Skocz do zawartości

Blacharka Forester SG


POT-FOREK

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie mogę nic polecić bo tu gdzie będę robił jeszcze nic nie robiłem, a tam gdzie robiłem ostatnio było fatalnie.

Ale jak będzie ok. to dam znać. Na razie wydaja sie profesjonalni.

Edytowane przez roody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ja na razie przekładam naprawę na przyszły rok ...



To tak jak ja, rozrząd już zrobiony. Teraz konserwacja, a przy tej okazji zobaczy się co jeszcze tam wyjdzie.

Jak u Was wyglądają okolice wlewu paliwa ?

Wysłane z mojego XT1585 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Forumowicze ja ostatnio przeszedłem kompleksowa regenerację nadkoli z tylu . Sprawdziło mi się w zasadzie wszystko co mogło z problematycznych rzeczy czyli rura wlewu paliwa, rozszczelniła mi blacha nadkola od wewnątrz ale nie od strony bagażnika a od strony nadkola. O dziwo nadkola od lakierowanej strony zdrowe, nie ma

zasnych parch  a po rozebraniu całego bagażnika, prewencyjne zabezpieczenie od środka . 

Przy okazji rozebrania całego bagażnika i plastików progów okazało się ze są miejsca techniczne zaklejone okrągłymi tasiemkami. Po ich odklejeniu jest fajny dostęp do zabezpieczenia profili zamkniętych .

Nigdy nie zabezpieczyłem profili zamkniętych wiec użyłem do ich konserwacji produktu Tectyl Ml . 

Po wtrysnieciu środka w owe otwory okazało się ze spawy punktowe rozszczelnily się i preparat uszczelnił dziurki które powstały . 

Jeslo ktoś z Was będzie chciał zabezpieczyć profile zamknięte w progach to trzeba uważać ponieważ są dwa otwory wewnętrzne. Jeden który prowadzi w głąb podłogi a drugi który prowadzi bardziej w zewnętrzna stronę progu . Łatwo te dwa otwory zidentyfikować , tylko trzeba się przyjrzeć . 

 

Niestety nie zrobiłem zdjęć po całej operacji ale wypsilalem wszystkie łączenia blach jakie tylko widziałem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dziś oddałem swojego Forka do zaufanego lakiernika w celu polakierowania brzegów prawego tylnego błotnika, nie znawszy wcześniej tego wątku. Ale najpierw przyjechałem do niego z innym ogniskiem rdzy - na spojeniu pod klapką wlewu paliwa było już parę purchli. Ale wracając do błotnika...

OberLakiernik mówi do mnie: Panie, zdejmij pan w cholerę tę nieszczęsną osłonę rantu błotnika, bo pod tym zbiera się błoto, woda i piach - w komplecie recepta na rdzę. I facet miał rację - po zdjęciu ukazały się odłuszczony lakier i ogniska rdzy. Co ciekawe, nawet nie wiedziałem, ale po lewej stronie nie miałem tej osłony co najmniej od 6,5roku, czyli od kiedy kupiłem auto i nie ma tam śladu rudej! Mimo niby większej ekspozycji na warunki zewnętrzne, kamienie, itp. Wniosek - zdjąć w cholerę te osłony dopóki jest tam czysto, a jak nie - robić i nie pozwalać dalej gnić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest przyklad co robi gumowa uszczelka z blotnikiem w Foresterze..
 
 
 
 
20170929_085942.thumb.jpg.4d5c4c64b0be342e106406b5ca633b95.jpg
Sztuka kosztuje w serwisie 106pln . Obecnie ja już jej nie zakladam., z marzyłem.


Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Miało być z madrzalem :)

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po robocie. Nie jest to produkt perfekcyjny, ale lepszy rydz niż nic. Niejako przy okazji Forysia przemalowano na blue mica. Od siebie dodałem wymuskanie wnętrza o wartości 800 zł (własnoręcznie produktami K2), nowe świniacze (ukłony dla @eurojanek ) jesteśmy gotowi na następne 200 kkm.

 

out.php?i=1215736_reparaturka1.jpg

out.php?i=1215737_reparaturka2.jpg

out.php?i=1215738_reparaturka3.jpg

out.php?i=1215739_reparaturka4.jpg

out.php?i=1215740_reparaturka5.jpg

 

Edytowane przez gourmet
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie już po robocie. Nie jest to produkt perfekcyjny, ale lepszy rydz niż nic. Niejako przy okazji Forysia przemalowano na blue mica. Od siebie dodałem wymuskanie wnętrza o wartości 800 zł (własnoręcznie produktami K2), nowe świniacze (ukłony dla@eurojanek ) jesteśmy gotowi na następne 200 kkm.
 
out.php?i=1215736_reparaturka1.jpg&key=7d1744d92490e12542f8284f9784749e6f8cee22ed134946c8f926e92c0fedc9
out.php?i=1215737_reparaturka2.jpg&key=87a89e8eb476bf3bd7c22e3c5c09daac8c8d29bb3284cba877885b563cc34e8c
out.php?i=1215738_reparaturka3.jpg&key=7c10802cb792d6842c74d6f934f41c456c1f36260ecbe089b259b56966f6801d
out.php?i=1215739_reparaturka4.jpg&key=f28c7d235549b22fc8ea74f429736ac80b5d671a8ecc8fa7231648c6866a57c1
out.php?i=1215740_reparaturka5.jpg&key=560223608e566eca971e76d97503fc7f2229e715908afc158c9948725ddcbd38
 
Dawałeś reparaturki czy inaczej naprawiałeś?



Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Hej,

 

Chciałem się poradzić, przymierzam się do zakupu forestera II 2.0X, wiem że silniki nieźle współpracują z gazem i generalnie są raczej bezproblemowe, ale boję się o rudą. Biję się z myślami czy szukać czegoś od forumowiczów i ogólnie w Polsce, czy też wybrać się za granicę, ewentualnie gruntownie sprawdzić auto od handlarza. Proszę mi powiedzieć- jeżeli chciałbym poprawić blacharkę w tym modelu, jak to mówią na zicher, to z jakim kosztem należy się liczyć? Czytam tutaj że głównie tylne nadkola, klapa bagażnika, ewentualnie progi- jak to się ma zwykle w II generacji forestera? Gdzie to naprawiać, w jaki sposób, ile to kosztuje, na jak długo wystarczy?
Dodam, że jestem z Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marjano napisał:

ale boję się o rudą

 

Moim zdaniem "ruda" nie jest zjawiskiem obowiązkowym w Foresterze. Ja np. jestem szczęśliwym posiadaczem leśnika bez "dodatkowego pasażera" na gapę.

 

20 minut temu, Marjano napisał:

Biję się z myślami czy szukać czegoś od forumowiczów i ogólnie w Polsce, czy też wybrać się za granicę, ewentualnie gruntownie sprawdzić auto od handlarza.

 

Wszystkie opcje są dobre, pod warunkiem że gruntownie sprawdzisz pojazd którym jesteś zainteresowany. Ryzyko na wtopę z zakupem Forestera jest takie same jak z każdą inną marką czy modelem. Podstawa to sprawdzamy silnik, skrzynię, zawieszenie, a nie alusy i skórzaną kierownicę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pavca napisał:

Wszystkie opcje są dobre, pod warunkiem że gruntownie sprawdzisz pojazd którym jesteś zainteresowany. Ryzyko na wtopę z zakupem Forestera jest takie same jak z każdą inną marką czy modelem. Podstawa to sprawdzamy silnik, skrzynię, zawieszenie, a nie alusy i skórzaną kierownicę :)

 

Jasna sprawa :) Generalnie nie mam dochodów na utrzymanie kosztownego w eksploatacji auta, nie potrzebuję luksusów, a niezawodności i niedrogiego w eksploatacji auta (toyota corolla 97 przez 11 lat wysoko postawiła poprzeczkę). Pasuje mi coś większego niż corolla w sedanie bo mi się rodzina powiększa, mam też podjazd pod górkę kiepską drogą, na działkę gdzie planuję się budować. Szukam czegoś na lata, preferuję model szanowania pojazdu w granicach rozsądku i przywiązuję się na dłużej. Z tego tytułu zacząłem szukać jakiegoś suva 4x4 w przedziele  ~20k, myślę że forester spełni moje oczekiwania idealnie. Najbardziej interesuje mnie silnik 2.0X 158km, z tego co słyszałem dobrze współpracuje z LPG i jest raczej nieawaryjny? Pytanie do znawców na co zwracać uwagę? Jak się ma buda do i po lifcie poza oczywistymi względami wizualnymi? Ile ten silnik spali PB/LPG? Nie mam ciężkiej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jasna sprawa  Generalnie nie mam dochodów na utrzymanie kosztownego w eksploatacji auta, nie potrzebuję luksusów, a niezawodności i niedrogiego w eksploatacji auta (toyota corolla 97 przez 11 lat wysoko postawiła poprzeczkę). Pasuje mi coś większego niż corolla w sedanie bo mi się rodzina powiększa, mam też podjazd pod górkę kiepską drogą, na działkę gdzie planuję się budować. Szukam czegoś na lata, preferuję model szanowania pojazdu w granicach rozsądku i przywiązuję się na dłużej. Z tego tytułu zacząłem szukać jakiegoś suva 4x4 w przedziele  ~20k, myślę że forester spełni moje oczekiwania idealnie. Najbardziej interesuje mnie silnik 2.0X 158km, z tego co słyszałem dobrze współpracuje z LPG i jest raczej nieawaryjny? Pytanie do znawców na co zwracać uwagę? Jak się ma buda do i po lifcie poza oczywistymi względami wizualnymi? Ile ten silnik spali PB/LPG? Nie mam ciężkiej nogi.
Spalanie lpg oscyluje w granicach 12l/100 km w trybie mieszanym.Motor 158km to DOHC dobrze znoszacy gaz, jednak posiada on regulację zaworów na tkz. szklanki - co generuje koszty np.wyciągnieciem silnika.
BTW...masz na wyciągnięcie ręki, wszystkie inforację z możliwością porównania samochodów i opini ich właścicieli.Mam tu na myśli, comiesięczne zloty SKP organizowane w każdą pierwszą sobotę miesiąca na parkingu przy Placu Papieskim właśnie w Rzeszowie.Zapraszam fiku.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego blacharza lakiernika w Warszawie? W dodatku za jakieś humanitarne pieniądze?
Też muszę zwalczyć temat nadkoli

Artur

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Blach Lak Car - ul. Mechaników
Robiłem tam drobiazg w Foresterze a kumpel przód Imprezy - wszystko ok. Teraz robię u nich OBK

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2018 o 08:28, Marjano napisał:

Chciałem się poradzić, przymierzam się do zakupu forestera II 2.0X

 

W dniu 10.04.2018 o 08:28, Marjano napisał:

Dodam, że jestem z Rzeszowa.

 

W dniu 10.04.2018 o 16:29, fiku napisał:

BTW...masz na wyciągnięcie ręki, wszystkie inforację z możliwością porównania samochodów i opini ich właścicieli.

Mam tu na myśli, comiesięczne zloty SKP organizowane w każdą pierwszą sobotę miesiąca na parkingu przy Placu Papieskim właśnie w Rzeszowie.

 

Dokładnie... Spot Subaru Klub Podkarpacie - zawsze pierwsza sobota miesiąca. Przyjedź, to wszystkiego się dowiesz :) 

 

5ad10ca7be8a3_SKP1.jpg.0ddd2d570ad100d23c7ab383c80415d2.jpg

 

 

Edytowane przez Malyboss
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam informacje od blacharza, w sprawie reperaturek nadkola i progu od bolmy.

Potwierdza się to, że nie są one perfekcyjne, ale blacharz po zakończonej robocie stwierdził że da się ich użyć. Najgorzej jest w reperaturce nadkola, obszar na który nakładana jest plastikowa osłona odwzorowany jest bardzo słabo. Jest spore prawdopodobieństwo, że nie dałoby się tego plastiku zamocować. Na szczęście u mnie ta część nadkola jest zdrowa, więc pozostała w oryginale. Auto teraz idzie do lakiernika i potem do konserwacji.

Przy okazji okazało się, że mam tylko jeden próg do wymiany.

Edytowane przez dommarc
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2018 o 01:45, dommarc napisał:

Najgorzej jest w reperaturce nadkola, obszar na który nakładana jest plastikowa osłona odwzorowany jest bardzo słabo.

..masz w SG plastikowe nadkola z tyłu??

Edytowane przez Kotton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, ale na razie konserwacja musi mi wystarczyć.
Ten element o którym pisałem, że może być problem z jego dopasowaniem zaznaczony owalem na zdjęciu oraz reperaturka i powiększenie tego słabo odwzorowanego miejsca.712a195f5e9fc094b372b6f371345dd9.jpg84dd5270a6f3dab4130f474483072a35.jpg2215f11431c073dc1b2a296656bbbf77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...