Skocz do zawartości

Pytania do Moderatorów


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a wstepie - pokaż mi no to palcem gdzie potraktowalem jakiegokolwiek moda jako debila

 

usiłując wcisnąć mi przesłanie, że kilka ogłoszeń na raz z różnymi gratami to nie handel.

i swoja droga bardzo milo z Twojej strony ze przypisujesz kolegom /modom/ jednostke chorobowa zwana debilizmem

 

Moje kontakty z kolegami to jakby nie Twój interes.

Nie wiem co ma do tego określenie prywatny garaż ?? Może mi to wytłumaczysz.

 

O ile masz powyżej 15 lat - nie muszę ;)

Ty masz klopot - Twoj problem - regulamin jest jeden - jezeli nie potrafisz go przestrzegac, zwlaszcza jako moderator - to sorry ale nie nadajesz sie na moda - wiem grubo powiedziane ale taka prawda. SKoro tak dobrze wiesz gdzie jest latwiej / nie wiem tylko co / - to zapraszam na forum fiata albo allegro.

 

Ja mam kłopot? Nie żartuj ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta - wiesz co po lekturze Twojego powyższego postu nie pozostaje mi nic innego - jak sparafrazować Twój poprzedni post - czemu to Ty się nie przeniesiesz na allegro.pl lub forum fiata ?- tam Ci z pewnością będzie łatwiej - jeszcze prostszy regulamin, łatwiej go egzekwować i nie można robić takiej wtopy. :|

 

Powiedz mi zatem czym moje ogłoszenia różnią się od innych z działu kupię - sprzedam ? ?, które nadal wiszą ? ?

 

Albo podeślij mi obowiązujący Ciebie regulamin, bo jakoś nie przypominam sobie bym zgadzał się na inny niż ten, który jest oficjalnie dostępny.

 

Tak mam sporo powyżej 15 lat, nie wciskam Ci żadnego przesłania, nie pisałem CI o Twoich kontaktach z kolegami - sam o tym wspomniałeś przypisując im debilizm :mrgreen:

 

nadal oczekuje odpowiedzi na zadane pytanie ?? Jak nie potrafisz powiedziec to napisz, ze nie potrafisz a nie, tlumaczysz ze osobom powyżej lat 15 nie musisz.

 

Przepraszam ale musze zadać pytanie - co się z Wami dzieje ???? Gdzie to forum zmierza ????

 

Albo mamy regulamin i go przestrzegamy - z jednej i z drugiej strony, albo mamy widzimisie szczura75 i subaryty. A widzę, że ta druga opcja rządzi. Równie dobrze można rzucać monetą. W tej sytuacji posty z działu kupię sprzedam powinny zostać zgłoszone i usunięte :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety - ale możecie nad tym popracować. :mrgreen:

 

Wybaczcie wszyscy, ale zaczęła mnie - i jak się okazuje nie tylko mnie - wybiórczość mocno irytowaćc- więc wypada zastosować zasadę, albo wszsyscy albo nikt. Problem ciągnie się już od czasu elka - i jak do tej pory jest to zamiatanie pod dywan.

Potem wystąpił problem z carfitem.

Albo mamy jasne i przejrzyste zasady, których się trzymamy, albo mamy - jak się okazuje samowolkę i równie dobrze można rzucać monetą. Regulamin jest jaki jest, ale jest. Więc albo mamy jasne zasady, których przestrzegają dwie strony - forumowicze i moderatorzy.

 

I nie chodzi tutaj o to, że straciłem swoje ogłoszenia - bo to nie jest mój cel, graty, które mi zostały mogę sprzedać gdzie indziej - ale chyba w końcu pora wziąść się do roboty.

 

Przecieram szlaki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety - ale możecie nad tym popracować. :mrgreen:
ale chyba w końcu pora wziąść się do roboty

 

no i "step by step" ;)

 

I nie chodzi tutaj o to, że straciłem swoje ogłoszenia - bo to nie jest mój cel, graty, które mi zostały mogę sprzedać gdzie indziej

siekla - tak z czystym sumieniem - może być na PW - wszystko było zdjęte z Twojego furacza albo kupiłeś do niego i koncepcja się zmieniła i sprzedajesz? ale tak wiesz... w 100% szczerze ;)

 

Zrozum czasem i naszą stronę - staramy się jakoś obiektywnie oceniać ogłoszenia i rozstrzygać bazując na regulaminie. Nie siedzimy nikomu w domu, i nie sprawdzamy rachunków zakupu i sprzedaży. Nie jesteśmy urzędem skarbowym. Piotrek widzi po prostu listę ogłoszeń podbitych jedno po drugim i co ma myśleć?

 

A co do równego traktowania (w jednym momencie)- to trochę tak jak z chodzeniem na ryby. Pewnie też byłeś. Ale czy złowiłeś wszystkie za jednym razem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siekla, różnica jest taka, że teraz dotyczy to Ciebie i jak widać nie możesz się z tym pogodzić. Co ciekawie parę osób w sposób pokojowy i kulturalny potrafiło z nami porozmawiać i rozumiejąc intencje Piotrka zaprzestało, bądź maksymalnie ograniczyło działalność w K/S koncentrując się na tym do czego zostało to Forum powołane a więc do towarzysko technicznych pogaduszek.

 

Przecieram szlaki :mrgreen:

 

 

Przykro mi... przed Twoimi lamentami i krzykami były pisane wiersze, kręcone filmy czy teledyski, generalnie to do przecierania szlaków masz jeszcze daleko. Wycofanie się z fochem z Forum też już było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta - wiesz co po lekturze Twojego powyższego postu nie pozostaje mi nic innego - jak sparafrazować Twój poprzedni post - czemu to Ty się nie przeniesiesz na allegro.pl lub forum fiata ?

A jakoś mi tu dobrze ;) Strasznie się spiąłeś a ja przecież wszędzie wstawiałem emotki. Szkoda, że nie potrafisz spojrzeć na problem z perspektywy innej niż czubek własnego nosa. Jak na naszym miejscu odebrałbyś kilka ogłoszeń różnych części w tym samym czasie? Na plejadach rozmawiałem z wieloma użytkownikami, którzy prosili żebyśmy nie podejmowali drastycznych kroków i że wylejemy dziecię z kąpielą. Napisałeś, że masz wstępną koncepcję zmiany regulaminu (to chyba Twoja deklaracja, jak to nie przepraszam) - wyślij mi ją proszę, wierz mi, że temat K/S jest trudniejszy niż widać z perspektywy jednego użytkownika, dlatego każdy pomysł warto przemyśleć. Nie zamykam się w przeświadczeniu własnej racji ale mądrej alternatywy na razie nie widzę (podobnie z resztą jak i reszta modów).

Pozdrawiam i życzę poluzowania warkoczy - stres jest niezdrowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojny - ciekawi mnie tylko dlaczego po 5 miesiącach nagle ogłoszenia zrobiły się sprzeczne z regulaminem - nie wystawiłem ich przeciez wczoraj :mrgreen:

I czym się teraz różniły od ogłoszenia - dajmy na to KRUKA - które było bezpośrednio pod moim ? I tutaj nie ma się z czym godzić.

Na wszystkie moje posty - te dotyczące sprzedaży - to chyba mikro ułamek stanowi - więc trudno to przee wszystkim nazwać działalnością. :mrgreen:

 

Subaryta - ale wybacz - moje ogłoszenia miały przecież ponad 5 miesięcy stażu, dlatego tak wielce mnie zdziwiło, że nagle są sprzeczne z regulaminem. Jestem na forum nie od wczoraj, tylko kilka lat - dodatkowo wykonuję zawód mocno związany z przepisami wszelkiej maści :wink: - więc tym bardziej smieszy mnie i irytuje - jak ktos nagle zmienia reguły bez umówienia się i zapytania czy akceptuję "nowy regulamin" :arrow: szczur75. Wczoraj je po prostu podbiłem do góry - a tu nagle się dowiaduje, że działalność handlową prowadzę. No niestety moje PKD takiej działalności nie obejmuje :mrgreen:

 

Jak kupujesz samochód - to masz określone warunki gwarancji - albo je akceptujesz i przestrzegasz, albo radź sobie sam.

 

Wierz mi, że jestem mocno wyluzowany, rozumiem że dział kupię sprzedam jest trudny, regulamin jest napisany w taki a nie inny sposób - ale skoro obowiązuje, no to niech będzie taki sam dla wszystkich, a taka akcja to strzelanie sobie w kolano. :mrgreen:

 

Jeżeli nie widzisz alternatywy - to tak jak napisałem - wszelkie ogłoszenia sprzedam do zamknięcia - bo przypomina to dziwne metody selekcji :mrgreen: - do wyjaśnienia sprawy.

Fajnie, że jest taki dział, bo czasem ktoś poszukuje gratów, które akurat ma ktos inny - i tak kółko się zamyka. 90 % ogłoszen sprzdaży to części używane - na marginesie regulamin nie zabrania sprzedaży rzeczy nowych.

 

pumex - w odpowiedzi na Twoje pytanie - część rzeczy została zdjęta z któregoś z moich /lub mojej rodziny/ samochodów, część zbierałem przez długi okres czasu, bo miałem w planach budowę imprezy, ale zmieniłem plany i teraz po prostu zajmują mi miejsce w garażu, a komuś może się przydadzą.

 

PS. za moczeniem kija nie przepadam, nudzi mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zęść rzeczy została zdjęta z któregoś z moich /lub mojej rodziny/ samochodów, część zbierałem przez długi okres czasu

brzmi jak "dziupla" ;)

 

PS. za moczeniem kija nie przepadam, nudzi mnie.

no widzisz - a my musimy cierpliwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaryta - ale wybacz - moje ogłoszenia miały przecież ponad 5 miesięcy stażu, dlatego tak wielce mnie zdziwiło, że nagle są sprzeczne z regulaminem.

Nie tyle "nagle" co dopiero po ich uwidocznieniu przez podbicie. Zrozum proszę, że nie da się ogarnąć wszystkich postów, to nie kwestia wybiórczości a zwyczajne braki "kadrowe" ;) i choć prawdą jest:

Na wszystkie moje posty - te dotyczące sprzedaży - to chyba mikro ułamek stanowi

to różnorodność gratów i pochodzenie "z prywatnego garażu" (UWAGA: TU MAM NA MYŚLI CZĘŚCI POCHODZĄCE Z WŁASNYCH SAMOCHODÓW I ZAPASÓW DO NICH POCZYNIONYCH, A KTÓRYCH Z RÓŻNYCH PRZYCZYN NIE BĘDZIEMY STOSOWAĆ DO WZMIANKOWANYCH AUT [no zabij mnie, jaśniej nie potrafię i to pomimo wykształcenia dziennikarskiego ;) ]) budzi, eufemistycznie rzecz ujmując, wątpliwości. Dlatego reakcja mogła być tylko jedna a powtórzenie manewru potraktowano jako prowokację.

Dalej:

Jestem na forum nie od wczoraj, tylko kilka lat

 

Tym bardziej powinieneś wiedzieć czego staramy się unikać i jakie są zagrożenia a wiedząc to unikałbyś tematów narażających to Forum na takie rozmowy jak nasza czy petycja do Dyrekcji (swoją drogą ubawiłem się czytając ten wpis ;) )

dodatkowo wykonuję zawód mocno związany z przepisami wszelkiej maści

 

No ale TO to już na pewno nie moja wina i se wypraszam, o :!: ;) (a tak na serio - współczuję, szczególnie w polskim prawodawstwie)

Wierz mi, że jestem mocno wyluzowany

 

Bardzo mnie to cieszy ;)

rozumiem że dział kupię sprzedam jest trudny

to również ale skoro:

regulamin jest napisany w taki a nie inny sposób

a Ty masz inne zdanie, ponawiam prośbę: daj propozycję (kilka już mamy) i słowo harcerza (nie byłem co prawda ale brzmi fajnie ;) ) będziemy się drapać w saganki i myśleć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozwiązanie problemu działu kupie/sprzedam jest tylko jedno:

 

- Każdy kto chce coś opylić na forumie, musi zapłacić od ceny sprzedaży np 10% modom (na powiedzmy komitet rodzicielski :mrgreen: ).

Jak mody dostaną działe to już nie usuną żadnego ogłoszenia nawet jak ktoś będzie chciał opylić tira tarcz hamulcowych bo... cashin :mrgreen:

 

Gdyby ten projekt wszedłby w życie, przyznam że rozpatrzyłbym plejadowe całonocne prośby Pumexa i Pablonasa abym został modem :mrgreen:

 

Pozdrawiam więcej uśmiechu panowie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ten projekt wszedłby w życie, przyznam że rozpatrzyłbym plejadowe całonocne prośby Pumexa i Pablonasa abym został modem :mrgreen:

 

Nie wiem co wtedy piłeś ale chyba było z przemytu :P

 

Chociaż Twój pomysł całkiem fajny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozwiązanie problemu działu kupie/sprzedam jest tylko jedno:

zamykamy?

 

:mrgreen:

 

przyznam że rozpatrzyłbym plejadowe całonocne prośby Pumexa i Pablonasa abym został modem :mrgreen:

hmmm... tylko nie wiem czy pamiętasz.... ale oferta dotyczyła ARCHIWUM :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Każdy kto chce coś opylić na forumie, musi zapłacić od ceny sprzedaży np 10% modom (na powiedzmy komitet rodzicielski :mrgreen: )

Ty patrz, niby prawnik a mądrze gada...Znaczy jest jeszcze przed Wami przyszłość ;)

Gdyby ten projekt wszedłby w życie, przyznam że rozpatrzyłbym plejadowe całonocne prośby Pumexa i Pablonasa abym został modem

Odpowiednia petycja, załącznik, formularz i sprawa stanęłaby na zarządzie już, powiedzmy...., za jakiś rok ;) A wtedy...no wtedy to byśmy rozpatrzyli ;)

Pozdrawiam więcej uśmiechu panowie

Znaczy, że co? Mam mieć dookoła głowy? To se ne da, nawet na Twoją prośbę ;)

Nie wiem co wtedy piłeś ale chyba było z przemytu :P

To jeszcze z Plejad ;) A tam było wszystko ;)

hmmm... tylko nie wiem czy pamiętasz.... ale oferta dotyczyła ARCHIWUM

I to na kopii Foruma ;)

Pazdrawliajem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo napisał(a):

- Każdy kto chce coś opylić na forumie, musi zapłacić od ceny sprzedaży np 10% modom (na powiedzmy komitet rodzicielski :mrgreen: )

 

Ty patrz, niby prawnik a mądrze gada...Znaczy jest jeszcze przed Wami przyszłość ;)

Mądrze to by było jakby napisał.... 25%...albo 30% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze to by było jakby napisał.... 25%...albo 30% ;)

A ładnie to kolegi się czepiać? Młody jest i w kolektywie nie opatrzony, czasu tu trza Panie, czasu... :D;)

Pazdrawlaijem

 

P.S. Chyba już będę kończył pisanie na dziś żebym jutro nie musiał edytować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo napisał(a):

- Każdy kto chce coś opylić na forumie, musi zapłacić od ceny sprzedaży np 10% modom (na powiedzmy komitet rodzicielski :mrgreen: )

 

Ty patrz, niby prawnik a mądrze gada...Znaczy jest jeszcze przed Wami przyszłość ;)

Mądrze to by było jakby napisał.... 25%...albo 30% ;)

 

Co za hiena... :twisted: droższy od Fiskusa :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez wpis do Dyrekcji ubawił - i nadal bawi - no ale jak się markuje forum - to trzeba wiedzieć co z tego wynika.

 

Jak w podpisie aflinty - każdy problem ma swoje rozwiązanie ...

 

na marginesie - posty podbijałem wielokrotnie na przestrzeni kilku miesięcy - więc nie dało się ich nie zauważyć, nawet przy wspomnianych przez Ciebie brakach kadrowych, zwłaszcza że w międzyczasie zostało usuniętych wiele innych ogłoszeń przez Was.

 

Co do regulaminu - kto wpadł na pomysł zapisu :

Dział Kupię/Sprzedam ma służyć Forumowiczom do prezentowania ofert prywatnych. Prowadzenie działalności handlowej będzie nagrodzone ostrzeżeniem - paskiem (recydywa będzie nagradzana blokadą dostępu do działu). SIP NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEDMIOTY SPRZEDAWANE LUB KUPOWANE PRZEZ FORUMOWICZÓW ZA POŚREDNICTWEM FORUM SIP.

 

?? to niech ten ktoś łaskawie wytłumaczy co miał na myśli pisząc prowadzenie działalności handlowej ? - bo - i tutaj bez żadnej urazy - ale wydaje mi się, że niewielu moderatorów wie co taki zapis oznacza - i interpretuje to sobie bardzo bardzo dowolnie - jak się okazuje.

 

pomijam już fakt, że działalność handlowa - jest lub może być jednym z elementów działalności gospodarczej, ale przede wszystkim trzeba wiedzieć co się pisze:

 

Jedyną legalną definicją działalności handlowej jest ta /przytaczana wielokrotnie przeze mnie, ale nikt chyba nie zrozumiał/ zamieszczona w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 1994 r. w sprawie zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów osób fizycznych - która wskazuje niezbicie, iż za działalność handlową uważa się sprzedaż w stanie nieprzetworzonym nabytych uprzednio produktów (wyrobów) i towarów, w tym również takich, które zostały przez sprzedawcę zapakowane lub zważone w mniejsze opakowania albo rozlane w butelki, puszki lub mniejsze pojemniki.

 

W jaki sposób można zatem prowadzić działalność handlową na forum, skoro forum nie jest nawet platformą aukcyjną, a za jego pośrednictwem nie można zawrzeć umowy sprzedaży ? ? No pomijam fakt, żeby była taka działalność to trzeba coś sprzedać.... - i kółko się zamyka.

 

Dlatego wybaczcie ale podnoszenie przez któregokolwiek moda, że blablablabla punkt 4 regulaminu blablablablabalab - jest i było błędem. Taki zapis jest do wywalenia.

 

Jeżeli SIP sp. z o.o. chce tak chronić swoje interesy, że nie chce aby za pośrednictwem forum były prowadzone działania przez inne osoby lub podmioty o charakterze komercyjnym - to niech to do cholery określi - czego nie chciałby na forum widzieć, na co się pozwala, a na co się nie pozwala. Co nie jest zabronione jest bowiem dozwolone. Bo w ten sposób to możemy siedzieć i biadolić do woli.

 

Moim zdaniem powinniśmy dodac osobny punkt regulaminu dotyczacy ogloszen i ten punkt powinien byc bardzo rozwiniety - unikniemy nieporozumien.

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...