Skocz do zawartości

Wymiana żarówek podświetlenia wyłączników w SG


Bednarcm

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Daniel2.0 said:

Tam chyba są takie jeszcze mniejsze lutowane. Trochę trudniejsza sprawa niż w tych na lewo od kierownicy. Tam po prostu wymieniłem żaróweczkę tylko nie mają w sklepach kolorowych i trzeba było zielony kapturek przełożyć ze starej.

żesz w mordę

 

Edytowane przez siwulas71
literóweczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2017 o 21:31, gorion napisał:

Dobra wiadomość za to jest taka, że w SG w panelu klimatronika są już diody.

Dla mnie to zła wiadomość, gdyż nie lubię zielonego podświetlenia. Niestety o tym, że są diody, dowiedziałem się dopiero, gdy go rozmontowałem ;( SMD, więc nie podejmuję się przelutować - zwykłe (przewlekane) od razu bym wymienił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gorion napisał:

Przesadzasz ;) Ja mam dwie lewe ręce i trochę takich elementów już powymieniałem zwykła lutownicą :) Trzeba tylko uważać aby nie uszkodzić ścieżek przy demontażu starych.

Nie twierdziłem, że się nie da, bo ludziska bez problemu lutują SMD, tylko że ja się nie podejmuję - z pewnych względów - ich wymieniać samodzielnie ;)  Napisałem to po to, żeby ci, których najdzie chęć na zmianę koloru oświetlenia, wiedzieli, co ich czeka w którym miejscu. To może niektórym oszczędzić fatygi związanej z demontażem tego i owego - ja przykładowo niepotrzebnie straciłem czas na wymontowanie panelu środkowego... :wacko:  Dzięki poradom z tego wątku odpuściłem sobie np. wymianę podświetlenia wyłącznika awaryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kriskristoffers napisał:

To ściągniesz kapturek z tych ASO ;)

Zwróć proszę uwagę, że ja pisałem o panelu środkowym/zegarku, gdzie podświetlenie jest na diodach SMD - tam nie mam kapturków do ściągnięcia, gdyby tak było, już by ich nie było :)  No i liczniki z "napylonym" zielonym barwnikiem - a tak liczyłem, że może tam też są żarówki z kapturkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbyszek_ napisał:

Tez to zrobiłem dzisiaj i te kondomiki mi się porwały od przeźroczystych żarówek. Dałem zielone i efekt jest taki sam jak @Bednarcm

 

Wciąż z takimi jeżdżę i nadal mnie to drażni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tanim sposobem zrobicie sobie trwałe zielone światełko - to nie majątek, a efekt gwarantuję :)

 

http://www.modelmania.com.pl/product_info.php?products_id=72621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.10.2018 o 21:18, kriskristoffers napisał:

To kapturki czy jednak zielona dioda?

 

s-l640.jpg

W przedliftach są żarówki T4 (4.2/10 mm) jak na zdjęciu powyżej, 3 sztuki. Wczoraj wymieniłem na led :). Ale w poliftowych być może są już wlutowane ledy

Edytowane przez jasiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześc,

super relacja. zmotywowała mnie do wymiany podswietlenia u mnie i tu mam 2 problemy:

niektore zarowki po wymianie bardzo szybko sie przepalaja - po jedny dniu zgaslo grzanie szyby + tempomat

wymienilem tez zarowki w podswietleniu regulacji nawiewu ale tam mocowanie bylo troche inne, a zorowki o  wiekszej srednicy niz oryginalne.. 3 wymienione 2 swieca ale duzo slabiej niz wczesniej bylo a jedna zgasla po 2 dniach...

 

pytanie czy ktos ma symbol jakie zarowki sa w nawiewach i ewentualnie jakie kupic zeby mocniej swiecily a nic nie popalily..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakupiłem zielone i miodowe w kapturkach 1 zł/szt, zobaczę co przyślą....

bo mam wielką ochotę odróżnić przeciwmgielne przednie od tylnej - u mnie oba zielone...

 

PS czy ktoś grzebie w elektryce na tyle by podpowiedzieć jak przerzucić włączanie przednich przeciwmgielnych na dźwignię świateł - zamiast bezwartościowego przełącznika jasności przebiegu?

analogicznie do Toyoty - mega wygodne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2018 o 20:19, Herbert napisał:

czy ktoś grzebie w elektryce na tyle by podpowiedzieć jak przerzucić włączanie przednich przeciwmgielnych na dźwignię świateł - zamiast bezwartościowego przełącznika jasności przebiegu?

analogicznie do Toyoty - mega wygodne!

ponowie pytanko...???

W dniu 4.10.2018 o 10:13, harek napisał:

Niedawno postanowiłem wymienić żaróweczkę w tym przycisku. Zgodnie z powyższą instrukcją postanowiłem „wyhaczyć” sam przycisk – niestety nie jest to proste - nie udało mi się odblokować ząbków zacisków- forsowne podważenie przyniosło spodziewany efekt- przycisk wyszedł, ale na jego bocznej powierzchni pozostały ślady po cienkim śrubokręcie i uszkodzony został jeden zaczep. Sama wymiana żaróweczki (takiej tyciej) przebiegła bez problemu. Na szczęście, po włożeniu przycisku nie widać śladów interwencji a przycisk siedzi solidnie i działa. Przy podważaniu przycisku konieczne było osłonięcie ścianek otworu – cienkim plastikiem, aby ich nie uszkodzić przy pracach !

kolega może powiedzieć gdzie konkretnie są haczyki? góra/bok?

a może ktoś ma fotkę przycisku od spodu...

Bo próba nr 1 nieudana:(, może za bardzo zachowawczo podszedłem do tematu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Herbert napisał:

kolega może powiedzieć gdzie konkretnie są haczyki? góra/bok?

a może ktoś ma fotkę przycisku od spodu...

Bo próba nr 1 nieudana:(, może za bardzo zachowawczo podszedłem do tematu;)

Wymieniałem żaróweczkę w przycisku świateł awaryjnych, korzystałem z instrukcji i zdjęć zamieszczonych przez Malyboss . Zaczepy są po bokach:

5a1b2169d6bed_WycznikAwaryjnych03.JPG.237abc7e4bb59719ef725dae7c0674be.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2018 o 18:37, harek napisał:

Wymieniałem żaróweczkę w przycisku świateł awaryjnych, korzystałem z instrukcji i zdjęć zamieszczonych przez Malyboss . Zaczepy są po bokach:

5a1b2169d6bed_WycznikAwaryjnych03.JPG.237abc7e4bb59719ef725dae7c0674be.JPG

Dzięki... bez instrukcji czy podpowiedzi wymiękłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...