Skocz do zawartości

Wymiana żarówek podświetlenia wyłączników w SG


Bednarcm

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, yaroz napisał:

Ja nie polecam. Po pierwsze, że jest trochę rzeźby z otworami bo ledy nie chcą wejść, po drugie już mi parę nie świeci :toobad:

Można wstawić zwykle diody i trochę ustawić na nóżkach :) fakt, ciasno tam, ale to zrobienia. Oczywiście o lutowaniu nie wspomnę :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Zabralem sie dzis za wymiane zarowek podswietlenia przyciskow w sg przedlifcie. Gorny rzad poszedl latwo, wszystko swieci ale mam problem z tempomatem i spryskiwaczem lamp. W tempomacie swieci tylko kontrolka ze jest wlaczony natomiast nie swieci podswietlenie. Tak samo brak podswietlenia w przycisku spryskiwaczy. Nie widze tam nigdzie gniazd z zarowkami, czy to oznacza ze trzeba rozbierac oba przyciski ?

20201216_132709(0).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mulec napisał:

Witajcie. Zabralem sie dzis za wymiane zarowek podswietlenia przyciskow w sg przedlifcie. Gorny rzad poszedl latwo, wszystko swieci ale mam problem z tempomatem i spryskiwaczem lamp. W tempomacie swieci tylko kontrolka ze jest wlaczony natomiast nie swieci podswietlenie. Tak samo brak podswietlenia w przycisku spryskiwaczy. Nie widze tam nigdzie gniazd z zarowkami, czy to oznacza ze trzeba rozbierac oba przyciski ?

20201216_132709(0).jpg

Tak, musisz je całkiem rozebrać. W środku będzie to wyglądać tak

received_378871556531332.thumb.jpeg.beb04b638b83f5d00e11893090e9817d.jpeg

Delikatnie zsuwasz gumki wraz z żarówkami, odwijasz wąsy, wsadzasz nową żarówkę, zawijasz wąsy i składasz wszystko do kupy. Przy składaniu zwróć uwagę przy przycisku Cruise, żebyś trafił pinem w prowadnicę. Identyko jest z przyciskiem świateł awaryjnych. Ja gumkę uszkodziłem i przylutowałem sobie diodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

Tak, musisz je całkiem rozebrać. W środku będzie to wyglądać tak

received_378871556531332.thumb.jpeg.beb04b638b83f5d00e11893090e9817d.jpeg

Delikatnie zsuwasz gumki wraz z żarówkami, odwijasz wąsy, wsadzasz nową żarówkę, zawijasz wąsy i składasz wszystko do kupy. Przy składaniu zwróć uwagę przy przycisku Cruise, żebyś trafił pinem w prowadnicę. Identyko jest z przyciskiem świateł awaryjnych. Ja gumkę uszkodziłem i przylutowałem sobie diodę :)

Ok, czy bac sie ze ze srodka wyskoczy nagle jakas sprezynka i gdzies poleci (czyt. zaginie) ?

Edytowane przez mulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mulec napisał:

A masz moze fotke jak to wyglada wewnatrz przed zalozeniem dekielka ?

Nie jestem pewny, ale jeśli tu tego nie wstawiałem to nie mam. Przed chwilą właśnie poprawiłem jedną żarówkę, bo mi mrygała co chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ozarek napisał:

 fabryczne mają te durne kapturki, które są kompletnie zbędne 

Zgodzę się, że kapturki są durne, ale to one dają kolor, a nie "ikonka" przycisku. Najłatwiej sprawdzić, mając przycisk w ręku, świecąc latarką :)

 

Godzinę temu, yaroz napisał:

 A te z diodą pomarańczowa sygnalizującą włączenie przycisku, też jest pomarańczowy od środka?

Nie jestem pewny, ale do pomarańczowego też są kapturki na żarówki. Jedyne gdzie nie ma kapturka na 100% to przycisk awaryjnych, bo on jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają kapturki, wpisz w Google nr które podałem i znajdziesz fotki. Co ciekawe, dostałem dostawę żarówek z końcówką 020 z ciemnobrązową podstawką, więc kolor podstawki nie jest stały. Po wymianie wsystko pięknie świeci :)

Wysłane z mojego HTC EXODUS 1 przy użyciu Tapatalka

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AdaSch napisał:

. Co ciekawe, dostałem dostawę żarówek z końcówką 020 z ciemnobrązową podstawką, więc kolor podstawki nie jest stały. Po wymianie wsystko pięknie świeci :)
 

Mimo tego i tak polecam ledy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ozarek napisał:

no nie wiem, nie mam już żadnej żeby sprawdzić, ale fabryczne mają te durne kapturki, które są kompletnie zbędne (kolor jest od wew. str. ikonki)

 

jak juz pisalem, wczoraj wymianialem te zarowki.

Kapturki oczywiscie porozpadały sie z temperatury i starosci. Zalozylem zwykle biale zarowki (nie miałem innych pod ręką) i podswietlenie swieci sie na jasno. Nie wiem ja u Ciebie ale u mnie to one wlasnie daja zielony kolor podswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mulec napisał:

Zalozylem zwykle biale zarowki (nie miałem innych pod ręką) i podswietlenie swieci sie na jasno. Nie wiem ja u Ciebie ale u mnie to one wlasnie daja zielony kolor podswietlenia.

To właśnie kapturki dają kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Zgodzę się, że kapturki są durne, ale to one dają kolor, a nie "ikonka" przycisku. Najłatwiej sprawdzić, mając przycisk w ręku, świecąc latarką 

wymieniłem wszystkie żarówki na białe, bez kapturków i wszystko świeci w odpowiednich kolorach.

4 godziny temu, yaroz napisał:

Każdy przycisk ma kolor od wewnątrz? A te z diodą pomarańczowa sygnalizującą włączenie przycisku, też jest pomarańczowy od środka?

w SF tak, w SG głowy za to nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta, bo albo nie było pytania albo źle szukam. Czy przycisk od postojówek na obudowie kolumny kierownicy jest podświetlany ? Jeśli tak, jak się do niego dobrać ?

 

Drugie pytanie o podświetlenie stacyjki, kiedy ono powinno się świecić oraz jak w nim wymienić żarówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta, bo albo nie było pytania albo źle szukam. Czy przycisk od postojówek na obudowie kolumny kierownicy jest podświetlany ? Jeśli tak, jak się do niego dobrać ?
 
Drugie pytanie o podświetlenie stacyjki, kiedy ono powinno się świecić oraz jak w nim wymienić żarówkę ?
Stacyjka swieci się wraz z otwarciem z pilota samochodu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...