Skocz do zawartości

Przeraźliwy pisk w kabinie


DanzigErlajns

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

nie znalazlem podobnego wątku, dlatego przepraszam, jesli juz gdzies sie powtórzył.

 

mam spory problem ze swoim xv (2.0, automat). Przeraźliwie piszczy w kabinie, sygnał wydobywa sie od strony schowka. K/pasażera.  Wysoka, stała częstotliwość, podobna do czujnika cofania. Milknie kiedy samochód sie rozpędza powyzej 50km/H. Przy naciśnięciu hamulca wraca. 

(Do wizyty w serwisie jeszcze kilka dni, uprzedzając ewentualne zlosliwosci:) 

 

zdarzylo sie to komuś? 

 

DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To nie jest tarcie blaszki. To jest sygnał z jakiegoś urządzenia, jak pisałem - podobny do czujnika cofania przy samej przeszkodzie. 

Chyba, że w subaru o kończących sie klockach oznajmia komputer stałym, jednostajnym sygnałem (wysoka częstotliwość). Samochód ma 8 miesięcy i przejechał 7000. 

Edytowane przez DanzigErlajns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka chyba rozwiązana, choc kiedy do samochodu wsiadł mechanik .... zgadnijcie...

Problem zniknął! (Sic!)

Wyszlo na to, ze sobie cos ubzdurałam, wyjechałem z serwisu z niby zdrowym samochodem, ale po drodze pisk odżył:) wyło jak wściekłe.

 

Powrot do serwisu i diagnoza: awaria przednich czujników parkowania. Ściagają jakieś urządzenie i będą jutro naprawiać. I mam nadzieje, że na tym się skończy. 

:)

 

 

 

Edytowane przez DanzigErlajns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero przeczytałem wątek, od razu postawiłbym na przednie czujniki parkowania, gdyż mam podobne zjawisko u siebie, ale występuje rzadko i krótko.

Powód to spływający z auta deszcz, jeśli taka smuga wody trafi na czujnik to mam "pisk" w aucie.

Pytanie podstawowe - czy masz to tylko w deszczowe dni?

Albo masz jakieś paproszki lub ziarenko piasku w jakimś czujniku? Wyłącz przednie czujniki i sprawdź czy problem powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...