Skocz do zawartości

Elektrycznie składane lusterka


tomekk88

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę denerwujące jest to,że za każdym razem parkując na ciasnych parkingach muszę składać lusterka ręcznie. Tak się zastanawiam, czy byłaby możliwość dołożenia do Imprezy 2009 elektrycznie składanych lusterek. Ktoś już przerabiał ten temat?

Na pewno trzeba by wymienić lusterka (7pin), panel sterowania lusterkami i położyć instalację elektryczną. Czy jeszcze trzeba by coś wymienić/dokupić?

Jeśli ktoś posiada to prosiłbym o udostępnienie schematu elektrycznego sterowania lusterkami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,nie trzeba żadnego komp. czy sterownika,brakuje ci tylko kawałka instalacji (dwa kabelki) pomiędzy słupkiem a przyciskiem (ale nie zawsze,nie wiem od czego to zależy),jeśli posiadasz elekt. składane lusterka z gc8 to możesz przełożyć bebechy do twojego lusterka.Wielce wymagająca i niebezpieczna dla szkieł operacja,pozdro.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przerabialem temat. Moj lanos nie mial w serii skladanych lusterek, za to mial peknieta obudowe od regulacji lusterek. W cenie samej obudowy udalo mi sie kupic caly przelacznik - wlasnie dodatkowo z guzikiem od skladania lusterek. Wyciagnalem moj przelacznik wlozylem ten kupiony - wciskam te guzik a lusterka sie same skladaja.. :D no szok! Nic nie przerabialem, zadnej instalacji nie dokladalem.. I tak bedziesz musial kupic sterownik z guzikiem od skladania - zacznij od tego - bym moze jak u mnie nie bedzie trzeba nic dokladac :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa, że mam zamontowane lusterka elektrycznie składane tylko nie mam przycisku... to by było super.

Ok, dzięki wielkie za info. :drinks:  Muszę to sprawdzić.

 

Szukałem w internecie, podzwoniłem i takie lusterka są łatwo dostępne( elektrycznie sterowane, elektrycznie składane i ogrzewane), przełącznik również. Schemat elektryczny już mam także w weekend zabieram się za sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem zrobić sobie automatyczne składanie lusterek i rozkładanie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

 

Są w instalacji dwa rodzaje zasilania, stałe (memory) i to po przekręceniu stacyjki (run). O ile rozkładanie łatwo zrobić, bo po przekręceniu kluczyka popłynie prąd i lusterka rozłoży to jak zrobić składanie, kiedy po wyjęciu kluczyka zasilanie zostaje odcięte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 16.02.2017 o 13:35, Gamsiu napisał:

Ja myślałem zrobić sobie automatyczne składanie lusterek i rozkładanie po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

 

Są w instalacji dwa rodzaje zasilania, stałe (memory) i to po przekręceniu stacyjki (run). O ile rozkładanie łatwo zrobić, bo po przekręceniu kluczyka popłynie prąd i lusterka rozłoży to jak zrobić składanie, kiedy po wyjęciu kluczyka zasilanie zostaje odcięte ?

Hej. Czy ktoś rozpracował już temat, jak zrobić by w Imprezie lusterka składały się automatycznie po wyłączeniu stacyjki a przynajmniej rozkładały się same po włączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Sebastian Drożdżał napisał:

Hej. Czy ktoś rozpracował już temat, jak zrobić by w Imprezie lusterka składały się automatycznie po wyłączeniu stacyjki a przynajmniej rozkładały się same po włączeniu?

 

Toyota 183575 wygląda tak:

Przycisk wciśnięty, czyli lusterka złożone: Pin 1 i 4 zwarte, Pin 2 i 3 zwarte.

Przycisk wyłączony, czyli lusterka rozłożone: Pin 2 i 4 zwarte, Pin 1 i 3 zwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...