Jump to content

dwudrzwiowa impreza

marcin@klubsubaru.pl

Recommended Posts

Jest szansa, że będę szukał takiego auta jak w temacie - i raczej nie chodzi mi o czarnego złoma, ani tym bardziej o srebrnego by Polish Prodrive - najchętniej dobrze utrzymane 2.5 litra wolnossące, albo inne dobrze utrzymane - silnik nie ma znaczenia...

Pamiętam, że niedawno było coś takiego do kupienia, ale jaki jest stan obecny?

Tutaj jest taki

Pozdrawiam,

Marcin

Chodzi tylko wyglad?

Amerykańskie RS jest po prostu śliczne i niepowtarzalne no i nie trzeba kierownicy przekładać. :) Są za to inne problemy, te same co z innymi samochodami sprowadzonymi z za Wielkiej Wody.

czesc Marcin,

czyzby na papierze juz istnialy plany kolejnej najszybszej i najmocniejszej Imprezy w Polsce? :) tym razem celem jest pewnie granica 3,5 sek i 500KM? :shock:

Anyway - szczerze zycze powodzenia :) z przyjemnoscia zobacze kolejnego wymiatacza "by Marcin C." wygrywajacego w Modlinie :)

Pozdrawiam

Szymon

Reszta i tak do wymiany :twisted: 8) :twisted:

Szczerze mówiąc, to nie musi być dwudrzwiowe - dowolne w naprawdę dobrze zachowanej budzie się nada - jeśli będzie temat, co wyjaśni się za parę(naście) dni.

Marcin, dobrze zachowana buda=raczej bezwypadkowe=zadbane=podzespoły w dobrym stanie=wysoka cena.

Pewnie po zakupie z silnika w najlepszym wypadku zostanie blok, skrzynia, dyfry, może i zawias - wszystko to zmienisz, to idąc takim tokiem myślenia nie lepiej kupić padakę za parenaśćie tysięcy mniej :roll:

czesc Marcin,

czyzby na papierze juz istnialy plany kolejnej najszybszej i najmocniejszej Imprezy w Polsce? :) tym razem celem jest pewnie granica 3,5 sek i 500KM? :shock:

Anyway - szczerze zycze powodzenia :) z przyjemnoscia zobacze kolejnego wymiatacza "by Marcin C." wygrywajacego w Modlinie :)

Pozdrawiam

Szymon

Przy 500KM to do 100 raczej byłoby ok.3 sek a co do 500KM to chyba Marcin powinien planować już 600KM :wink: bo bardzo prawdopodobne jest że uda nam się w naszej ok. 500KM :wink: zrobić na Modlin 1Maja (tylko żeby znowu nic nie padło na godzine przed rozpoczęcie wyscigów) ale na razie testujemy skrzynie od WRX RA wydaje sie być troche za krótka własnie Marcinie jak mozesz to przybliz mi osiągi w km/h swojego autka na poszczególnych biegach jak mozesz oczywiscie.

Marcinie a co zamierzasz z tą 2.5rs zrobić, dorzucić gaz czy stroker na 2.6l

i maxymalne dodmuchanie tego :?: :?: :?:

Ja myślę że on planuje coś o wieele bardziej ambitnego i to 2.5 z 2.5RS poleci won ;-)

Gaz i maksymalne dodmuchanie? Hmm, nie całkiem, nie chciałbym żeby mi silnik padał kilka razy na sezon... Jeśli będę robił to auto to tak, żeby jeździło długo i dobrze. Generalnie mówiąc - ja jestem przeciwnikiem prostych (prostackich niekiedy) rozwiązań i uważam, że nie da się robić dobrze i tanio...

Na razie moja srebrna jeszcze nie sprzedana, więc nie wiadomo, czy będzie temat dwudrzwiowej, czy też będę mógł jeszcze pojechać 11.xx w Modlinie tym autem co mam.

Maniek, życzę powodzenia z 500KM - jaką dmuchawę w końcu kupiliście?

A co do biegów, to przy ograniczniku obrotów ustawionym na 7500 i tej skrzyni którą mam to wygląda tak:

1 - 61

2 - 103

3 - 150

4 - 200

5 - 263

Na kolach w seryjnym rozmiarze 205/50/16.

Jeżeli podasz mi inny rozmiar kół i przełożenia swojej skrzyni to podam ci dokładne dane dla innej konfiguracji.

Moim celem jest kończenie 1/4 na odcieciu 4 biegu. Przy dobrym starcie powinno to dać czasy rzędu 11.7.

Moim zdaniem czasy do 100 rzędu 3 sekund to mrzonka na cywilnych oponach.

Gaz i maksymalne dodmuchanie? Hmm, nie całkiem, nie chciałbym żeby mi silnik padał kilka razy na sezon... Jeśli będę robił to auto to tak, żeby jeździło długo i dobrze. Generalnie mówiąc - ja jestem przeciwnikiem prostych (prostackich niekiedy) rozwiązań i uważam, że nie da się robić dobrze i tanio...

Na razie moja srebrna jeszcze nie sprzedana, więc nie wiadomo, czy będzie temat dwudrzwiowej, czy też będę mógł jeszcze pojechać 11.xx w Modlinie tym autem co mam.

Maniek, życzę powodzenia z 500KM - jaką dmuchawę w końcu kupiliście?

A co do biegów, to przy ograniczniku obrotów ustawionym na 7500 i tej skrzyni którą mam to wygląda tak:

1 - 61

2 - 103

3 - 150

4 - 200

5 - 263

Na kolach w seryjnym rozmiarze 205/50/16.

Jeżeli podasz mi inny rozmiar kół i przełożenia swojej skrzyni to podam ci dokładne dane dla innej konfiguracji.

Moim celem jest kończenie 1/4 na odcieciu 4 biegu. Przy dobrym starcie powinno to dać czasy rzędu 11.7.

Moim zdaniem czasy do 100 rzędu 3 sekund to mrzonka na cywilnych oponach.

Nie mogliśmy się zdecydować ale w końcu znależliśmy kompromis i wybór padł na to http://www.axronline.com/store/show_pro ... id=3712063

własnie nie znamy przełożeń i to jest nasz problem ale z tego co mi podałes to przełożenia są w naszej krótsze więc niewiem czy to dobry wybór na 1/4mili w ponidziałek spróbuje zmierzyć je na gtech pro comp aha załozylismy nowy FMIC i w tygodniu powinien dojśc kolektor Borla nad wałkami sie jeszcze zastanawiamy...

oki tak sprawdze a co do przełozenia głównego to jest 4.111 a co do dmuchawki to podają że przy optymalnej konfiguracji reszty podzespołów silnika jest osiagalne 500KM zobaczymy jak bedzie w praktyce o ile skrzynia wytrzyma i nie bedzie za krótka bo tak jak mówisz 210 km/h nie wygląda zbyt optymistycznie

Dzisiaj rano wsiadłem w auto i podjechałem do komisu, w którym stoi dwudrzwiowa impreza. Jednak jak moje emocje bardzo szybko się ostudziły jak zobaczyłem z bliska tą imprezę. Dookoła malowana, nie wiem jak z dachem bo był brudny ale za to były na nim odpryski i troche rdzy. Cena okazała się mocno przesadzona więc nawet nie prosiłem o odpalenie.

Adam - byles w tym komisie kolo Carmana?

Ja tez ja ogladalem i (moze to kwestia nastawienia) nie odnioslem jakos bardzo negatywnego wrazenia.

A moze wiecie cos o jakiejs innej takiej imprezie?

Tak, byłem. Może to dlatego odniosłem złe wrażenie bo jestem uczulony na to jak samochód jest prawie cały malowany, wręcz nie nawidze tego.

Cięzko jest w takim wypadku ocenić co naprawdę mu dolegało. W Twoim przypadku szukał bym idealnej zewnętrznie bo reszta i tak do wymiany na lepsze/mocniejsze/wydajniejsze :-)

Co innego jak ktoś musiał doprowadzać auto do porządku i zrobił to profi.

Wydaje mi się, że Cossie Azraela jest dobrym tego przykładem.

Szkoda tylko, że imprez 2D jest w naszym kraju znikoma ilość i trudno będzie znaleźć coś idealnego :(

Niestety nie posiadam informacji o jakiejś innej 2D imprezie, która byłaby do sprzedania.