Skocz do zawartości

Air Bag TAKATA- wymiana napełniacza przedniej poduszki powietrznej pasażera


DZIAŁ TECHNICZNY

Rekomendowane odpowiedzi

Matias, chętnie poznam dobry serwis we Wrocławiu :)

 

Dopytuję sie o wymiane od lipca, serwis dwukrotnie obiecywał że oddzwoni i skończyło się tym, że ja musiałem sam dzwonić po raz kolejny. Ostatecznie sie udało i mam wymiane zaplanowaną na połowe stycznia, panowie powiedzieli że potrwa to ok. 4h, więc jak komus zrobili to w 1,5 h to szacunek. Pewnie to kwestia dostepu do poduszki, może w MY08 jest gorzej niż w hawkeye :)

Ale faktycznie troche mnie dziwi standard - a raczej jego brak - w serwisach w sytuacji gdy jakby nie patrzeć jest jakies niebezpieczeństwo i dostawca po prostu schrzanił (zreszta jak widać po innych markach to juz "standard", że coraz więcej komponentów jest wadliwych, ktos nie przetestował itp, ale wiadomo, ma byc szybko i tanio :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Bardzo przepraszamy za zwłokę w odpowiedzi na pytania dotyczące dostępności części wymaganych do usprawnienia systemu napełniania poduszki powietrznej pasażera firmy Takata.

Niestety rozmiar prowadzonej akcji spowodował braki w dostępności tych części. Obecnie zrealizowano ich dostawę i części są dostępne dla naszych dealerów. Bardzo prosimy o kontaktowanie się z ASO Subaru w celu uzgodnienia dogodnego terminu prewencyjnej wymiany napełniacza czołowej poduszki powietrznej pasażera.

Raz jeszcze przepraszamy za powstała sytuację.

Dział Techniczny

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W środę byłem u Adamskiego w sprawie wymiany napełniacza.

Zostałem poinformowany, że części cały czas nie ma. Muszę

dodać, że kontaktowałem się z nimi w sierpniu lub wrześniu, miał

ktoś oddzwonić i oczywiście zero kontaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2018 o 21:43, doctoreq napisał:

W środę byłem u Adamskiego w sprawie wymiany napełniacza.

Zostałem poinformowany, że części cały czas nie ma. Muszę

dodać, że kontaktowałem się z nimi w sierpniu lub wrześniu, miał

ktoś oddzwonić i oczywiście zero kontaktu.

 

Po skontaktowani się z klientem sprawa załatwiona pozytywnie - klient umówiony na wizytę.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Chyba niekoniecznie. W pierwszej akcji dostałem zawiadomienie z SIP o konieczności wymiany poduszki w RC06. Stało się. Po jakimś czasie następny list o wymianie poduchy w STI08. Za co pełen szacun dla SIP. Nie jestem pierwszym właścicielem, a jednak mnie odnaleźli. W STI także wymieniona, choć trwało to trochę - zatory z dostawami z Takaty. Dziękuję za opiekę ze strony SIP. Oby tak dalej. Konkretnie to u Pana Andrzeja Kopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja, dzięki akcji serwisowej udałem się w zeszłym roku do ASO na usunięcie usterki.

Początkiem maja miałem dość poważny wypadek samochodowy (samochód zepchniety z drogi udeżył w rów następnie rolował). Po wszystkim, odbierając "wrak" moja uwagę przykuł przednie poduszki powietrzne, a włąsciwie ich niezadziałanie. Pytanie, czy siła udeżenie z przodu byłą za mała, czy jednak z tymi poduszkami ciagle jest coś nie tak?

 

IMG_2028.JPG

IMG_2030.JPG

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowałem się tą akcją i sprawdziłem VIN wchodząc w link z początku posta - kwalifikuje się do wymiany, więc dziś od rana obdzwoniłem kilka ASO w Warszawie.

Mój nr VIN nie znajdował się na ich listach, więc zadzwoniłem do Centrali, aby rozwiać swoje wątpliwości. Okazało się, że wadliwy element został rok temu wymieniony (auto sprowadzone pół roku temu ze Szwajcarii) a Centrala potwierdziła mi nawet gdzie i przy jakim przebiegu. To tłumaczy obecność VIN z poziomu wyszukiwarki i brak go na listach w ASO. Może ktoś z Was miał podobna sytuację (brak VIN w ASO a obecność z poziomu wyszukiwarki).

Kolejna cenna informacja dla tych co dzwonią po ASO, aby wybadać termin i dostępność w różnych miejscach. Zwykle podaje się im numer telefonu oraz VIN i czeka na kontakt... Jednak jeśli dwa serwisy zamówią Wam ten element to żaden z nich go nie dostanie. Tak jakby jedno zamówienie zblokowało drugie, stąd możliwe niekończące się terminy oczekiwania i ciągły brak zamawianego elementu. Nie znane są też terminy dostaw elementów od Takata (brak możliwości podglądu przez Centrale) więc bezcelowe wydaje się pytanie o terminy. Trzeba nie dublować zamówień i czekać cierpliwie na swoją kolej. Dojdzie element to zadzwonią i wymienią.

Mam nadzieję że te informację mogą być przydatne.

Pozdrawiam

PS: Czemu poduszka nie zadziałała przy takim uderzeniu @zielony - może się ktoś wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Pytanie do @DZIAŁ TECHNICZNY

We wrześnie 2018 r. kupiłem Subaru Imprezę Outback Sport z USA. Samochód był objęty akcją serwisową na terenie Stanów Zjednoczonych  (wezwanie do serwisu 2016.06.10), jednakże samochód od 2013 r. zarejestrowany był na terenie Niemiec. Jaka jest możliwość sprawdzenia czy w w/w samochodzie została przeprowadzona akcja serwisowa, jeżeli nie to czy samochód zostanie objęty naprawą na terenie Polski, czy akcja naprawcza jeszcze obowiązuje.

Z poważaniem

Tomaszewski Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem już wracać do tego tematu(choć wydaje mi się, że tłumaczenie @aflinta jest dość lakoniczne- bo uszkodzenia przodu samochodu wskazują, że jakaś sila jednak tam zadziałała ;) ) Ale chciał bym sie podzielić jeszcze jedną dziwną sytuacją (mimo, że temat dotyczy poduszek) a mianowicie, że w trakcie "rolowania" rozłożyły się oba przednie fotele. zdj poniżej.  Po rozłożeniu się foteli, pasy bezpieczeństwa już nie spełniały swojej roli... Wolę już nie myśleć, co by sie stało z osobami które czasem siędzą na tylnym fotelu.

MMIN1363.thumb.jpg.bfc944c8ae316b23ff01e8e6538952a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Podziękowania dla Subaru Import Polska i Grafix Białystok za wykonanie, w ramach akcji przywoławczej, wymiany poduszki pasażera oraz jeszcze  2 " drobnych" spraw. Dziękuję, bo było fachowo i sympatycznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam mieszane odczucia po kontakcie z dwoma ASO subaru w sprawie akcji serwisowej. Moj VIN jest w bazie danych.

ASO na Pomorzu, przyjęło zgłoszenie (bylem osobiscie) w lipcu 2017 roku. Zero kontaktu, po paru miesiącach dzwonię i pytam. Pan zdezorientowany mowi, ze oddzwoni. Nigdy nie oddzwonił. 

ASO na południowo-zachodniej części Polski (bardzo chwalone poniekad). Pisze maila 2 września 2019 roku, ze chcialbym sie umowic i ze chcialbym aby to bylo w dowolnym terminie dla ASO w drugiej połowie października. Dostaje odpowiedz, że mają zamknięty grafik i mam się przypomnieć w połowie października.  Jak mam to rozumiec? Że mają tyle zleceń na poduszki, ze nie moga mnie wpisać do grafiku, czy że mają takie obłożenie, że nawet oleju bym u nich nie zmienił w najbliższych miesiącach?

 

Rozumiem, ze czesci trzeba zamówić, no wiec wlasnie chcialbym uslyszec, ze zamowic mozna, że czas oczekiwania taki i taki. Odpowiedz w stylu prosze sie przypomniej w połowie października (za 1,5 miesiaca jest delikatnie mówiąc średnia).

 

Odnosze wrazenie, z czynności nieodpłatne to kula u nogi dla serwisu i sprawa marginalizowana.

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawostka dla wlascicieli Subaru USDM... Ostatnio dostalem wezwanie od SOA na akcje serwisowa poduszek powietrznych w swoim 2009 STI oraz 2007 OBK 2.5i.  CIekawe jest to ze obydwa auta byly juz wczesniej objete taka akcja, i poduszki byly wymienione, a teraz beda wymienione poduszki ktore SOA kazala zalozyc poprzednio...

 

Problem jest opisany tak ze, elementy poduszki moga rdzewiec w wilgotnym klimacie, a nastepnie przy uruchomieniu poduszki moga eksplodowac (w sposob niezamierzony rozumiem).

Edytowane przez Eryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem listowne zawiadomienie od Subaru o akcji serwisowej  w sprawie sprawdzenia poduszki pow. pasażera. Jestem umówiony na poniedziałek :) w serwisie Grafix w Białymstoku . Mają sprawdzić jeszcze przewody hamulcowe (też była podajże akcja przywoławcza) oraz pompę paliwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, przemo76 napisał:

u mnie w outbacku akcja wiąże się z demontażem deski. Odpuszczam, nie wierzę że złożą jak w fabryce.

 

Który MY? Bo mnie też to czeka i zastanawiam się czy robić,jeżeli faktycznie trzeba deskę wywalać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...