Skocz do zawartości

Skrzynia biegów i je trwałość


bebza

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

dziękuję za odpowiedzi w temacie świateł - drążę temat dalej ponieważ jestem szczerze i poważnie zainteresowany zakupem tribeci - a tu kolejny zong w sensie watpliwości.....

 

Właśnie od koleżanki z pracy usłyszałem nie kupuj!!!!

 

Powiedziała tak - "Znajomy mi odradzał, nie posłuchałam i teraz właśnie tribeca stoi od 2 miesięcy u mechaniora czekając na skrzynię płynącą z USA...w Polsce ponoć nie do kupenia"

 

Dzwonię do kolegi, który popełnił ostatnio zakup legacy w "tfu" dieslu i doinwestował do auta ze 25 kPLN w wymianę śilnika, a on mówi takie 3 sztuki stoją w zaprzyjaźnionych warsztatach czekając na skrzynie... NIE KUPUJ!!!!

 

Jak to jest z tymi skrzyniami??? Czy wersje EU miały w standardzie chłodnice skrzyni lub nie? Kurde, strasznie mi się to auto podoba, nawet nie jest dla mnie problemem jak coś się sypnie i przyjdzie zapłacić parę plnów - wiadomo, auto nie będzie nowe, ale perspektywa szukania i czekania na części z USA 2 miechy trochę mnie zniechęca....

Te skrzynie to syf, czy tylko zgodnie z zasadą dobrego nikt nie chwali a gówno każdy krytykuje - wypowiadają się Ci "nieliczni", którzy mieli pecha?

 

Dodam tylko, że przymierzam się do wersji 3.6 - nie wiem czy w 3.0 skrzynka ta sama. Ta walnięta skrzynia znajomej to właśnie przy silniku 3.6

 

Pozdro,

bebza

Edytowane przez bebza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Właśnie od koleżanki z pracy usłyszałem nie kupuj!!!! Powiedziała tak - "Znajomy mi odradzał, nie posłuchałam i teraz właśnie tribeca stoi od 2 miesięcy u mechaniora czekając na skrzynię płynącą z USA...w Polsce ponoć nie do kupenia"

 

spytaj się koleżanki, co takiego się stało w skrzyni, że trzeba sprowadzać z US zamiast remontować w PL? Zależy jak skrzynia była eksploatowana i serwisowana, wszystko można zarżnąć,  manuala też można zarżnąć, nie wspominając o sprzęgle.

 

Podczas jednostajnej jazdy z zapiętym lock upem, nie ma znaczenia z jaką prędkością jedziemy. Możemy jechać nawet 200km/h, lock up zapięty  i nic nie generuje większego nagrzewania się skrzyni, a największym zagrożeniem dla ASB jest właśnie przegrzanie oleju, który głównie nagrzewa się przez konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dziękuję za odpowiedzi w temacie świateł - drążę temat dalej ponieważ jestem szczerze i poważnie zainteresowany zakupem tribeci - a tu kolejny zong w sensie watpliwości.....

 

Właśnie od koleżanki z pracy usłyszałem nie kupuj!!!!

 

Powiedziała tak - "Znajomy mi odradzał, nie posłuchałam i teraz właśnie tribeca stoi od 2 miesięcy u mechaniora czekając na skrzynię płynącą z USA...w Polsce ponoć nie do kupenia"

 

Dzwonię do kolegi, który popełnił ostatnio zakup legacy w "tfu" dieslu i doinwestował do auta ze 25 kPLN w wymianę śilnika, a on mówi takie 3 sztuki stoją w zaprzyjaźnionych warsztatach czekając na skrzynie... NIE KUPUJ!!!!

 

Jak to jest z tymi skrzyniami??? Czy wersje EU miały w standardzie chłodnice skrzyni lub nie? Kurde, strasznie mi się to auto podoba, nawet nie jest dla mnie problemem jak coś się sypnie i przyjdzie zapłacić parę plnów - wiadomo, auto nie będzie nowe, ale perspektywa szukania i czekania na części z USA 2 miechy trochę mnie zniechęca....

Te skrzynie to syf, czy tylko zgodnie z zasadą dobrego nikt nie chwali a gówno każdy krytykuje - wypowiadają się Ci "nieliczni", którzy mieli pecha?

 

Dodam tylko, że przymierzam się do wersji 3.6 - nie wiem czy w 3.0 skrzynka ta sama. Ta walnięta skrzynia znajomej to właśnie przy silniku 3.6

 

Pozdro,

bebza

 

 

Nie słuchaj bzdur - wskaż mi markę w której nic się nie psuje. Kwestia jest taka w ilu procentach, poczytaj to forum i oceń sam ilu ludzi i jak często boryka się ze skrzynią biegów (ASB). Po za tym auta robione na stany to mają być auta mocne z mocnym silnikiem i mocną skrzynią biegów a nie jakieś tam pitu pitu, bo tam motoryzacja to nie Europa i ludzie mimo trendu proekologicznego i zmniejszania pojemności w autach lub przejścia na elektrykę lubią mieć pod pedałem gazu tyle że silnik ma pięknie mruczeć a przyspieszenie wciskać w fotel. Do tego trzeba mocnego układu napędowego, gdyby było inaczej i Tribeca była by awaryjna nikt by w Stanach tego nie kupował bo mają swoje marki. Trzeba też dodać, że Tribeca to produkt głównie z myślą na Stany taki był priorytet a nie na Europę, na Europę to tak przy okazji bo tutaj też jest odsetek ludzi co lubią wygodę dużych suvów. Nawet nazwa - „Tribeca”  to część Dolnego Manhattanu w Nowym Yorku. Jest to obszar ograniczony ulicami: Canal Street, West Street, Courtlandt Alley, Broadway, Chambers Street. Nazwa TriBeCa pochodzi od pierwszych liter Triangle Below Canal Street. 

Japończyków cenią za solidność - chyba to już słyszałeś, a Subaru to wiodąca marka w Japonii. Dla ciekawostki, w Izraelu wojsko i policja używa głównie Subaru. 

Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co - nie da się tym autem bez konsekwencji zapiąć tempomatu np na 150 km/h i przejechać 500 km???

 

A jak już "sie sypnie" to poważnie taki dramat z serwisem?

Nie, bo tempomat nie działa powyżej 140 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wymieniasz olej/filtry w skrzyni co 40kkm oraz nie męczysz skrzyni poprzez szybką (140 km/h i wzwyż) i długotrwałą jazdę na highway, powinna wytrzymać spokojnie 300kkm.

 

Powiedz mi skąd takie obawy lub wytyczne że powyżej 140 km/h skrzynia dostaje wycisk, przecież to jakiś absurd, producent nie przewidział tego, czy przewidział i napisał to gdzieś np w instrukcji użytkowania lub na stronach serwisów? Dziwi mnie to zwykłego laika ale nikt mi nie wmówi, że jazda po autostradzie powyżej 140 km/h bardziej piłuje skrzynię niż jazda po mieście gdzie ciągle zmieniają się przełożenia gdy auto przyspiesza lub zwalnia  - jeżeli jestem w błędzie to mnie sprostuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet nazwa - „Tribeca”  to część Dolnego Manhattanu w Nowym Yorku. Jest to obszar ograniczony ulicami: Canal Street, West Street, Courtlandt Alley, Broadway, Chambers Street. Nazwa TriBeCa pochodzi od pierwszych liter Triangle Below Canal Street. 

 

dobre, nie słyszałem o tym.

 

mam takie wytyczne od mechanika, ufam mu ;) - nie spotykane w dzisiejszych czasach :). Żyję w błogim przeświadczeniu i niech tak pozostanie ;).Szybciej i tak nie jezdze bo tempomat nie działa.

Co do faktów, zauważalne są u mnie trzy stany pracy skrzyni:

1) zimna - szarpie, trzeba delikatnie

2) w upalne dni, podczas jazdy na długich dystansach, na trasach typu A/S - biegi zaczynają pływać i przy zmianie są szarpnięcia, inne niż te na zimnym,

3) normalna praca skrzyni, poza przypadkami jak w pkt 1 i 2 :)

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam takie wytyczne od mechanika, ufam mu ;) - nie spotykane w dzisiejszych czasach :). Żyję w błogim przeświadczeniu i niech tak pozostanie ;).Szybciej i tak nie jezdze bo tempomat nie działa. Co do faktów, zauważalne są u mnie trzy stany pracy skrzyni: 1) zimna - szarpie, trzeba delikatnie 2) w upalne dni, podczas jazdy na długich dystansach, na trasach typu A/S - biegi zaczynają pływać i przy zmianie są szarpnięcia, inne niż te na zimnym,

 

No ewidentnie masz niedomagające układy w swoim samochodzie i pewno dlatego mechanik nie wiedząc jak poprawnie zdiagnozować i naprawić usterki, wymyśla "mądre" teorie żeby podnieś swoją ocenę.

http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=16123

 

71428b995ecb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Us ma tempomat do 145km/h

 

Tak samo bylo w forku us

 

wysłane z tel.

 

 

Dodam tylko, że przymierzam się do wersji 3.6 - nie wiem czy w 3.0 skrzynka ta sama.

 

skrzynia w 3.6 jest po modernizacji

 

tu info jakie sa roznice miedzy 3.0 a 3.6

 

New Headlights

New tailights and rear gate

New Leather is not perforated

New all new front end and front grill

New Reflective Silver fog light surround

New Limited model now with raised roof rails 

New 3.6L 6 cylinder engine, runs on regular fuel

New Raised roof rails with adjustable cross bars (Limited only)

New Upgraded 2nd generation 5 speed automatic SportShift transmissio 

New Improved view from larger rear side windows

New Much larger exterior mirrors, heated of course

New Tweeters moved to upper rear for improved clarity

New XM or Sirius Satellite available on non-Limited models

New Re-designed 18" alloys (07 chromed alloys will still fit)

New One piece key and remote. Comes with 2 key/remotes, 1 valet key

New Easier 3rd row access from both sides of the car with middle row 'tilt 'n slide' button

New Navigation System incl XM satellite radio with roof fin antenna (Limited only)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie obrażaj mi mechanika :), jeden z lepszych w okolicy Wawy, robi tylko Subaru.

 

Więc zostało Ci nic innego jak stosować się do zaleceń Twojego fachowca i delikatnie obchodzić się z pedałem gazu, ale wtedy nie postępujesz zgodnie z Twoim mottem z podpisu ;) 


 

 

W wersjach USA chłodnica była opcją, bodajże jak się montowało hak

 

Wszystkie wersje mają chłodzenie ASB zintegrowane z chłodnicą główną,  jedynie może być dołożone dodatkowe.

 

13104_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując nie panikować z tą skrzynią?

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to w ver 3.6 chłodnica skrzyni jest w standardzie?

 

Lamerskie pytanie, ale ..... lock up załącza się automatycznie?

 

Dlaczego niektóre wersje USA mają w panelu sterowania klimą Fahrenheity a inne Celcjusze? To można przełączyć?

 

Ostatnie chyba pytanie - dobry serwis / mechanik w okolicach Łodzi? Ktoś ma namiary? Chciałbym auto sprawdzić przed zakupem, a to potencjalnie moje pierwsze subaru brązowego pojęcia nie mam o tych autach....

Z kolei z automatami miałem do czynienia tylko w mietkach, paskach i innych spod znaczka VW. Wszystkie moje dotychczasowe auta rodem z za oceanu były o dziwo w manualach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem, to w ver 3.6 chłodnica skrzyni jest w standardzie?

 

nie, wersja 3.0 i 3.6 w standardzie mają chłodnice ASB zespoloną z chłodnicą główną. Na Europe i w pakietach towing była dodawana dodatkowa chłodnica wpięta szeregowo w układ chłodzenia ASB

 

 

 

Lamerskie pytanie, ale ..... lock up załącza się automatycznie?

 

tak, tym steruje sterownik skrzyni (TCM)

 

 

 

Dlaczego niektóre wersje USA mają w panelu sterowania klimą Fahrenheity a inne Celcjusze? To można przełączyć?

 

Wszystkie wersje US mają wyświetlanie klimatronika we fahrenheitach i z tego co piszą tutaj na forum, to nie mam możliwości tego przełączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 delikatnie obchodzić się z pedałem gazu, ale wtedy nie postępujesz zgodnie z Twoim mottem z podpisu ;)

ale przypis odnosi się w głównej mierze do drugiego Subaru ;)

Edytowane przez vtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.02.2017 o 18:19, vtec napisał:

dobre, nie słyszałem o tym.

mam takie wytyczne od mechanika, ufam mu ;) - nie spotykane w dzisiejszych czasach :). Żyję w błogim przeświadczeniu i niech tak pozostanie ;).Szybciej i tak nie jezdze bo tempomat nie działa.

 

O nazwie naszych Tribec przeczytałem w Wikipedii :rolleyes:

A czy ten mechanik to pan "J" z Józefowa ?? ;) Bo same dobre opinie o nim słyszałem i zamierzam w tym roku wybrać się do niego.

Ja też tak cały czas nie jeżdżę ale korci mnie przycisnąć bo przecież nie po to producent montował taki mocny silnik żeby kierowcy jeździli 90-100 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...