Skocz do zawartości

Legacy IV H6 - "dziwny" błąd


ummagumma

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż będę szukał używanego sterownika, a jak się nie uda to zostanie używana skrzynia bo z tego co pamiętam to koszt nowego sterownika jest chyba jakiś kosmiczny. I jeszcze jedno pytanie; czy nazwa sterownik skrzyni występuje naprzemiennie z komputer skrzyni czy to dwa różne elementy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ummagumma napisał:

Zostawiłem auto u mechanika żeby mi sprawdził procedurę diagnostyczną przy błędzie 0715

 

a co do tej pory robiłeś z tym błędem? Błąd sugeruje że jest problem z obwodem czujnika prędkości wejściowej , ale również może to być problem z samym czujnikiem. Nie wiem czemu koledzy sugerują tutaj wymianę sterownika czy też któregoś z elektrozaworów. Sprawdzałeś wszystko według wytycznych które umieściłem wcześniej?

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory sprawdziłem tylko ten pierwszy czujnik. Mechanik sprawdza według wytycznych, po weekendzie będę miał diagnozę. A zacząłem przyjmować najgorszy ze scenariuszy na wszelki wypadek, bo muszę zlikwidować problem pod koniec miesiąca. I zacząłem się powoli rozglądać za skrzynią. Oby nie było trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ummagumma napisał:

koszt nowego sterownika jest chyba jakiś kosmiczny

W ASO ok 7000 zł ,

 

40 minut temu, ummagumma napisał:

nazwa sterownik skrzyni występuje naprzemiennie z komputer skrzyni czy to dwa różne elementy?

 

w starszych skrzyniach AT 4EAT był osobny sterownik skrzyni najczęściej zintegrowany z ECU silnika , można było osobno kupić zawory wykonawcze , w nowszych ( jak u Ciebie ) jest cały moduł sterujący zintegrowany z elektrozaworami hydraulicznymi na jednej płycie , to samo w skrzyniach CVT .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko pięknie ładnie , ale to stary typ skrzyni , gdzie można zamawiać pojedyncze części , moim zdaniem w @ummagumma jest zintegrowane , ale w celu werifikacji trzeba podać VIN , wtedy będzie pewność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lutek34 napisał:

no nie wiem, wydaje mi się że piszemy o skrzyni 5EAT

ja też nie wiem , VIN  wszystko pokaże , ale dziś już nie dam rady :) , mam inne priorytety , bawcie sie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia 5EAT. Będę wdzięczny za dodatkowe informacje. Pozdrawiam 
Wpierw zrób dobrą diagnostykę, jak nie masz żadnych mechanicznych stuków, szumów czy uślizgów, to ten błąd nie wskazuje że skrzynia jest do remontu.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ummagumma napisał:

przy redukcji z 3 na 2 z tego co zaobserwowałem słychać mocne stuknięcie.

 

Jak są złe odczyty z czujnika, to mogą skutkować różnymi anomaliami w pracy skrzyni, zrób diagnostykę w warsztacie który kuma te skrzynie. Jak ten mechanik  nie znajdzie powodu wyskakiwania tego błędu albo będzie wciskał kit że skrzynia do remontu, to może podjedż do ogólnie polecanego warsztatu w Jóżefowie, z Kielc masz niedaleko. Ja przy demontażu skrzyni uszkodziłem właśnie ten czujnik o czym pisałem w tym wątku i miałem ten sam błąd co Ty P0715

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2017 o 10:37, ummagumma napisał:

Skrzynia 5EAT. Będę wdzięczny za dodatkowe informacje. Pozdrawiam 

I jest tak jak pisałem, masz zintegrowaną płytę sterującą i nie można zamówić żadnego zaworu osobno :(, tylko z całą płytą. nr. części 31705AA4309L cena w ASO 7557 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ummagumma napisał:

Carfit, dzięki za informację. No cóż, zakup płyty w ASO zdecydowanie odpada w moim przypadku :)

 

Nie zawracaj sobie głowy płytą sterującą, bo wątpliwe jest żebyś miał z nią problem, ale jak lubisz się zamartwiać na zaś to już Twoja sprawa.

Co do płyty to można to zweryfikować po zrzuceniu miski, jak filtr jest metalowy to raczej jest możliwość podmiany elektrozaworów a jak plastikowy to już wygląda to gorzej.

Tutaj masz porównanie tych dwóch płyt https://akpp.pl/gidravlitcheskiy-blok-upravleniya-akpp-5eat

A co do ceny to może nie jest tak źle ;-) https://parts.bestbuysubaru.com/p/Subaru__/VALVE-ASSEMBLY-CONTROL/49501836/31705AA4309L.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to już dawno sprawdziłem. Na 4 biegu oba czujniki pokazują identyczne wartości.

Okazuje się ze czujnik prędkości jest jednak uszkodzony. Orientuje się ktoś gdzie można go dostać? I czy istnieje jakis zamiennik? Bo z tego co wiem to moja cześć była Mitsubishi. 

 

 

Edytowane przez ummagumma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 15:38, lutek34 napisał:

 

Nie zawracaj sobie głowy płytą sterującą, bo wątpliwe jest żebyś miał z nią problem, ale jak lubisz się zamartwiać na zaś to już Twoja sprawa.

Co do płyty to można to zweryfikować po zrzuceniu miski, jak filtr jest metalowy to raczej jest możliwość podmiany elektrozaworów a jak plastikowy to już wygląda to gorzej.

Tutaj masz porównanie tych dwóch płyt https://akpp.pl/gidravlitcheskiy-blok-upravleniya-akpp-5eat

A co do ceny to może nie jest tak źle ;-) https://parts.bestbuysubaru.com/p/Subaru__/VALVE-ASSEMBLY-CONTROL/49501836/31705AA4309L.html

 

 

 

sorry ale nie wiesz o czym piszesz , Tribeca to nie Legacy , mimo prawie tych samych silników , skrzynie , sterowanie są inne , wszystko jest inne i  nie każdemu psu jest burek .... :(. Wszystko sprowadzasz do TRB , gdzie jesteś właścicielem ,  TRB , a to taki amerykanski troche wymysł , trochę archaiczny , i nie mający prawie nic wspólnego z wersją EU innych modeli SUB . więc sorry ale Twoje diagnozy , trafne czy mniej , są niestety kulą w płot , i lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd , bo to ich sporo może kosztować . Powiedziałem forumowiczowi co najlepiej zrobić , oprócz kupna nowej płyty , wiem nie jest to łatwe , ale do zrobienia , a Ty dalej swoje ........

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
sorry ale nie wiesz o czym piszesz , Tribeca to nie Legacy , mimo prawie tych samych silników , skrzynie , sterowanie są inne , wszystko jest inne i  nie każdemu psu jest burek .... . Wszystko sprowadzasz do TRB , gdzie jesteś właścicielem ,  TRB , a to taki amerykanski troche wymysł , trochę archaiczny , i nie mający prawie nic wspólnego z wersją EU innych modeli SUB . więc sorry ale Twoje diagnozy , trafne czy mniej , są niestety kulą w płot , i lepiej nie wprowadzaj ludzi w błąd , bo to ich sporo może kosztować . Powiedziałem forumowiczowi co najlepiej zrobić , oprócz kupna nowej płyty , wiem nie jest to łatwe , ale do zrobienia , a Ty dalej swoje ........
Najważniejsze że Ty wiesz o czym piszesz i sugerujesz wymianę płyty sterującej, przy uwalonym czujniku prędkości wejściowej. Jak większość mechaników próbujecie zagmatwać temat tylko po to żeby można było wyrwać z klienta jak najwięcej kasy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lutek34 napisał:

Najważniejsze że Ty wiesz o czym piszesz i sugerujesz wymianę płyty sterującej, przy uwalonym czujniku prędkości wejściowej. Jak większość mechaników próbujecie zagmatwać temat tylko po to żeby można było wyrwać z klienta jak najwięcej kasy.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Lutek34 , proszę , nie ośmieszaj się ....... zobacz gdzie jest ten czujnik , co powiedziałem , co podpowiada VIN , jak to można inaczej zrobić a potem sie zwyczajnie zamknij jak nie wiesz o co chdodzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek34 , proszę , nie ośmieszaj się ....... zobacz gdzie jest ten czujnik , co powiedziałem , co podpowiada VIN , jak to można inaczej zrobić a potem sie zwyczajnie zamknij jak nie wiesz o co chdodzi 
Nie będę bił piany, poczekam aż autor wątku napisze co było przyczyną i co pomogło a do tej pory to ty też się zamknij.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...