Skocz do zawartości

Felgi 19" do Forester XT MY16 - pomysły


rafforester

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Miałki napisał:

Tak. 225/55

szukałem w necie wyników testów dla różnych ET i wymiarów opon czyli ten sam samochód a różne profile z różnymi ET. Można porównać co to daje w cyfrach a nie po uważaniu. Nie znalazłem, bo pewnie takie badania kosztowałyby zbyt wiele, a dla zlecającej firmy oponiarskiej mały sens komercyjny. Moim zdaniem niesłusznie bo ludzie by zaczęli kombinować z różnymi profilami. Np FXT 245/55, 245/60, 225/55, itd - prędkość max na zakręcie, droga hamowania, stateczność, łoś itd typowe dla testów opon. Z moich wrażeń z forkami 1 i 2, eksperymentami z oponami - jazda na wyższym profilu, tj. oś o 2cm wyżej i zarazem większym rozstawem kół (mniejszym ET) o 2 cm w warunkach w jakich ja jeżdżę dały wielki plus . Nie robiłem pomiarów bo na pewno w jakimś punkcie warunki się pogorszyły. Taki test ma sens dla znalezienia warunków polepszających jakiś parametr jazdy na którym komuś zależy. Np większość jazdy po dziurawych drogach, lub polnych z niewielkimi prędkościami. 

 

Co do dynamiki bym podszedł do Mapteka od kiedy spróbowałem jazdy na takim ulepszonym FXT2 zwłaszcza współpraca automatu z silnikiem - tu się więcej odczuwa niż z samego podniesienia mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12 kwietnia 2017 o 19:49, Webstyler.pl napisał:

Może coś takiego by Cię interesowało?

http://allegro.pl/felgi-z-oponami-letnimi-i6780993164.html

Jeździły na moim Forku

 

w jakim Forku to jeździło Sg czy Sj 

czy aby na 100% rozstaw dobry w aukcji podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. Po ostatnich Plejadach i rozciętej oponie postanowiłem kupić opony AT. Wybór padł na BFGoodrich All Terrain T/A KO2. Pojawił się jednak problem z rozmiarem. Czy felga 16" podejdzie do XT? Pewnie nie. Który z rozmiarów powinienem wybrać? Wg moich obliczeń najlepiej pasowałoby 225/60/17 ale takich opon nie ma:

225/65 R17

225/70 R16

Trochę się boję czy 225/65 R17 nie poniszczy mi nadkoli, skoro standardowe 225/55 R18 potrafią zrobić dziurę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 nie podejdą do XT-ka bo z przodu są większe zaciski niż w zwykłym Forku. 

 

BFG AT to doskonały wybór do jazdy po szutrach, kamieniach, piachu i lekkim błocie. Jedne z lepszych AT-ków na rynku z wszystkimi tego konsekwencjami, tzn. są ciężkie, miękkie, i szumią mocniej niż inne opony, np. Geolandar AT-S. Jednak bardzo trudno je przeciąć/przebić i jeśli planujesz je wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem to będziesz zadowolony. 

 

Profil o 5 większy powinien pasować. Tak gdzieś słyszałem. U siebie w Forku II generacji też mam większy o 5 i wchodzi bez problemu. Poszukaj na forum szukajką, może znajdziesz odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2017 o 13:10, przemekka napisał:

16 nie podejdą do XT-ka bo z przodu są większe zaciski niż w zwykłym Forku. 

 

BFG AT to doskonały wybór do jazdy po szutrach, kamieniach, piachu i lekkim błocie. Jedne z lepszych AT-ków na rynku z wszystkimi tego konsekwencjami, tzn. są ciężkie, miękkie, i szumią mocniej niż inne opony, np. Geolandar AT-S. Jednak bardzo trudno je przeciąć/przebić i jeśli planujesz je wykorzystywać zgodnie z przeznaczeniem to będziesz zadowolony. 

 

Profil o 5 większy powinien pasować. Tak gdzieś słyszałem. U siebie w Forku II generacji też mam większy o 5 i wchodzi bez problemu. Poszukaj na forum szukajką, może znajdziesz odpowiedź. 

Dzięki za info. Czy to są opony, na których da się normalnie jeździć na co dzień latem? Szykuje mi się wyjazd do Chorwacji we wrześniu i zastanawiam się czy jechać na seryjnych czy ew kupić teraz a nie przed plejadami ATki i pozwiedzać coś więcej ;-) Tyle, że do Chorwacji to praktycznie same autostrady, dopiero na miejscu się będziemy kręcić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzięki za info. Czy to są opony, na których da się normalnie jeździć na co dzień latem? Szykuje mi się wyjazd do Chorwacji we wrześniu i zastanawiam się czy jechać na seryjnych czy ew kupić teraz a nie przed plejadami ATki i pozwiedzać coś więcej ;-) Tyle, że do Chorwacji to praktycznie same autostrady, dopiero na miejscu się będziemy kręcić więcej.

 

Da się, ale jest sporo głośniej, miękko i  trochę ślisko na zakrętach (zwłaszcza na mokrym) no i spalanie min. 5% większe. 

O dziwo najgłośniejsze są e przedziale 50-80kmh.

 

Mu jedziemy na nich teraz do Grecji, bo chcę trochę poeksplorować  szutry na Peloponezie. Ma sam asfalt bym ich na pewno nie wziął. ;)

 

Szkoda że się nie zgadaliśmy na Plejadach. Mógłbyś się przejechać i sam ocenić. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, przemekka napisał:

 

Da się, ale jest sporo głośniej, miękko i  trochę ślisko na zakrętach (zwłaszcza na mokrym) no i spalanie min. 5% większe. 

O dziwo najgłośniejsze są e przedziale 50-80kmh.

 

Mu jedziemy na nich teraz do Grecji, bo chcę trochę poeksplorować  szutry na Peloponezie. Ma sam asfalt bym ich na pewno nie wziął. ;)

 

Szkoda że się nie zgadaliśmy na Plejadach. Mógłbyś się przejechać i sam ocenić. 

Na Plejadach byłem zajęty dopompowywaniem przeciętej opony ;) cóż, nie zostaje mi nic innego jak przed wrześniem zawitać do Krakowa ;) może znajdziesz chwile. Jak będę się wybierał to dam znać na priv może się uda spotkac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. 

 

A na przecięte opony jest patent, który z powodzeniem stosuje nasz subariadowy przewodnik Miłosz. Poszukaj w Google coś o kołkach butylowych. Mam w bagażniku komplet razem z kompresorem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie samych felg. A raczej producenta. Kogo polecacie? Zwłaszcza, ze to ma być zestaw z AT wiec zależy mi na tym, aby były wytrzymałe a nie piękne wycackane i pokrzywione ;)

z tego co widzę to niewiele firm robi 7x17, znacznie więcej jest 7,5x17 przy 5x100

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

może niewłaściwie szukasz :)

https://www.opony.com/opony/letnie-225-60-r17

Opony są, ale z AT to tylko te Yokohamy ;) od 225/65/17 zaczyna się bardziej sensownie 

Znalazłem takie cudo, wyglądają spoko, komplet kosztuje jakieś 2400 wiec wyglada to na średnia półkę. Zastanawia mnie tylko czy te szprychy dadzą radę :P

IMG_5143.PNG

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 6/20/2017 o 14:10, przemekka napisał:

16 nie podejdą do XT-ka bo z przodu są większe zaciski niż w zwykłym Forku (...)

 

podejda :)

 

gdyby ktos reflektowal, to mam takie 16" (7x16 ET30), co idealnie podejda do obecnego FXT - moge nawet sprzedac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

 

podejda :)

 

gdyby ktos reflektowal, to mam takie 16" (7x16 ET30), co idealnie podejda do obecnego FXT - moge nawet sprzedac :P

wrzuć fote felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...