Skocz do zawartości

XIV Zlot Plejad 2017


guma

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 19.06.2017 o 14:50, Dyrekcja napisał:

Przypominam, że oryginalnie była klasyfikacja generalna oraz klasyfikacja dla klasy wolniejszej ( wolnossącej ). Przyczyną była wyłącznie chęć nagradzania także tych, którzy z powodów sprzętowych nie bardzo mają szansę na walkę.

. Założeniem logicznym było, że przy takiej przewadze sprzętowej STI, GT, czy WRX klasie wolnossącej nie dadzą szans.

Jest to fragment wypowiedzi Dyrekcja na temat podziału na klasy w trasie szosowej aby wyrównać szanse tych słabszych do tych mocniejszych.

A ja chciałem zauważyć, że w trasie Tur-Szos też są próby jazdy samochodem na czas i jadąc np Foresterem N/A niewielkie szanse mam uzyskać czas zbliżony do tych co jadą STI, GT czy WRX-em. Zawsze miałem powyżej 150 % najlepszego czyli Taryfę (wniosek jest oczywisty -jeździć nie umiem).

A może by choć trochę wyrównać szanse, ale nie tworzyć nowych klas turbo  czy N/A a zastosować współczynnik np 0,7- 0,8 pomnożony przez czas tych "słabszych" dawałby wynik bardziej porównywalny do tych "mocniejszych"

Edytowane przez grzegorzp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również chciałbym pogratulować @Dyrekcja wspaniałej organizacji jesteście niesamowici oraz podziękować za dodatkowe numery startowe! Całej grupie SilesiaTeam, kolegom i koleżanką na których zawsze można liczyć. Koledze @Premo za wytrzymałość podczas pertraktacji cenowych.

 

Jeszcze raz Pozdrawiam i do zobaczenia za 341DNI.

 

Edytowane przez rufijo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wreszcie chwila czasu, więc pozwolę sobie i ja na parę słów.

Oczywiście dołączam się do podziękowań dla @Dyrekcja ! My, stali bywalcy jesteśmy już trochę rozpieszczeni i lubimy sobie pomarudzić: że to dojazdówki nie takie, że punkty za pytania nie wiadomo skąd, że książki drogowe, itd. Jednak na każdym "nowym" rozmach, organizacja, charakter i przede wszystkim atmosfera tej imprezy robi niesamowite wrażenie! Bez dwóch zdań, nie ma drugiej takiej imprezy w Polsce i jestem przekonany, że szybko nie będzie! Zatem nie ma co narzekać, tylko cieszmy się, że mamy Plejady!

 

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, z którymi udało mi się spotkać i gratulacje dla wszystkich za atmosferę i walkę (oczywiście #beznapiniki;) ), ale rzecz jasna szczególne uznanie dla największych twardzieli, czyli załóg z terenowej

Przede wszystkim pozdrowienia dla tegorocznych pechowców: Iza, Klaudia i Maciek: rzadko, bo rzadko, ale awarie zdarzają się i Foresterom, wiem coś o tym;) na szczęście da się je naprawić i za rok też będą Plejady;)
@GÓRAL z Łodzi jakkolwiek dziwnie to brzmi, pozamiatał nas na łące . @Crazy_Ivan dziękuję za pokazanie, że jest jeszcze przyszłość przed moim Forkiem, w końcu to przy Leone młodzieniaszek  @lansab, jak napisał Góral, lubisz chłopie adrenalinę ;)@Subary Junior team ;) nie patrzyłem jeszcze w wyniki, ale nie wiem jak to możliwe, że nie jesteś na pudle - fajnie się patrzy na Waszą jazdę!

 

Nie będę wymieniał więcej załóg czy osób, bo nie chcę nikogo pominąć, jednak chciałbym jeszcze szczególnie pozdrowić ekipę sędziów! Z emocji zapomniałem o tym wspomnieć ze sceny, ale szacunek za robotę i dobry humor przez cały dzień, nie ważne czy upał, kurz czy pada!

 

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję, że @Dyrekcja zgodził się na przeprowadzenie wśród Plejadowiczów moich badań ankietowych. To dla mnie bardzo ważne i w tym miejscu chciałabym również za to podziękować. 

Dziękuję również osobom z SIP zaangażowanym w tę akcję, szczególnie Pani Joannie Janik, która zajęła się koordynowaniem i pomocą.

 

Wielkie dzięki :D

 

 

Dziękuję również, a może nawet bardziej ;) , wszystkim, którzy te kwestionariusze wypełnili. Dzięki Wam mam teraz co robić w wakacje :mrgreen: ponieważ muszę opracować te wszystkie ankiety jak najszybciej. Bardzo, bardzo Wam dziękuję :D

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał:

Bardzo serdecznie dziękuję, że @Dyrekcja zgodził się na przeprowadzenie wśród Plejadowiczów moich badań ankietowych. To dla mnie bardzo ważne i w tym miejscu chciałabym również za to podziękować. 

Dziękuję również osobom z SIP zaangażowanym w tę akcję, szczególnie Pani Joannie Janik, która zajęła się koordynowaniem i pomocą.

 

Wielkie dzięki :D

 

 

Dziękuję również, a może nawet bardziej ;) , wszystkim, którzy te kwestionariusze wypełnili. Dzięki Wam mam teraz co robić w wakacje :mrgreen: ponieważ muszę opracować te wszystkie ankiety jak najszybciej. Bardzo, bardzo Wam dziękuję :D

 

Tak coś czułem, że to Twoja robota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie dziękuję, że [mention=6]Dyrekcja[/mention] zgodził się na przeprowadzenie wśród Plejadowiczów moich badań ankietowych. To dla mnie bardzo ważne i w tym miejscu chciałabym również za to podziękować. 
Dziękuję również osobom z SIP zaangażowanym w tę akcję, szczególnie Pani Joannie Janik, która zajęła się koordynowaniem i pomocą.
 
Wielkie dzięki
 
 
Dziękuję również, a może nawet bardziej , wszystkim, którzy te kwestionariusze wypełnili. Dzięki Wam mam teraz co robić w wakacje :mrgreen: ponieważ muszę opracować te wszystkie ankiety jak najszybciej. Bardzo, bardzo Wam dziękuję
 

Hmm jak juz wypełniłem to teraz czekam na wspomniane lody ;) o smaku hmm może oscypkowym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, grzegorzp napisał:

A może by choć trochę wyrównać szanse, ale nie tworzyć nowych klas turbo  czy N/A a zastosować współczynnik np 0,7- 0,8 pomnożony przez czas tych "słabszych" dawałby wynik bardziej porównywalny do tych "mocniejszych"

Pamiętajmy, że próby samochodem (własnym) były tylko dwie.

Pierwsza szybka, w której moc, moment, itd były rzeczywiście istotne (ale i tak STI nie dało rady).

Druga techniczna (powtórka z pierwszego stopnia SJS) - 1 bieg i sprawna praca rąk na kierownicy.

 

Myślę, że przy tak niewielkiej liczbie prób nie ma co komplikować "zabawowej" trasy turystycznej.

 

@Aga ankieta miała super wybrany temat :thumbup:

 

10 godzin temu, gekoniasty napisał:

o smaku hmm może oscypkowym

Nie wiem czy w Rzeszowie macie lodziarnie Limoni, ale ich lody oscypkowe są genialne.

(Jesli masz jakieś miejsce w Rzeszowie, to poprosze o namiary - czasem bywam.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:

Nie wiem czy w Rzeszowie macie lodziarnie Limoni, ale ich lody oscypkowe są genialne.

(Jesli masz jakieś miejsce w Rzeszowie, to poprosze o namiary - czasem bywam.)

O, jak na Zwycięzców, to pozdrawiam byłego sąsiada. My (moja i ja) mamy lodziarnię w Przemyślu - Il Fiore, a bliżej w Krośnie lody od Mistrza Polski Juniorów. Oscypkowych nie stwierdzono, ale były limonkowe z pietruszką. Gdyby nie Arłamów, to Przemyśl super nadaje się na Plejady - ale okoliczne ośrodki to późny Gierek. Mielec, Szczucin, Dąbrowa Tarnowska - polecam lodziarnie Dudek.

 

p.s. przepraszam za OT, ale nigdy nie wiadomo, gdzie wyjdzie królik z kapelusza ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MDsuperstar napisał:

Pamiętajmy, że próby samochodem (własnym) były tylko dwie.

Pierwsza szybka, w której moc, moment, itd były rzeczywiście istotne (ale i tak STI nie dało rady).

Druga techniczna (powtórka z pierwszego stopnia SJS) - 1 bieg i sprawna praca rąk na kierownicy.

 

Myślę, że przy tak niewielkiej liczbie prób nie ma co komplikować "zabawowej" trasy turystycznej.

 

 

 

W tym roku próby były tylko dwie, w Dźwirzynie cztery  w tym dwie długie na lotnisku, podobnie w Arłamowie czy jeszcze wcześniej Cedzyna tor w Miedzianej Górze. W większości bez większych szans na równą walkę.

Dodam jeszcze, że były to moje trzynaste Plejady, także nie ma co komplikować nie chcę ale muszę jechać #beznapinki - bo taryfa raczej zapewniona.

Edytowane przez grzegorzp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień niecały po Plejadach minął, a wracając z pracy wieczorem ubieram koszulkę zlotową... symptomatyczne?

Dziękuję wszystkim spotkanym mordeczkom.

Było normalnie dla mnie, tzn. czułem się jak ryba w wodzie. Pierwszy zlot po 10 latach jazdy z plejadami na masce nie rozczarował, mało tego bardzo pozytywnie zaskoczył.

Chociaż żałuję, że nie pojechałem wiele lat temu kiedy kupiłem pierwszy samochód z tym znaczkiem. Pewnie było bardziej kameralnie... co nie jest zarzutem pod kątem obecnych plejad.

Organizacja ludzie i atmosfera świetna.

Marzyłoby się Roztocze w przyszłym roku... ale pewnie nierealne, bo tam brak bazy hotelowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załoga 483 również dziękuje za wspaniałą zabawę i niesamowitą atmosferę

szczególne podziękowania dla @DYREKCJI za zwiększenie limitu załóg, dzięki czemu mogliśmy zadebiutować w plejadach i wrócić z masą pozytywnych emocji :)

 

p.s. tak się zastanawiam, jako że jechaliśmy na końcu stawki, to czy jest szansa że znajdziemy się na jakimś zdjęciu lub filmiku (byłoby super widzieć się szczególnie na próbach czasowych)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, gordon82 napisał:

p.s. tak się zastanawiam, jako że jechaliśmy na końcu stawki, to czy jest szansa że znajdziemy się na jakimś zdjęciu lub filmiku (byłoby super widzieć się szczególnie na próbach czasowych)?

 

Poczekaj na "pełnometrażowy" film, rozprowadzany z magazynem Plejady po kilku miesiącach po Zlocie. :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w Rzeszowie macie lodziarnie Limoni, ale ich lody oscypkowe są genialne.
(Jesli masz jakieś miejsce w Rzeszowie, to poprosze o namiary - czasem bywam.)

Niestety nie kojarzę w Rzeszowie takiej lodziarni :(
Jeśli chodzi o lody w Rzeszowie to przede wszystkim tradycyjne lody w myszce na 3-go Maja - waniliowe z polewą czekoladową, fantastyczne. Polecam również cukiernie Rak i Orłowski na Miodowej, również pyszne wiele smaków ale tradycyjne nie ma żadnych udziwnień ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przetrawić przez tydzień zanim coś napiszę :P

 

Przede wszystkim gratulacje dla Apacza za świetne czasy i 100% skupinia przez całe dwa dni. W tym miejscu również chciałbym wręczyć nagrodę SPIRIT OF THE GAME Sebakianowi, który wykazał się mega sportowym podejściem na PS2 i  podpowiadał nam gdy zobaczył, że pogubiliśmy się na próbie. To jest esencja FAIR PLAY! Dozgonny szacun!

 

Brawo dla Jumpmana za świetną jazdę – widziałem tylko jedną próbę i zbierałem zęby z ziemi.

 

My od PS 4 jechaliśmy z niewpisaną w kartę i protokół taryfą. Mimo luzu i świadomości, że ewentualnych nagród i tak nie odbierzemy, nie udało się dogonić najlepszych :P

 

Przy okazji podziękowań dla Dyrekcji za mega robotę przy organizacji całej imprezy nie może zabraknąć gorzkich słów. Rozmach imprezy powoduje niestety, że organizator skupiając się na kompleksowym przygotowaniu imprezy zapomina o rzeczach przyziemnych. Fatalna organizacja prób sportowych, brak odpowiedniej obsługi prób, PKC które nigdy się nie spinają, odwołane próby i PKC – to są uwagi, o których piszę (mówię) od lat ale nikt tego nie umie/nie chce poprawić. W razie pytań służę onboardami ze wszystkimi opisanymi powyżej sytuacjami. Nie dotyczy to drugiego lotniska w pierwszym dniu Plejad – tam było profi mimo wichury i deszczu z gradem! Próby, na których był Jacek Spentany tez poszły super.

 

 

Pozdrowienia dla wszystkich, z którymi udało się choć słówko zamienić.

Edytowane przez Action
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegorzp z ciekawości - podasz proszę numer startowy?

 

Co do poprzednich lat się na turystycznej się nie wypowiadam, bo ostatni raz na turystycznej byłem chyba w 2011/2012, ale zauważ, że w tym roku:

PS1 - 3/4 stawki ma taryfę (z wiadomych powodów) - gdyby bylo inaczej, rzeczywiście byłby to odcinek, na którym nie masz szans :/

PS2 - XV - równe szanse

PS3 - moim zdaniem odcinek był, krótki i tak jak wspominałem testował mocno umiejętność kręcenia kierownicą. Cały czas na 1. biegu, nie sądzę żeby różnice w mocach były tu istotne. Objechały mnie tu 4 Forki, 2 Levorgi i 2 Legasie, a pozostałe nie-Imprezy zazwyczaj są w odstępie 1-2 sekund.

PS4 - ze schematu wygląda raczej na szybką próbę, ale nie dane nam było się przekonać.

 

Może zamiast wprowadzać jakieś dodatkowe podziały albo przeliczniki na tur-s, lepiej zrobić próby bardziej techniczne - wolniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS3 może moc nie miała znaczenia, ale krótka przekładnia i DCCD które można było rozpiąć w STI już tak ;) 

Ja namachalem się niemiłosiernie w Forku, aż wspomaganie przestawało działać, ale udało się zrobić 27,40. 

Edytowane przez Premo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Action napisał:

W tym miejscu również chciałbym wręczyć nagrodę SPIRIT OF THE GAME Sebakianowi, który wykazał się mega sportowym podejściem na PS2 i  podpowiadał nam gdy zobaczył, że pogubiliśmy się na próbie. To jest esencja FAIR PLAY! Dozgonny szacun!

 

Nie ma sprawy, normalne zachowanie. Dzięki :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...