Skocz do zawartości

Obk '13 3.6 - jest sie czego bać?


coocer

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, plejadek napisał:

Pewniejszym w prowadzeniu to się zgodzę, chociażby ze względu na prześwit. Ale wygodniejszy i bardziej komfortowy jest Outback. Oczywiście dojedzie też dalej.... :)

Trochę się przekomarzamy, ale na poważnie to na plus OBK wzgledem LGT w tej samej budzie jest tylko większa "dzielność terenowa".

Jeździłem kilkoma OBK 3.6 EU i USA i jak w każdym mocno podwyższonym aucie zawieszenie musi być usztywnione, żeby zachować stabilność, w efekcie wcale nie jest bardziej komfortowo niż w LGT.

A że LGT ma znacznie bardziej zaawansowane amortyzatory (Bilstein B6), to przy tym samym komforcie jest znacznie bardziej stabilne.

 

Niemniej OBK 3.6 to moim zdaniem fantastyczne auto i szkoda że już nie jest oferowane w EU.

Bardzo przestronne i komfortowe przy relatywnie skromnych zewnętrznych wymiarach i bardzo rozsądnie i funkcjonalnie zaprojektowane.

Jak na tę moc i osiągi dość oszczędne.

Nie trapią go żadne typowe usterki, jak w przypadku LGT z silnikiem 2.5T, gdzie mnie również spotkało UPG po 145tys km.

Jedynie po 150kkm regeneracji wymagały odbłyśniki xenonów, bo zaczęły słabo świecić. Podobno typowa przypadłość Legacy/OBK tej generacji.

Oprócz tego u mnie po 7 latach i 155 tys. km brak innych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...