Skocz do zawartości

Blacharka Forester SG


POT-FOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Mam informacje od blacharza, w sprawie reperaturek nadkola i progu od bolmy.
Potwierdza się to, że nie są one perfekcyjne, ale blacharz po zakończonej robocie stwierdził że da się ich użyć. Najgorzej jest w reperaturce nadkola, obszar na który nakładana jest plastikowa osłona odwzorowany jest bardzo słabo. Jest spore prawdopodobieństwo, że nie dałoby się tego plastiku zamocować. Na szczęście u mnie ta część nadkola jest zdrowa, więc pozostała w oryginale. Auto teraz idzie do lakiernika i potem do konserwacji.
Przy okazji okazało się, że mam tylko jeden próg do wymiany.
Napisz mi na PW jak wygląda sprawa z progami od Bolmy.Chodzi mi konkretnie, co jest nie tak.Prosiłbym również o podanie cen reparaturek jakie kupiłeś.Dzieki

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie na jesieni również czeka walka z rudą. Na chwilę obecną nie mam żadnych dziur ale mocny nalot na rantach + końce progów.

Jeśli pojawiła się ruda to blacharz w ogóle będzie się bawił w czyszczenie + konserwowanie czy każę wstawiać reparaturki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, markos007 said:

mnie na jesieni również czeka walka z rudą. Na chwilę obecną nie mam żadnych dziur ale mocny nalot na rantach + końce progów.

Jeśli pojawiła się ruda to blacharz w ogóle będzie się bawił w czyszczenie + konserwowanie czy każę wstawiać reparaturki?

Ja dzwoniłem do blacharza z Tuchomia z ulicy Gdynskiej i blacharz mi od razu powiedział na starcie: "będą dziury, jedź Pan po reperaturki i wtedy zreperujemy". Reperaturki teraz promocja 100pln sztuka. U tych ludzi z tego wątku, co tam komuś zeskanowali z forum forestera i produkują jego reperaturki.

reparaturki.jpg.5761d7b02d8eac425fe8561fe09d0381.jpg

Edytowane przez Zbyszek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/17/2018 at 7:09 PM, fiku said:

Napisz mi na PW jak wygląda sprawa z progami od Bolmy

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

Ci maja po 100 u nich przez telefon, a na alledrogo jest drożnej bo po 150, a to ten sam sklep - jedyny producent reperaturek w kraju do foresterów SG.

Mi blacharz powiedział, że jak zdejmą rdze to dziury zostaną. Ja tak miałem też w tylnej klapie w passacie, niby rdza lekka a jak diaską przejechałęm to dziury były bo tak głęboko wlazła rdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci maja po 100 u nich przez telefon, a na alledrogo jest drożnej bo po 150, a to ten sam sklep - jedyny producent reperaturek w kraju do foresterów SG.
Mi blacharz powiedział, że jak zdejmą rdze to dziury zostaną. Ja tak miałem też w tylnej klapie w passacie, niby rdza lekka a jak diaską przejechałęm to dziury były bo tak głęboko wlazła rdza.
Pytałem raczej z czystej ciekawości, bo już ktoś opisywał temat reparaturek nadkoli względem spasowania a o progach nic nie znalazłem

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, fiku said:

Pytałem raczej z czystej ciekawości, bo już ktoś opisywał temat reparaturek nadkoli względem spasowania a o progach nic nie znalazłememoji4.png

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka
 

Sorry. Ja odpisywałem twoim cytatem , userowi @markos007 bo się pytał o nazwę sklepu/producenta, a tu nie można pisać nazw, wiec przytoczyłem twój quote.. ;) żeby mu ułatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2018 o 11:19, markos007 napisał:

mocny nalot na rantach + końce progów.

Rozbierałeś tapicerkę? :rolleyes:

 

Z tego co gadałem ze swoim blacharzem (kilka subaraków już robił) to to co widać z zewnątrz to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zazwyczaj tragedia odbywa się w okolicy baku (widać po zdjęciu wszystkich plastików), w okolicy kielichów (widać po rozebraniu tapicerki bagażnika) i progi (widać po zdjęciu plastików).

Oczywiście najprędzej widać nadkola w okolicy tego gumowego gównolitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cart napisał:

Rozbierałeś tapicerkę? :rolleyes:

 

Z tego co gadałem ze swoim blacharzem (kilka subaraków już robił) to to co widać z zewnątrz to tylko wierzchołek góry lodowej.

Zazwyczaj tragedia odbywa się w okolicy baku (widać po zdjęciu wszystkich plastików), w okolicy kielichów (widać po rozebraniu tapicerki bagażnika) i progi (widać po zdjęciu plastików).

Oczywiście najprędzej widać nadkola w okolicy tego gumowego gównolitu

ostatnio wymieniałem SLS i kielichy od środka tzn. góra, poszycie,  łączenia itp. są w idealnym staniem także myślę, że w najgorszym wypadku wstawienie reparaturek (a mam nadzieje, że nawet i nie) powinno pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład - ta niewielka dziurka wymagała łaty od środka ok 10x10cm.
Trzeba mieć na uwadze, że przedstawione na tym zdjęciu nadkole było już piaskowane a dziura została rozjechana wkrętakiem.. żeby blacharz znów nie przeoczył:) Gwarantuję, że z zewnątrz - bez ruszenia starej warstwy antykorozyjnej i dłubania wkrętakiem - jest to nie do wykrycia.

nadkole - kielich - przód - Copy.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...