Skocz do zawartości

Prośba o diagnozę problemu z obrotami


maskun

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jak ściągałeś to i czyściłeś to serio benzyna eks.
 

 

Serio serio zwyczajną ekstrakcyjną. Jak jest jakiś nagar który nie puszcza to pomóż sobie delikatnie skalpelkiem.

Nie wiem co dają takie środki, nie używałem nigdy, może i mają jakieś magiczne właściwości lub dodają plus 10 do mocy, ale jak dla mnie do tego konkretnego zabiegu wystarczy benzyna.

 

A uszczelkę to pewnie że zmień od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy Ty masz LPG i te objawy występują na Pb i LPG?

 

tak mam od niedawna LPG ale po montażu nic się nie zmieniło(narazie 8tyś zrobione)  - LPG jest niezauważalne a spadki obrotów są na jednym jak i drugim paliwie i to od 2 tyg dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po zdemontowaniu przepustnicy wziąłem się za ostre czyszczenie benzyną i efekt nie był jak lustro bo benzyna nie dała rady - jednak specjalny rozpuszczalnik byłby pewnie mocniejszy. Ogólnie jednak dużo syfu zeszło i teraz faktycznie nie ten samochód. Lepiej jeździ niż go kupiłem - reakcja natychmiastowa na gaz i obroty też równe.

Oczywiście jak włączam wsteczny i dodaje gazu i puszczam spadek obrotów jest bardzo duży - zawsze tak miałem ale to nie istotne bo teraz i tak jest poezja.

Na sprawdzenie luzów zaworowych na wiosnę i tak się umówię - na pewno do Carfit'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz? Mówiłem że przepustnica. Lustra z tego nie zrobisz raczej, a czy efekt byłby lepszy jak byś użył środków jakichś? Nie jestem przekonany, ale sprawdź następnym razem.

P.S. Luzy zaworowe też dasz radę sam sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry efekt daje środek do czyszczenia MAFa. Ew. najpierw zgrubnie można oczyścić benzyną lub czymś podobnym.

A u mnie, pomimo karbu brudu na gardzieli przy klapce, wyczyszczenie przepustnicy nic nie dało (poza świadomością, że teraz jest czysta ;))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2017 o 09:35, palmall napisał:

P.S. Luzy zaworowe też dasz radę sam sprawdzić

No tutaj fantazja Cie poniosła :-) albo nie doczytałeś że mam DOHC. Swego czasu chciałem świece wymienić to nawet ręki tam nie umiałem wcisnąć  :-D i oddałem do dobrego Magika i wiadomo zrobili. Z zaworami do N.Sącza pojadę.

[...] czysta przepustnica to naprawdę inne auto...będe to robił co 50tyś bo teraz ogólnie natychmiastowa reakcja na gaz nawet na całkiem zimnym silniku a myślałem ze to potencjometr gazu itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...