19" też by dało radę :p

 

20190726_140822.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu można, bo to temat o 19-kach :p 

To jest chyba najtańsza z ogólnie dostępnych, w miarę lekkich felg, pasujących na Brembo - Dotz Shuriken 7Jx17 5x100 ET38. Kupiłem komplet używanych w bardzo przyzwoitym stanie za 900 PLN :) Wypiaskowałem, pomalowałem na gunmetal grey i mam idealny komplet do AT-ków. Felga w oryginalnym malowaniu paskudna i pewnie dlatego taka tania. Po kosmetyce jest ok, no i co dla mnie bardzo ważne - miejsca ma na półtora Brembo :):):)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja też przymierzam się do zmiany felg ze względu na chęć zmiany opon na szersze. Przymierzam się do 245/50/18 i tylko Dunlop SportMaxx.

Chyba, że ktoś przekona mnie, że standardowa szerokość 225/55/18 wystarczy w Dunlopie.

Czemu? Bo seryjne gumy Dueler'y to jest padaczka na mokrym. Lekko gazu na zakręcie i od razu ESP się włącza, tył nie domyka zakrętu, czuję się jak w kiepskim przednionapędowym aucie. Zimówki mam porządne GoodYear i jest lepiej.

W poprzednim Outback 2.0D 2008 z Whitelinem stabem z tyłu, miałem 2 razy Dunlop SportMaxx przez parę lat i zestaw był rewelacyjny, zakręty - miałem pełne poczucie napędu 4x4 i na mokrym auto jeździło praktycznie tak samo jak na suchym. Forek jest wyższy, ale mam nadzieję, że szerokość opony na 245 coś poprawi, szczególnie z tym ryciem dziobem (podsterowność, szczególnie na mokrym).

W teren dziki nie jeżdżę, tam gdzie przejedzie Dueller (szutr, polne, leśne, pole, etc.), przejedzie też SportMaxx. Na 19tki bym nie zmieniał. Przy dość sztywnym zawieszeniu Forka XT i 3miejskich drogach będzie za twardo.

Stab Whiteline też biorę pod uwagę bo też jest szansa na zmniejszenie podsterowności. Koszt niewielki, a może pomóc.

 

Jakie opinie macie w tej materii? Wiem, że jest ktoś z 3miasta z Forkiem 2.0XT na laczkach 245 Falken. Jakby się odezwał to byłoby miło. Z chęcią bym się przejechał na tym zestawie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym na 17":

- z przodu zestaw Brembo GT; tracza dwuczęściowa 332x32, zacisk 4-tłoczkowy 

- z tyłu tracza DBA do STI 2018+ 326x20, zacisk 2-tłoczkowy "złoty" z STI -2007 OEM na adapterach

 

W tym na 18" (wcześniej z przodu było Brembo GT, aktualnie jest jak poniżej):

- z przodu "czarne" Brembo z STI 2008+; tarcza jednoczęściowa Brembo 326x30, zacisk 4-tłoczkowy OEM

- z tyłu tarcze Brembo do STI 2008+ 306x20 mm, zacisk 2-tłoczkowy "czarny" z STI 2008+ OEM

 

Zapomniałem o klockach :)

Pierwszy zestaw jest na Ferodo DS 2000 (ten z GT), a drugi na Hawk Performance Ceramic

 

Edytowane przez K0 MAR
klocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...