Skocz do zawartości

Subaru Forester XT turbina jakaś kpina


Mleczo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry 

 

Nie będę ukrywał ze pisze ten post dość mocno zbulwersowany. Otóż w 2013 roku kupiłem Forestera XT w benzynie , ogólne samochód był bez zarzut mimo paru drobnych niedoróbek. W październiku zeszłego roku skończyła mi sie gwarancja na samochód, natomiast niecałe dwa tygodnie temu pojawił sie problem z turbiną. Zaczęła lekko pogwizdywać, bez zwłoki udałem  sie do serwisu gdzie zostałem poinformowany ze usterka jest nie naprawialna( nie ma mowy o regeneracji turbiny). I tutaj jest właściwe moje zapytanie jakim prawem w samochodzie klasy Subaru Forester XT mającym trzy i pół roku i po przejechaniu 76 tysięcy kilometrów który zawsze był serwisowany w autoryzowanym serwisie Subaru  nikt nie jest w stanie mi pomoc tylko odsyła minę do kupna nowej turbiny. Aktualnie powiem szczerze, że nie wiem co mam robić z tym samochodem bo już dwa tygodnie stoi na parkingu serwisu. Chciałem w najbliższym czasie wymienić go na nowy model Forestera ale w takiej sytuacji jestem w kropce.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam od innej strony tzn czy nie masz sobie nic do zarzucenia do jej eksploatacji? Nie piłowałeś na zimnym , sprawdzałeś regularnie olej i nie gasiłeś po szybkiej jeździe do razu jak olej miał ponad 100 C ?:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Mleczo napisał:

. I tutaj jest właściwe moje zapytanie jakim prawem w samochodzie klasy Subaru Forester XT mającym trzy i pół roku i po przejechaniu 76 tysięcy kilometrów który zawsze był serwisowany w autoryzowanym serwisie Subaru  nikt nie jest w stanie mi pomoc tylko odsyła minę do kupna nowej turbiny.

 

ASO nie zajmuje się przecież regeneracją części, więc skąd to zdziwienie i głupie teksty... 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ASO nie zajmuje się przecież regeneracją części, więc skąd to zdziwienie i głupie teksty... 

Oj, nieprawda np: pewne znane warszawskie ASO podejmuje się regeneracji SLS.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, GREGG napisał:

 

 

ASO nie zajmuje się przecież regeneracją części, więc skąd to zdziwienie i głupie teksty... 

Dokładnie.

1 godzinę temu, Mleczo napisał:

Dzień dobry 

(...) Aktualnie powiem szczerze, że nie wiem co mam robić z tym samochodem bo już dwa tygodnie stoi na parkingu serwisu.(...)

Skoro nie odpowiada Ci wymiana elementu, dlaczego dalej trzymasz auto w warsztacie? To Towje auto, dalej jest na chodzie. Porosiłeś o diagnozę techniczną elementu? Zwróciłeś się do importera z ewentualna prośbą o gest handlowy? (samochód przecież jest po gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gorion napisał:

Oj, nieprawda np: pewne znane warszawskie ASO podejmuje się regeneracji SLS.

 

Prędzej pośrednictwem w regeneracji niż samą regeneracją.

1 godzinę temu, Mleczo napisał:

zostałem poinformowany ze usterka jest nie naprawialna( nie ma mowy o regeneracji turbiny).

 

yyyyyy

 

1 godzinę temu, Mleczo napisał:

odsyła minę do kupna nowej turbiny.

 

czyli jednak usterka jest naprawialna...

 

Po prostu klientowi nie odpowiada technologia naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szczur75 napisał:

 

Prędzej pośrednictwem w regeneracji niż samą regeneracją.

 

Możliwe, sami mi to zaproponowali przy poprzednim Forku (koniec końców wyszło, że nie mam samopoziomowania i nie skorzystałem) lecz nie wspominali nic o pośrednictwie. Moim zdaniem sytuacja analogiczna do opisanego tutaj przypadku turbiny - na pewno SLS psują się częściej niż turbiny, choć z drugiej strony mają większy wpływ na bezpieczeństwo użytkownika. Jak widać niektóre ASO podejmują się regeneracji części i nie można uogólniać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO robi wiele rzeczy "nie swoimi rękami" dodając za "nie swoją" usługę znaczną marżę. Wymienię tylko kilka: regeneracja reflektorów, blacharka, lakiernictwo, naprawa alternatorów. W niektórych przypadkach nie mają własnej bazy, a niekiedy bardziej opłaca się zlecić naprawę firmie zewnętrznej niż robić, to we własnym zakresie. Jedno jest pewne, nigdy na takiej operacji nie stracą, w końcu nie są instytucją charytatywną.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbina wieczna nie jest, kiedyś padnie, jednym prędzej, innym później, w zależności od użytkowania, historii auta czy zwyczajnego pecha. Nie jestem zaskoczony, że ASO nie podejmuje się regeneracji - widocznie nie jest to coś, na co mogą dać później gwarancję, a że nie chcą pakować się w kłopoty, to proponują nową. Skoro auto masz po gwarancji no to masz spore możliwości naprawy tego poza ASO, w miejscach które na regeneracji turbin zjadły pewnie zęby. Auta się psują, Subaru też... :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru się psują jak każde auta. Wiem ze chciałbyś aby gwarancja trwała wiecznie ale tak nie jest w żadnej marce. Koniec gwarancji=płacenie za naprawę z własnej kieszeni tak to działa na całym świecie z każdym produktem. Mogłeś wykupić 5 letnia gwarancje miałbyś teraz spokój.   Ja na wszelki wypadek podjechałbym na diagnozę do kogoś kto mocno ogarnia Subaraki i sprawdził czy to przypadkiem nie jest jakaś nieszczelność w dolocie na opaskach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mleczo napisał:

I tutaj jest właściwe moje zapytanie jakim prawem w samochodzie klasy Subaru Forester XT mającym trzy i pół roku i po przejechaniu 76 tysięcy kilometrów

 

Z całym szacunkiem, ale przy nieodpowiedniej eksploatacji można zabić ten element wcześniej jak przy 76 tyś km. Żeby było jasne, nie jest w mojej intencji oceniać jak eksploatował Pan samochód. W tym miejscu mogę tylko dodać, że w mojej historii sprzedażowej nie zdarzyło się, aby którykolwiek z klientów miał w XT problem z turbiną. Ale OK, to tylko samochód, zdarza się najlepszym. 

21 godzin temu, Mleczo napisał:

Chciałem w najbliższym czasie wymienić go na nowy model Forestera ale w takiej sytuacji jestem w kropce.. 


W tym temacie chętnie pomogę. Jeżeli nie zdecyduje się Pan na naprawę, z przyjemnościa odkupię samochód a straty zrekompensuję przy zakupie nowego ;)

Pozdrawiam

Edytowane przez raju
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Dnia 15.03.2017 o 12:09, Mleczo napisał:

I tutaj jest właściwe moje zapytanie jakim prawem w samochodzie klasy Subaru Forester XT mającym trzy i pół roku i po przejechaniu 76 tysięcy kilometrów który zawsze był serwisowany w autoryzowanym serwisie Subaru  nikt nie jest w stanie mi pomoc tylko odsyła minę do kupna nowej turbiny.

Bardzo  mi przykro, że spotkał się Pan z problemem technicznym.

Domyślam się, że pytanie nie powinno być traktowane dosłownie, gdyż prawo jako takie do takich sytuacji się nie odnosi.

Jeżeli potraktujemy więc pytanie z technicznego punktu widzenia, to odpowiedź mogłaby być możliwa dopiero po rozebraniu uszkodzonego elementu i jego weryfikacji. Nie jest jednak wykluczone, że nawet weryfikacja nie da jednoznacznej odpowiedzi. Zauważyć tylko można, że wobec 3 letniej eksploatacji oraz cytowanego przebiegu prawdopodobieństwo wady fabrycznej jest faktycznie w przypadku turbosprężarki pomijalne.

Co do drugiej części pytania - producent podaje technologię naprawy samochodu ( naprawa części / wymiana ). Stąd propozycja wymiany elementu na nowy nie może być traktowana jako brak pomocy.

Niemniej, podobnie jak w przypadku ASO Koper;

5 godzin temu, raju napisał:

W tym temacie chętnie pomogę. Jeżeli nie zdecyduje się Pan na naprawę, z przyjemnościa odkupię samochód a straty zrekompensuję przy zakupie nowego

mogę złożyć podobna ofertę w imieniu ASO Emil Frey Kraków ( choć ASO jeszcze o tym nie wie :) ).

Jako że opisana usterka jest absolutną rzadkością be trudności ustaliłem gdzie znajduje się Pański samochód dzięki czemu wiem, że dostarczenie go do Krakowa byłoby łatwiejsze ( odległość) niż do Warszawy.

Czyli - można dokonać odkupu samochodu ( w takim stanie, w jakim się aktualnie znajduje ) , bez obniżania wartości z tytułu oczekiwanej naprawy.

Mam nadzieję, że w ten sposób Pański dylemat

Dnia 15.03.2017 o 12:09, Mleczo napisał:

Chciałem w najbliższym czasie wymienić go na nowy model Forestera ale w takiej sytuacji jestem w kropce

powinno się udać rozwiązać. 

 

W przypadku zainteresowania przedstawioną propozycją proszę o informację  na PW

 

Pozdrowienia

 

  • Lajk 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Dyrekcja napisał:

mogę złożyć podobna ofertę w imieniu ASO Emil Frey Kraków ( choć ASO jeszcze o tym nie wie :) ).

 

No to ja wyżej nie podskoczę ;)

57 minut temu, Dyrekcja napisał:

Jako że opisana usterka jest absolutną rzadkością be trudności ustaliłem gdzie znajduje się Pański samochód dzięki czemu wiem, że dostarczenie go do Krakowa byłoby łatwiejsze ( odległość) niż do Warszawy.


Tym bardziej zasadnym jest skorzystać z oferty Ojca Dyrektora :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piter napisał:

OOO proszę, klient ma żal, że się auto zepsuło po gwarancji, a nowa turbina tania nie jest ... a tu zamiast modnego wkoło hejtu .... zarówno ASO, jak i Importer wyciągają do Niego pomocną dłoń ;-)

Eee tam....turbinę zregeneruje się po kosztach i sprzeda auto po rynkowej cenie a jednocześnie zarobi się na sprzedaży nowego forka ;-) ;-)

P.S. Zgadam się, że miły gest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
3 godziny temu, malysmok napisał:

turbinę zregeneruje się po kosztach

Tak jak wcześniej napisałem zgodnie z zaleceniem producenta co do technologii naprawy turbina nie będzie regenerowana, tylko wymieniana ( oczywiście zakładając, że klient skorzysta z oferty lub zleci naprawę w ASO).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel
3 godziny temu, MForbi napisał:

No i autora wątku wcięło

"Wcięło" w wątku, lecz nie tak ogólnie.

Jesteśmy w kontakcie i rozwiązujemy problem.

 

Jeżeli dojdzie do sfinalizowania - poinformuję :)

 

Pozdrowienia

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Urabus zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...