Skocz do zawartości

Blacharka Forester SG


POT-FOREK

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ciekawostka 

przyszła wiosna i po lekturze o korozji zajrzałem w swoje tylne błotniki i o dziwo uciekł po zimie prawy rant gumowy !!!

a wiem, że jesienią jeszcze go woziłem...

Czyszcząc z błota, brudu i innych zrzuciłem lewy i całość do mycia = jakie moje zdziwienie gdy zajrzałem w środek tej słynnej gumy z rantu = w środku stalowy korpus.

ON OBECNIE nie jest ochroną krawędzi błotnika tylko ogniskiem zapalnym i zarodnikiem dla rdzy !!! Pod gumowym kożuszkiem korpus stalowy koroduje i przełamuje gumę wychodząc na wewnętrznej stronie wylewając się na dotychczas ochranianą krawędź błotnika; dalej to tylko murowane "zakażenie" błotnika.

 

Sam nie wiem co groźniejsze jeżdżenie bez gumy, czy ...

 

P.s.

jaki jest numer tych OEM czarnych ochraniaczy i po ile to stoi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to w tym wszystkim chodzi...

 

Też jestem za zrzutką.

Jeśli mamy już bohatera wyzwoliciela z  okowów rdzy to proszę się przedstawić.

Dojazd i skan powinno pokryć forum, czyli zainteresowani tak jak ja i jeszcze kilku Nadgryzionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że nadkola to najlepsze rozwiązanie

Zabezpiecza od zabrudzeń i potencjalnego źródła korozji a przy okazji znacząco wygłusza tył auta.

Więc gdyby coś udało się potwierdzić to zainteresowani są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to w tym wszystkim chodzi...

 

Jeśli jest już Bohater Wyzwoliciel z okowów rdzy to powinien się przedstawić.

Forum powinno sfinansować dojazd i 100% skanowania nadkoli i progów . Poświęcony czas na skanowanie i dojazd to wystarczające obciążenie.

Przez Forum rozumiem siebie i jeszcze kilku Nadgryzionych. Przy 5-10 osobach zrobią się to śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem mocno "nadgryzione" prawe tylne nadkole, zwłaszcza po pierwszym porządnym myciu wiosennym "purchle: raziło w słońcu.

pracownik u blacharza mówił "Panie tego się nie da zrobić bez reperaturki" , a szef na to, że się da i...

nie polecam, wyszło nie do końca tak jak fabrycznie, więc jak już będzie zeskanowana reperaturka kupie na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że może paść na mnie bo u mnie nie ma nawet odprysku od kamieni = no może jeden od wewnętrznej strony,

tylko, że mam chyba najdalej do tego scanera !

 

p.s.

czy ktoś widział/ słyszał o nadkolach z tworzywa sztucznego nad tylne koła do forestera SG ???

przednie montowała fabryka ale na tył nie miałem przyjemności uświadczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oczywiście, jako jeszcze jeden "nadgryziony", chętnie będę partycypował we wszelkich kosztach, które mogą przyczynić się do uzyskania reparaturek do tylnych nadkoli dla Forestera, ale mam takie pytanie czy ktoś kombinował z uzupełnieniem rdzawych ubytków matami żywicznymi zamiast blach? Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to w tym wszystkich chodzi żeby dymać przez pół Polski.

Najlepiej, żeby podjechał ktoś z okolicy, tam gdzie góry znajdzie się i Forester.

 

 

Przed chwilą rozmawiałem z producentem części z Karczewa(woj. mazowieckie).

Facet ma to przemyśleć i w razie co kupi pół samochodu i zacznie produkcję(zrozumiałem, że nie ma opcji skanowania).

Ma mi dać znać, mówił, że miał sporo telefonów więc sprawa wygląda rozwojowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2017 o 11:56, POT-FOREK napisał:

Chyba nie o to w tym wszystkich chodzi żeby dymać przez pół Polski.

Najlepiej, żeby podjechał ktoś z okolicy, tam gdzie góry znajdzie się i Forester.

 

 

Przed chwilą rozmawiałem z producentem części z Karczewa(woj. mazowieckie).

Facet ma to przemyśleć i w razie co kupi pół samochodu i zacznie produkcję(zrozumiałem, że nie ma opcji skanowania).

Ma mi dać znać, mówił, że miał sporo telefonów więc sprawa wygląda rozwojowo.

 

daj namiar do tego producenta , moze byc na pw, moze kolejny telefon go jeszcze bardziej zmobilizuje :) i rozpocznie produkcje reperaturek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezusie :) Jakoś mi umknął tak zacny wątek ;) Ja się produkuję w osobnym wątku a tu taka sytuacja :D

Podłączam się pod temat - mam do zrobienia oba tylne błotniki i oba nadproża.

Może ten facet z Karczewa wypali?

Ja wstępnie myślałem na zakupieniem zdrowych ćwiartek (używka: 800-1000 zł, nowa: 3208 zł) ale jak byłaby opcja, żeby jakiś rodzimy potentat wykonał reparaturki, to jest to godne zastanowienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jak się sprawy mają? Chętnych poza tymi co piszą z pewnością będzie dużo, u mnie już raz robione 3lata temu teraz bezwzględnie potrzebuję reparaturek L+P tył, ratujcie bracia

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmawiałem z osobą z tej firmy w Kamionce i bardzo chętnie zeskanują elementy karoserii. Na tą chwile mają duże obłożenie ale jest szansa ze w tym miesiącu uda się tam podjechać i poskanować. Z wykonaniem części trzeba będzie poczekać trochę dłużej ( kolejka w wykonywaniu matrycy). Co do elementów do skanowania to jak potrzebuje tylny  prawy błotnik ale jak będą chętni to dam zeskanować też pozostałe błotniki i może uda się też progi.

 

mały update:

Mailem telefon zwrotny wiec jadę we wtorek na skanowanie :-)

Edytowane przez Bartolini
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mam czas. Poskanuje co się da.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Juz po wizycie w zakładzie.

Zeskanowano tylny błotnik oraz próg. Co do dostępności części to progi mogą być nawet od jutra a jeśli chodzi o reparaturki tylnego błotnika to najwczesniej za 1-2 miesiace.

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini:-) 

Czekamy na rachunek za dobry uczynek.

Podaj sumę kilku chętnych podniesie rękę i na privie podasz nr konta.

 

Ja osobiście czekam na wszystkie części i działamy:-) 

Edytowane przez POT-FOREK
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...