Skocz do zawartości

CHECK+AT OIL TEMP+CRUISE


Karol S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem w posiadaniu subaru legacy outback z 2010r, poj. 2,5l bez turbo z instalacją gazową BRC,skrzynia CVT,123kW i mam problem.
 
Po zakupie w aucie wszystko działało bez zarzutów. Nie wymieniałem oleju w skrzyni, ani w mechanizmach różnicowych. Po przejechaniu ok 1,5 tys. km podczas jazdy zaświeciły się kontrolki jak w tytule. Po uruchomieniu silnika stale świeci się CHECK ENGINE i zaraz zaczyna migać AT OIL TEMP+ CRUISE i na żółto świeci się również antypoślizg. Po wizytach w kilku warsztatach aso i nie aso, wszędzie odczytano te same błędy tj. P0700 i P2764.Kasowano je kilkakrotnie i cały czas się świecą z powrotem.

Wraz z kontrolkami pojawiły się dodatkowo takie objawy:
-nie działają manetki do zmiany biegów przy kierownicy
-dźwignia zmiany biegów czasami lekko jakby się przycinała
-przy ruszaniu i wolnym wciskaniu gazu czasami szarpie
-czasami po wciśnięciu gazu słychać wycie silnika i wolno się rozpędza
-czasami obroty szybko rosną i w pewnym momencie jakby się coś przełączało i obroty szybko spadają.

Problem w tym, że w jednym warsztacie powiedziano mi, że sprawę może załatwić sama wymiana oleju w skrzyni, w drugim jakaś cewka, w trzecim że może to wina jakiegoś czujnika np.temp.oleju, a w ASO powiedzieli że oni tylko wymieniąją cały solenoid lub nową skrzynię. SAMKO powiedzieli, że uszkodzenie mechaniczne.Od kolejnego usłyszałem, że po sprawdzeniu wszystkich styków,przewodów oraz parametrów czujnika temp. oleju oraz poziomu i jakości oleju w skrzyni, nie stwierdził nieprawidłowości i radzi mi poszukać dobrego elektronika.

Nie wiem co mam robić i gdzie się udać celem naprawy.

Proszę o pomoc i wskazówki od czego zacząć, żeby nie pakować się w zbędne koszty.

W razie polecania warsztatów (TYLKO BEZ ASO) proszę o ograniczenie do woj.mazowieckiego,chyba że w województwach bezpośrednio graniczących.Mieszkam w Ząbkach powiat wołomiński.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...